1 1 +0:00 152
GC 18 Fensham Howes-MAS Design 20 2:13:49
2 2 +0:04 23
Sprint 18 Austria 12 ,, 0:00
3 3 +0:06 36
Climber 17 Germany 7 ,, 0:00
4 9 +0:10 193
Climber 17 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń 5 ,, 0:00
5 10 +0:10 161
TT 18 Canada 4 ,, 0:00
6 11 +0:10 156
Climber 17 Fensham Howes-MAS Design 3 ,, 0:00
7 12 +0:10 191
Climber SĘK Igor UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń 18 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń 2 ,, 0:00
8 13 +0:10 45
Climber 17 Luxembourg 1 ,, 0:00
9 14 +0:10 154
Climber 18 Fensham Howes-MAS Design ,, 0:00
10 15 +0:10 91
Climber 17 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
11 6 +0:08 201
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
12 16 +0:10 143
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
13 17 +0:10 256
Sprint 18 Team Aargau ,, 0:00
14 18 +0:10 212
Sprint 18 Lombardia ,, 0:00
15 19 +0:10 102
GC 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
16 20 +0:10 12
Classic 17 Switzerland ,, 0:00
17 21 +0:10 41
Climber 18 Luxembourg ,, 0:00
18 22 +0:10 215
Climber 17 Lombardia ,, 0:00
19 23 +0:10 55
Sprint 18 Norway ,, 0:00
20 24 +0:10 1
Sprint 17 Start Junior Team by Java ,, 0:00
21 25 +0:10 46
Sprint 16 Luxembourg ,, 0:00
22 26 +0:10 265
Sprint 18 Ticino Cycling ,, 0:00
23 27 +0:10 61
Sprint 17 Svealand Cycling Team ,, 0:00
24 28 +0:10 33
Sprint 17 Germany ,, 0:00
25 29 +0:10 204
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
26 4 +0:06 151
Climber 18 Fensham Howes-MAS Design ,, 0:00
27 30 +0:10 101
Climber 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
28 31 +0:10 202
Sprint 17 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
29 32 +0:10 262
Sprint 17 Ticino Cycling ,, 0:00
30 33 +0:10 83
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 0:00
31 34 +0:10 146
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
32 35 +0:10 176
Sprint 17 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
33 36 +0:10 185
Climber 17 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
34 37 +0:10 105
Climber 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
35 38 +0:10 73
Climber 18 Poland ,, 0:00
36 39 +0:10 264
Climber 17 Ticino Cycling ,, 0:00
37 40 +0:10 166
Classic 17 Canada ,, 0:00
38 41 +0:10 183
Classic 17 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
39 42 +0:10 251
Classic 18 Team Aargau ,, 0:00
40 43 +0:10 4
Classic 16 Start Junior Team by Java ,, 0:00
41 44 +0:10 95
Classic 17 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
42 45 +0:10 254
Classic 17 Team Aargau ,, 0:00
43 46 +0:10 223
Classic 17 Team Marco Brenner LV Bayern ,, 0:00
44 47 +0:10 25
Classic 17 Austria ,, 0:00
45 48 +0:10 65
TT 17 Svealand Cycling Team ,, 0:00
46 49 +0:10 31
TT 18 Germany ,, 0:00
47 50 +0:10 236
TT 18 Team Humard Vélo-Passion ,, 0:00
48 51 +0:10 141
TT 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
49 52 +0:10 263
TT 17 Ticino Cycling ,, 0:00
50 8 +0:09 173
TT 17 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
51 53 +0:10 253
TT 16 Team Aargau ,, 0:00
52 54 +0:10 13
Climber 17 Switzerland ,, 0:00
53 55 +0:10 244
Climber 17 Talent Romandie ,, 0:00
54 56 +0:10 86
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 0:00
55 57 +0:10 153
TT 16 Fensham Howes-MAS Design ,, 0:00
56 58 +0:10 54
Climber 18 Norway ,, 0:00
57 59 +0:10 266
Climber 17 Ticino Cycling ,, 0:00
58 60 +0:10 235
Climber 18 Team Humard Vélo-Passion ,, 0:00
59 61 +0:10 224
Climber 16 Team Marco Brenner LV Bayern ,, 0:00
60 62 +0:10 63
Climber 18 Svealand Cycling Team ,, 0:00
61 63 +0:10 172
Climber 18 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
62 64 +0:10 162
TT 17 Canada ,, 0:00
63 65 +0:10 222
TT 16 Team Marco Brenner LV Bayern ,, 0:00
64 66 +0:10 22
TT 17 Austria ,, 0:00
65 67 +0:10 71
TT 17 Poland ,, 0:00
66 68 +0:10 155
Climber 18 Fensham Howes-MAS Design ,, 0:00
67 69 +0:10 242
Climber 18 Talent Romandie ,, 0:00
68 70 +0:10 144
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
69 71 +0:10 5
Climber 17 Start Junior Team by Java ,, 0:00
70 72 +0:10 15
Climber 17 Switzerland ,, 0:00
71 73 +0:10 34
Climber 18 Germany ,, 0:00
72 74 +0:10 32
Climber 16 Germany ,, 0:00
73 75 +0:10 53
Climber 18 Norway ,, 0:00
74 76 +0:10 76
Climber 17 Poland ,, 0:00
75 77 +0:10 11
Climber 18 Switzerland ,, 0:00
76 78 +0:10 213
Climber 18 Lombardia ,, 0:00
77 79 +0:10 261
Climber 18 Ticino Cycling ,, 0:00
78 80 +0:10 246
Climber 18 Talent Romandie ,, 0:00
79 81 +0:10 165
Climber 17 Canada ,, 0:00
80 82 +0:10 93
Climber 18 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
81 83 +0:10 192
Climber 17 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń ,, 0:00
82 84 +0:10 205
Climber 18 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
83 85 +0:10 206
Climber 18 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
84 86 +0:10 35
Climber 17 Germany ,, 0:00
85 87 +0:10 175
Climber 18 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
86 88 +0:10 16
TT 17 Switzerland ,, 0:00
87 89 +0:10 216
TT 18 Lombardia ,, 0:00
88 90 +0:10 171
Sprint 18 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
89 91 +0:10 203
Sprint 18 LUX - Sideshow p/b Specialized ,, 0:00
90 92 +0:10 164
Sprint 18 Canada ,, 0:00
91 93 +0:10 43
Sprint 18 Luxembourg ,, 0:00
92 94 +0:10 94
Sprint 18 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
93 95 +0:10 121
Sprint 16 Westland Wil Vooruit ,, 0:00
94 96 +0:10 142
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
95 97 +0:10 174
Sprint 17 District Zuid-Oost Nederland ,, 0:00
96 98 +0:10 186
Sprint 17 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
97 99 +0:10 243
Sprint 17 Talent Romandie ,, 0:00
98 100 +0:10 184
Sprint 18 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
99 101 +0:10 51
Climber 18 Norway ,, 0:00
100 102 +0:10 75
Sprint 17 Poland ,, 0:00
101 103 +0:10 72
Sprint 17 Poland ,, 0:00
102 104 +0:10 234
Sprint 17 Team Humard Vélo-Passion ,, 0:00
103 105 +0:10 92
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
104 106 +0:10 106
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
105 107 +0:10 96
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
106 108 +0:10 255
Sprint 17 Team Aargau ,, 0:00
107 109 +0:10 84
Sprint 17 ACROG-Tormans ,, 0:00
108 110 +0:10 214
Sprint 16 Lombardia ,, 0:00
109 111 +0:10 103
Classic 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
110 112 +0:10 14
Classic 17 Switzerland ,, 0:00
111 113 +0:10 195
Classic 18 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń ,, 0:00
112 114 +0:10 231
Classic 17 Team Humard Vélo-Passion ,, 0:00
113 115 +0:10 145
Classic 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
114 5 +0:07 44
Classic 17 Luxembourg ,, 0:00
115 116 +0:10 182
Classic 16 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
116 117 +0:10 81
TT 18 ACROG-Tormans ,, 0:00
117 118 +0:10 2
TT 17 Start Junior Team by Java ,, 0:00
118 7 +0:08 56
Sprint 18 Norway ,, 0:00
119 119 +0:10 163
Classic 18 Canada ,, 0:00
120 122 +4:22 194
Classic 17 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń 4:12 4:12
121 123 +4:22 104
Climber 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 4:12
122 124 +4:22 252
Climber 18 Team Aargau ,, 4:12
123 125 +4:34 233
Climber 17 Team Humard Vélo-Passion 4:24 4:24
124 126 +10:36 124
Climber 16 Westland Wil Vooruit 10:26 10:26
125 127 +10:36 74
Climber 18 Poland ,, 10:26
126 128 +10:36 226
Climber 16 Team Marco Brenner LV Bayern ,, 10:26
127 129 +10:36 62
Climber 16 Svealand Cycling Team ,, 10:26
128 130 +10:36 52
Climber 18 Norway ,, 10:26
129 131 +11:00 122
Climber 18 Westland Wil Vooruit 10:50 10:50
130 132 +18:52 3
Climber 18 Start Junior Team by Java 18:42 18:42
131 133 +21:26 64
TT 17 Svealand Cycling Team 21:16 21:16
132 134 +21:38 66
TT 17 Svealand Cycling Team 21:28 21:28
133 120 +0:10 6
Classic 18 Start Junior Team by Java 0:00 0:00
134 121 +0:10 221
Climber 17 Team Marco Brenner LV Bayern ,, 0:00
DNF 69 +0:10 242
Climber 18 Talent Romandie -
DNF 181
Climber 17 Wielerploeg Groot Amsterdam -
DNF 125
Climber 16 Westland Wil Vooruit -
DNF 123
Climber 17 Westland Wil Vooruit -
DNF 211
Climber 18 Lombardia -
DNF 196
Climber 18 UKS Copernicus - CCC - SMS Toruń -
DNF 42
Classic 17 Luxembourg -
DNF 82
Classic 18 ACROG-Tormans -
DNF 85
Classic 17 ACROG-Tormans -
DNF 21
Classic 16 Austria -
DNF 26
Classic 17 Austria -
DNF 24
Classic 17 Austria -
DNF 245
Classic 17 Talent Romandie -
DNF 232
Classic 16 Team Humard Vélo-Passion -
DNF 225
Classic 18 Team Marco Brenner LV Bayern -