1 1 +0:00 133
GC 21 Uno-X Pro Cycling Team 7 5 3:33:20
2 14 +4:30 95
Climber 21 Velo Club Mendrisio 3 2 1:02 1:02
3 2 +1:53 35
GC 28 Team Vorarlberg Santic 1 1 1:03 1:03
4 3 +2:27 61
Climber 22 Equipo Kern Pharma 1:08 1:08
5 4 +2:30 138
Climber 20 Lotto - Soudal U23 1:12 1:12
6 6 +2:46 11
GC 36 Adria Mobil ,, 1:12
7 7 +2:52 64
GC 22 Equipo Kern Pharma 1:33 1:33
8 43 +9:18 33
GC 27 Team Vorarlberg Santic 2:42 2:42
9 12 +4:00 136
Climber 20 Lotto - Soudal U23 ,, 2:42
10 18 +4:57 17
Classic 20 GM Recycling Team ,, 2:42
11 8 +3:13 147
TT 21 CCC Development Team ,, 2:42
12 17 +4:45 154
Climber 19 Zalf Euromobil Désirée Fior ,, 2:42
13 5 +2:42 134
GC 20 Uno-X Pro Cycling Team ,, 2:42
14 13 +4:06 116
Climber 23 General Store - Essegibi - F.Lli Curia ,, 2:42
15 15 +4:37 66
GC 22 Team SKS Sauerland NRW 2:45 2:45
16 9 +3:33 86
Climber 20 Tirol KTM Cycling Team ,, 2:45
17 16 +4:43 40
Climber 20 Casillo - Petroli Firenze - Hopplà ,, 2:45
18 11 +3:41 148
Climber 22 CCC Development Team ,, 2:45
19 10 +3:36 87
GC 20 Tirol KTM Cycling Team 2:48 2:48
20 20 +5:52 157
Climber 22 Cycling Team Friuli ASD 4:28 4:28
21 28 +7:15 98
TT 20 Israel Cycling Academy ,, 4:28
22 27 +7:10 71
GC 21 KK Kranj ,, 4:28
23 23 +6:43 16
Climber 21 GM Recycling Team ,, 4:28
24 19 +5:43 32
Climber 27 Team Vorarlberg Santic ,, 4:28
25 24 +6:49 142
Climber 21 Iseo Serrature - Rime - Carnovali ,, 4:28
26 21 +6:02 13
Climber 21 Adria Mobil ,, 4:28
27 22 +6:13 107
GC 21 NTT Continental Cycling Team ,, 4:28
28 70 +14:38 105
GC 23 Team Named Rocked 5:22 5:22
29 29 +7:57 82
TT 20 Wielerploeg Groot Amsterdam 6:25 6:25
30 30 +7:59 84
Sprint 19 Wielerploeg Groot Amsterdam 6:27 6:27
31 47 +9:55 93
Climber 20 Velo Club Mendrisio ,, 6:27
32 40 +9:12 72
Climber 21 KK Kranj 6:30 6:30
33 38 +9:05 113
Climber 21 Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 6:31 6:31
34 42 +9:18 43
Climber 19 Team Gaiaplast Bibanese 6:33 6:33
35 71 +14:45 58
Climber 22 Cycling Development Guerciotti ,, 6:33
36 31 +8:05 85
Classic 20 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 6:33
37 25 +6:58 132
TT 22 Uno-X Pro Cycling Team ,, 6:33
38 26 +7:07 10
Sprint 30 Mazowsze Serce Polski ,, 6:33
39 34 +8:42 111
Sprint 24 Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,, 6:33
40 41 +9:16 53
Climber 30 D'Amico - UM Tools ,, 6:33
41 46 +9:38 20
Classic 19 GM Recycling Team 7:23 7:23
42 44 +9:19 68
Sprint 24 Team SKS Sauerland NRW 7:27 7:27
43 33 +8:40 90
Sprint 19 Tirol KTM Cycling Team ,, 7:27
44 49 +10:52 121
Sprint 29 Work Service Dynatek Vega 7:30 7:30
45 35 +8:45 31
Classic 30 Team Vorarlberg Santic ,, 7:30
46 69 +14:22 119
Sprint 26 General Store - Essegibi - F.Lli Curia 7:34 7:34
47 39 +9:06 83
Sprint 18 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 7:34
48 45 +9:32 36
Sprint 20 Casillo - Petroli Firenze - Hopplà ,, 7:34
49 48 +10:26 29
Classic 22 Gallina Colosio Eurofeed ,, 7:34
50 37 +9:04 159
GC 21 Cycling Team Friuli ASD 7:40 7:40
51 32 +8:36 149
TT 20 CCC Development Team ,, 7:40
52 36 +9:02 139
Climber 22 Lotto - Soudal U23 ,, 7:40
53 52 +11:50 6
Sprint 31 Mazowsze Serce Polski ,, 7:40
54 59 +12:53 80
Climber 21 UC Monaco 10:06 10:06
55 53 +12:07 109
Classic 20 NTT Continental Cycling Team ,, 10:06
56 65 +13:30 125
Climber 31 Work Service Dynatek Vega 10:08 10:08
57 60 +12:55 96
Climber 20 Israel Cycling Academy ,, 10:08
58 58 +12:50 75
Sprint 29 KK Kranj ,, 10:08
59 51 +11:38 49
Classic 21 Ljubljana Gusto Santic ,, 10:08
60 62 +13:00 26
Classic 20 Gallina Colosio Eurofeed ,, 10:08
61 57 +12:41 63
GC 24 Equipo Kern Pharma 10:15 10:15
62 82 +16:50 65
Classic 24 Equipo Kern Pharma ,, 10:15
63 50 +11:32 89
Climber 18 Tirol KTM Cycling Team 10:16 10:16
64 56 +12:30 69
Sprint 24 Team SKS Sauerland NRW 10:38 10:38
65 55 +12:28 18
Sprint 20 GM Recycling Team ,, 10:38
66 61 +12:59 153
Sprint 20 Zalf Euromobil Désirée Fior 10:46 10:46
67 64 +13:29 52
Sprint 23 D'Amico - UM Tools ,, 10:46
68 54 +12:13 88
Classic 20 Tirol KTM Cycling Team 11:00 11:00
69 116 +21:26 103
Classic 21 Team Named Rocked 11:53 11:53
70 63 +13:26 50
TT 21 Ljubljana Gusto Santic ,, 11:53
71 66 +14:14 144
TT 22 Iseo Serrature - Rime - Carnovali ,, 11:53
72 86 +18:19 122
Sprint 24 Work Service Dynatek Vega 11:57 11:57
73 121 +23:46 124
Sprint 14 Work Service Dynatek Vega ,, 11:57
74 81 +16:50 94
Climber 21 Velo Club Mendrisio 13:22 13:22
75 117 +21:34 56
Sprint 24 Cycling Development Guerciotti ,, 13:22
76 80 +16:44 123
Sprint 24 Work Service Dynatek Vega ,, 13:22
77 78 +16:05 55
GC 25 D'Amico - UM Tools ,, 13:22
78 77 +16:04 74
Sprint 27 KK Kranj ,, 13:22
79 126 +24:57 19
GC 20 GM Recycling Team ,, 13:22
80 72 +14:56 14
TT 22 Adria Mobil ,, 13:22
81 79 +16:09 99
TT 21 Israel Cycling Academy ,, 13:22
82 74 +15:20 39
Climber 20 Casillo - Petroli Firenze - Hopplà ,, 13:22
83 68 +14:21 7
TT 32 Mazowsze Serce Polski ,, 13:22
84 119 +22:38 104
Sprint 20 Team Named Rocked ,, 13:22
85 67 +14:16 62
Climber 22 Equipo Kern Pharma ,, 13:22
86 73 +15:14 70
Sprint 21 Team SKS Sauerland NRW ,, 13:22
87 76 +15:33 120
Sprint 23 General Store - Essegibi - F.Lli Curia 14:09 14:09
88 75 +15:29 106
Sprint 22 NTT Continental Cycling Team ,, 14:09
89 83 +17:37 108
Climber 21 NTT Continental Cycling Team 16:17 16:17
90 99 +19:20 151
Sprint 23 Zalf Euromobil Désirée Fior 17:17 17:17
91 141 +26:47 128
TT 21 Bulgaria ,, 17:17
92 94 +19:00 137
GC 20 Lotto - Soudal U23 ,, 17:17
93 118 +22:09 158
GC 19 Cycling Team Friuli ASD ,, 17:17
94 87 +18:22 46
Sprint 23 Ljubljana Gusto Santic ,, 17:17
95 105 +19:51 112
Sprint 26 Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,, 17:17
96 108 +20:02 44
Sprint 20 Team Gaiaplast Bibanese ,, 17:17
97 91 +18:47 48
Sprint 26 Ljubljana Gusto Santic ,, 17:17
98 123 +24:23 5
Sprint 31 Maloja Pushbikers ,, 17:17
99 130 +25:19 73
Sprint 21 KK Kranj ,, 17:17
100 133 +25:55 78
GC 22 UC Monaco ,, 17:17
101 128 +25:16 51
GC 19 D'Amico - UM Tools ,, 17:17
102 100 +19:20 152
Sprint 25 Zalf Euromobil Désirée Fior ,, 17:17
103 98 +19:15 38
Sprint 20 Casillo - Petroli Firenze - Hopplà ,, 17:17
104 114 +21:17 102
Classic 23 Team Named Rocked ,, 17:17
105 90 +18:41 160
Sprint 19 Cycling Team Friuli ASD ,, 17:17
106 88 +18:41 118
Sprint 22 General Store - Essegibi - F.Lli Curia ,, 17:17
107 132 +25:25 30
Sprint 21 Gallina Colosio Eurofeed ,, 17:17
108 115 +21:17 101
Climber 23 Team Named Rocked ,, 17:17
109 120 +22:58 12
Sprint 19 Adria Mobil ,, 17:17
110 124 +24:38 37
Classic 21 Casillo - Petroli Firenze - Hopplà ,, 17:17
111 106 +19:51 115
Climber 23 Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,, 17:17
112 93 +18:51 15
Sprint 25 Adria Mobil ,, 17:17
113 95 +19:02 110
Climber 21 NTT Continental Cycling Team ,, 17:17
114 127 +25:13 114
Sprint 27 Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,, 17:17
115 103 +19:38 143
Classic 21 Iseo Serrature - Rime - Carnovali ,, 17:17
116 89 +18:41 117
Sprint 22 General Store - Essegibi - F.Lli Curia ,, 17:17
117 92 +18:47 47
Sprint 24 Ljubljana Gusto Santic ,, 17:17
118 142 +26:47 126
Sprint 31 Bulgaria ,, 17:17
119 129 +25:18 42
Sprint 22 Team Gaiaplast Bibanese ,, 17:17
120 113 +20:45 91
Classic 22 Velo Club Mendrisio ,, 17:17
121 122 +24:11 81
Sprint 20 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 17:17
122 84 +18:08 146
Sprint 22 CCC Development Team 17:37 17:37
123 96 +19:03 131
Climber 21 Uno-X Pro Cycling Team 17:43 17:43
124 101 +19:24 34
Sprint 28 Team Vorarlberg Santic 18:09 18:09
125 109 +20:14 4
Sprint 21 Maloja Pushbikers ,, 18:09
126 107 +19:59 3
Sprint 20 Maloja Pushbikers ,, 18:09
127 102 +19:36 156
Climber 21 Cycling Team Friuli ASD 18:12 18:12
128 97 +19:11 8
Sprint 23 Mazowsze Serce Polski ,, 18:12
129 131 +25:19 9
Sprint 22 Mazowsze Serce Polski ,, 18:12
130 136 +26:20 28
Sprint 19 Gallina Colosio Eurofeed ,, 18:12
131 112 +20:42 79
Sprint 21 UC Monaco ,, 18:12
132 111 +20:33 145
Sprint 22 Iseo Serrature - Rime - Carnovali ,, 18:12
133 104 +19:39 67
Sprint 20 Team SKS Sauerland NRW ,, 18:12
134 138 +26:24 60
Sprint 22 Cycling Development Guerciotti ,, 18:12
135 110 +20:15 155
Sprint 22 Zalf Euromobil Désirée Fior ,, 18:12
136 125 +24:52 150
Sprint 18 CCC Development Team ,, 18:12
137 143 +26:50 77
Sprint 19 UC Monaco ,, 18:12
138 145 +28:34 127
GC 20 Bulgaria ,, 18:12
139 85 +18:12 135
TT 23 Uno-X Pro Cycling Team ,, 18:12
140 144 +28:00 92
TT 20 Velo Club Mendrisio ,, 18:12
141 134 +25:58 76
Sprint 21 UC Monaco ,, 18:12
142 135 +26:19 41
Sprint 19 Team Gaiaplast Bibanese ,, 18:12
143 137 +26:20 45
Sprint 20 Team Gaiaplast Bibanese 18:19 18:19
144 139 +26:35 27
Sprint 22 Gallina Colosio Eurofeed 18:21 18:21
145 140 +26:39 59
Sprint 21 Cycling Development Guerciotti ,, 18:21
146 146 +40:15 130
GC 21 Bulgaria 29:55 29:55
DNF 2
Sprint 27 Maloja Pushbikers -
DNF 129
GC 20 Bulgaria -
DNF 54
TT 20 D'Amico - UM Tools -
DNS 1
GC 26 Maloja Pushbikers -
DNS 141
Sprint 23 Iseo Serrature - Rime - Carnovali -
DNS 97
Sprint 21 Israel Cycling Academy -
DNS 100
TT 20 Israel Cycling Academy -