The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | STĘPNIAK Grzegorz Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | 7 | 5 | 1:47:30 | |
2 | BANASZEK Alan CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | 3 | 2 | ,, 0:00 | |
3 | ARIESEN Johim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 1 | 1 | ,, 0:00 | |
4 | LATOŃ Eryk Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
5 | ,, 0:00 | |||||
6 | ,, 0:00 | |||||
7 | ,, 0:00 | |||||
8 | ,, 0:00 | |||||
9 | KOMAR Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
10 | KAŇKOVSKÝ Alois Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
11 | FRANCZAK Paweł Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
12 | STÖHR Ján CK Pribram Fany Gastro | CK Pribram Fany Gastro | ,, 0:00 | |||
13 | HAČECKÝ Vojtěch Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
14 | VOSEKALNS Andris Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
15 | SISR František CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
16 | LAŠINIS Venantas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 0:00 | |||
17 | MALYNIVSKYI Vasyl Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
18 | ,, 0:00 | |||||
19 | ,, 0:00 | |||||
20 | ,, 0:00 | |||||
21 | ,, 0:00 | |||||
22 | ,, 0:00 | |||||
23 | ,, 0:00 | |||||
24 | ,, 0:00 | |||||
25 | BOGDANOVIČS Māris Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
26 | ,, 0:00 | |||||
27 | MARYCZ Jarosław Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
28 | MALCHAREK Moritz LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
29 | KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
30 | MUZYCHKIN Anton Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
31 | CIEŚLIK Paweł Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
32 | TOMASIAK Konrad Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
33 | ,, 0:00 | |||||
34 | RUTKIEWICZ Marek Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
35 | PODLASKI Michał Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
36 | KOUWENHOVEN Sjoerd Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
37 | JANISZEWSKI Sylwester Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
38 | BROŻYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
39 | ANIOŁKOWSKI Stanisław Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
40 | GMELICH MEIJLING Jarno Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
41 | ,, 0:00 | |||||
42 | KAUPAS Gediminas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 0:00 | |||
43 | BERNAS Paweł Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
44 | NOWACZEK Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
45 | KESSLER Robert LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
46 | STACHOWIAK Adam Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
47 | ,, 0:00 | |||||
48 | KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
49 | HAMELINK Jasper Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
50 | ,, 0:00 | |||||
51 | DEMENTYEV Yegor ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
52 | ,, 0:00 | |||||
53 | HONKISZ Adrian Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
54 | ,, 0:00 | |||||
55 | ,, 0:00 | |||||
56 | BĒCIS Armands Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
57 | BRATASHCHUK Andrii Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
58 | MATYSIAK Bartłomiej Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
59 | SENDROS Llibert Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
60 | LUKŠEVICS Viesturs Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
61 | STÖHR Pavel CK Pribram Fany Gastro | CK Pribram Fany Gastro | ,, 0:00 | |||
62 | ,, 0:00 | |||||
63 | MORAJKO Jacek Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
64 | SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
65 | ,, 0:00 | |||||
66 | BANASZEK Norbert Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
67 | ,, 0:00 | |||||
68 | ,, 0:00 | |||||
69 | UDOD Rinat ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
70 | BANASZEK Adrian Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
71 | TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
72 | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
73 | ČERNÝ Josef Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
74 | HÄHNEL Frederik LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
75 | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
76 | OBORSKI Dominik Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
77 | BUCHÁČEK Tomáš Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
78 | PARMA Krzysztof Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
79 | SKORENKO Mykyta Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
80 | ,, 0:00 | |||||
81 | RAMANAU Raman Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
82 | POLNICKÝ Jiří Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
83 | GAVARS Eriks Toms Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
84 | ,, 0:00 | |||||
85 | ZIELIńSKI Kamil Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
86 | KANEPEJS Deins Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
87 | GRABIS Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
88 | ,, 0:00 | |||||
89 | ZUBENKO Mykyta ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
90 | VAN TRIJP Maarten Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
91 | ,, 0:00 | |||||
92 | CHARUCKI Paweł Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
93 | AHIYEVICH Aleh Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
94 | ,, 0:00 | |||||
95 | RĘBIEWSKI Jarosław Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
96 | DETKO Artur Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
97 | KREDER Stefan Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
98 | GUTEK Mikolaj Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
99 | ,, 0:00 | |||||
100 | ZHUKOVSKYY Rostyslav ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
101 | TSISHKOU Raman Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | 0:25 0:25 | |||
102 | 0:58 0:58 | |||||
103 | SELIVERSTOV Roman ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | 1:36 1:36 | |||
104 | JÜRß Malte LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | 2:09 2:09 | |||
105 | ŠIŠKEVIČIUS Paulius Staki - Technorama | Staki - Technorama | 5:09 5:09 | |||
106 | 6:32 6:32 | |||||
107 | JANKAUSKAS Matas Staki - Technorama | Staki - Technorama | 7:38 7:38 | |||
108 | PUNKRYS Kasparas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 7:38 | |||
109 | SHUMILOV Iurii ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 7:38 | |||
DNS | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:28 June 2017
- Start time:-
- Avg. speed winner:48.45 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:86.8 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:
- Vert. meters:
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:
- Avg. temperature: