Debutants
Rens Vergeer is the youngest debutant in Acht van Bladel in 2022. There are 161 debutants.
# | Rider | Team | Age |
---|---|---|---|
1 | VERGEER Rens | ABS Cycling Team | 16y + 188d |
2 | TEN THIJE Nauk | JEGG-DJR Academy | 16y + 197d |
3 | DE BOEL Jona | Regioteam Zuid-Nederland | 16y + 216d |
4 | CORSUS Yordi | Bert Containers-Doltcini | 16y + 221d |
5 | SETZ Ramon | Regioteam Zuid-Nederland | 16y + 247d |
6 | VAN DER LINDEN Sjoerd | WV Schijndel | 16y + 253d |
7 | DE MAERE Arne | AVIA - Rudyco Cycling Team | 16y + 261d |
8 | TELLBÜSCHER Neal | Team Rose NRW | 16y + 261d |
9 | DE BAAT Bodhi | JEGG-DJR Academy | 16y + 264d |
10 | VAN DEN EIJNDEN Guus | WV Schijndel | 16y + 264d |
11 | DE VOS Mees | Regioteam Zuid-Nederland | 16y + 268d |
12 | KISTERS Chris | WV Schijndel | 16y + 269d |
13 | VERGOUW Julian | WPG Amsterdam Junioren | 16y + 269d |
14 | PEPLAU Fabian | Embrace The World | 16y + 279d |
15 | DREWES Albrecht | Team Stadler Niedersachsen | 16y + 279d |
16 | NIEUWENHUIS Patrick | Team Drenthe | 16y + 300d |
17 | VIARDOT Matteo | AG2R Citroën U19 Team | 16y + 309d |
18 | ARENZ Leon | Team Rose NRW | 16y + 309d |
19 | SCHIEVEN Jelle | Cycling Team Achterhoek | 16y + 316d |
20 | MULDER Martijn | Merida Adelaar Development Team | 16y + 320d |
21 | KOOP Arvid | Team LV Hessen | 16y + 344d |
22 | CEBULA Karol | Team LV Hessen | 16y + 353d |
23 | LIGHTFOOT Mark | Tofauti Everyone Active | 16y + 363d |
24 | KATARZYNSKI Maximilian | Stevens Juniorenteam Thuringen | 17y + 0d |
25 | LUGTHART Sjors | Willebrord Wil Vooruit | 17y + 2d |
26 | VAN DE VEN Jarne | Westland Wil Vooruit | 17y + 3d |
27 | REYES Felipe Emanuel | Start Junior Team by Java | 17y + 5d |
28 | VOGT Jakob | Stevens Juniorenteam Thuringen | 17y + 9d |
29 | VAN HERWAARDEN Thom | WV Schijndel | 17y + 12d |
30 | BUSH Jacob | BCC Race Team | 17y + 22d |
31 | VIJFVINKEL Mika | Development Team Brabant | 17y + 23d |
32 | DE GROOF Dirk | Regioteam Zuid-Nederland | 17y + 31d |
33 | BERGSMA Max | WPG Amsterdam Junioren | 17y + 37d |
34 | LEIDERT Louis | Team Rose NRW | 17y + 39d |
35 | DELTOMBE Brent | AVIA - Rudyco Cycling Team | 17y + 43d |
36 | ENGELHARD Thomas | Westland Wil Vooruit | 17y + 47d |
37 | BARUSSEAU Mathéo | AG2R Citroën U19 Team | 17y + 55d |
38 | VANDENBERGHE Viktor | Bert Containers-Doltcini | 17y + 59d |
39 | BARIERE Antoine | AG2R Citroën U19 Team | 17y + 62d |
40 | MARSH Ben | BCC Race Team | 17y + 73d |
41 | PEACE Oliver | Tofauti Everyone Active | 17y + 83d |
42 | VAN ZUIDAM Bas | Regioteam Zuid-Nederland | 17y + 87d |
43 | PÉREZ ÁLVAREZ Ciro | Start Junior Team by Java | 17y + 96d |
44 | STERENBORG Kenai | Embrace The World | 17y + 100d |
45 | DESIMPELAERE Arne | EFC-L&R-AGS Juniors | 17y + 109d |
46 | VAN DER HAAGEN Duuk | Merida Adelaar Development Team | 17y + 111d |
47 | HEIRBAUT Toon | Bert Containers-Doltcini | 17y + 114d |
48 | CAREY Arlo | Holdsworth Zappi Team | 17y + 117d |
49 | STONEHAM Angus | Lee Valley Youth CC | 17y + 121d |
50 | JURRIAANS Daan | Wielerzone Nederland | 17y + 123d |
51 | BOCXE Stein | ABS Cycling Team | 17y + 126d |
52 | CLEMMINCK Edgard | AVIA - Rudyco Cycling Team | 17y + 127d |
53 | VAN DER POEL Tim | Westland Wil Vooruit | 17y + 139d |
54 | DE WILDT Friso | Wielerzone Nederland | 17y + 148d |
55 | GEERSING Stijn | Wieler Combinatie Friesland | 17y + 149d |
56 | TEMMING Bram | Cycling Team Achterhoek | 17y + 152d |
57 | VAN DER WERFF Thom | GEPLA - Watersley U19 Team | 17y + 161d |
58 | VAN ELVEN Bo | District Zuid-West | 17y + 161d |
59 | GRÖMMEL Rens | WPG Amsterdam Junioren | 17y + 164d |
60 | GÖTZ Alexander | Team LV Hessen | 17y + 171d |
61 | JABLONSKI Ole | Embrace The World | 17y + 178d |
62 | PAARDEKOOPER Thijmen | Team Drenthe | 17y + 182d |
63 | VAN DE SPIJKER Yann | Development Team Brabant | 17y + 185d |
64 | HEFFERNAN William | TWC Maadlander/WCL Bergbeklimmers | 17y + 193d |
65 | SHORT Ryland | TWC Maadlander/WCL Bergbeklimmers | 17y + 197d |
66 | HAMER Jonah | TWC Maadlander/WCL Bergbeklimmers | 17y + 199d |
67 | DE HART Justin | GEPLA - Watersley U19 Team | 17y + 206d |
68 | STEVENS Connor | Lee Valley Youth CC | 17y + 210d |
69 | VAN SCHIE Thijs | ABS Cycling Team | 17y + 210d |
70 | ETHERINGTON Ben | BCC Race Team | 17y + 217d |
71 | PHILLIPS Andrew | TWC Maadlander/WCL Bergbeklimmers | 17y + 217d |
72 | MUSSI ALENCAR Felipe | Start Junior Team by Java | 17y + 218d |
73 | OSTERMANN Morice | Stevens Juniorenteam Thuringen | 17y + 218d |
74 | VAN DER WERF Sven | Streetjump-ABLOC U19 | 17y + 220d |
75 | GERMONPREZ Thibo | EFC-L&R-AGS Juniors | 17y + 221d |
76 | SPIERO Tamar | Willebrord Wil Vooruit | 17y + 230d |
77 | TUCHNER Benjamin | BCC Race Team | 17y + 234d |
78 | DENOLF Yari | AVIA - Rudyco Cycling Team | 17y + 236d |
79 | BRINKERT Linus | Embrace The World | 17y + 238d |
80 | KORTLEVE Bart | Team Drenthe | 17y + 244d |
81 | PRINS Jari | JEGG-DJR Academy | 17y + 249d |
82 | BONILLA Pablo Sandino | Start Junior Team by Java | 17y + 251d |
83 | BOWER Lewis | EFC-L&R-AGS Juniors | 17y + 253d |
84 | MARTIN Luca | Stevens Juniorenteam Thuringen | 17y + 256d |
85 | LABORDE Callum | Tofauti Everyone Active | 17y + 256d |
86 | BECK Jonas | Baden-Württemberg | 17y + 263d |
87 | VANDERSTEENE Thiemen | EFC-L&R-AGS Juniors | 17y + 265d |
88 | DUBA Maxime | Streetjump-ABLOC U19 | 17y + 265d |
89 | CEULEMANS Niels | Bert Containers-Doltcini | 17y + 266d |
90 | DOORNBOS Rick | Team Drenthe | 17y + 267d |
91 | TE NIJENHUIS Sjoerd | Westland Wil Vooruit | 17y + 268d |
92 | SARNOWSKI Tillman | Baden-Württemberg | 17y + 282d |
93 | CHAMBERLAIN Jude | Holdsworth Zappi Team | 17y + 283d |
94 | STOFFELS Ole | District Midden-Nederland | 17y + 285d |
95 | SCHWITZGEBEL Lauric Immanuel | Team LV Hessen | 17y + 286d |
96 | TILGEN Tarin | Team Rose NRW | 17y + 286d |
97 | CZORNY Tom | Team Stadler Niedersachsen | 17y + 287d |
98 | HAMMINGA Maarten | Wielerzone Nederland | 17y + 297d |
99 | RENSEN Siebe | Cycling Team Achterhoek | 17y + 307d |
100 | LAMERS Capu | Cycling Team Achterhoek | 17y + 311d |
101 | VAN DER PUTTEN Sem | ABS Cycling Team | 17y + 312d |
102 | VAN DER KRAAN Teun | Development Team Brabant | 17y + 319d |
103 | SEGERS Thorben | Development Team Brabant | 17y + 335d |
104 | HORNMAN Thomas | Development Team Brabant | 17y + 338d |
105 | KOERDT Bjoern | Holdsworth Zappi Team | 17y + 339d |
106 | SLA Jules | Westland Wil Vooruit | 17y + 347d |
107 | HUT Sille | Wieler Combinatie Friesland | 17y + 357d |
108 | MEIJERS Sal | Streetjump-ABLOC U19 | 17y + 361d |
109 | GRAY George | Holdsworth Zappi Team | 17y + 363d |
110 | REIßMANN Johannes | Stevens Juniorenteam Thuringen | 18y + 2d |
111 | FAWLE Asher | TWC Maadlander/WCL Bergbeklimmers | 18y + 6d |
112 | BALGENORTH Noah | Team Stadler Niedersachsen | 18y + 14d |
113 | DIETZ Florian | Team LV Hessen | 18y + 20d |
114 | HEZEMAN Stijn | Merida Adelaar Development Team | 18y + 26d |
115 | AMANN Meo | Baden-Württemberg | 18y + 28d |
116 | ERRIPA Nehuén | Start Junior Team by Java | 18y + 29d |
117 | TENNIGLO Niels | District Midden-Nederland | 18y + 37d |
118 | KRÜGER Tjark Ole | Baden-Württemberg | 18y + 37d |
119 | SALMON Alfie | Lee Valley Youth CC | 18y + 49d |
120 | VAN VLIET Michiel | JEGG-DJR Academy | 18y + 52d |
121 | ROTTMANN Jonathan Malte | Team Rose NRW | 18y + 52d |
122 | BOONSTRA Jelle | WPG Amsterdam Junioren | 18y + 56d |
123 | BOUMA Jelle | Willebrord Wil Vooruit | 18y + 56d |
124 | PETERS Marvin | Merida Adelaar Development Team | 18y + 57d |
125 | ABMA Elmar | Willebrord Wil Vooruit | 18y + 59d |
126 | HUITEMA Jasper | Willebrord Wil Vooruit | 18y + 62d |
127 | VAN DEN EIJNDEN Daan | District Zuid-West | 18y + 62d |
128 | VAN DORP Vincent | Wielerzone Nederland | 18y + 64d |
129 | SMITH James Joseph | Tofauti Everyone Active | 18y + 65d |
130 | NAGENGAST Juul | GEPLA - Watersley U19 Team | 18y + 65d |
131 | BUßMANN Yannick | Embrace The World | 18y + 68d |
132 | SANTEMA Abe | Wieler Combinatie Friesland | 18y + 69d |
133 | MATAHELUMUAL Thomas | Wieler Combinatie Friesland | 18y + 73d |
134 | VEENINGS Pepijn | GEPLA - Watersley U19 Team | 18y + 83d |
135 | GOLLIKER Joshua | Lee Valley Youth CC | 18y + 93d |
136 | DE BRUYCKERE Kay | Bert Containers-Doltcini | 18y + 95d |
137 | VAN HARTEN Jari | Cycling Team Achterhoek | 18y + 96d |
138 | KONING Stef | Wielerzone Nederland | 18y + 98d |
139 | RINKLEF Jan | Baden-Württemberg | 18y + 99d |
140 | MOUTON Raphaël | GEPLA - Watersley U19 Team | 18y + 99d |
141 | BRETHOUWER Yorick | JEGG-DJR Academy | 18y + 100d |
142 | VAN DUREN Mees | WPG Amsterdam Junioren | 18y + 100d |
143 | VAN DER VLIET Ralph-Karsten | District Midden-Nederland | 18y + 110d |
144 | VAN DER VREKEN Lucas | AVIA - Rudyco Cycling Team | 18y + 120d |
145 | DOLFING Jort | Wieler Combinatie Friesland | 18y + 126d |
146 | VERDONCK Wies | EFC-L&R-AGS Juniors | 18y + 126d |
147 | HARDY Nathan | Tofauti Everyone Active | 18y + 134d |
148 | WALKER Zachary | Holdsworth Zappi Team | 18y + 138d |
149 | KÖBERNIK Tom | Team Stadler Niedersachsen | 18y + 143d |
150 | BALDACCI Brandon | Lee Valley Youth CC | 18y + 143d |
151 | WILLEMSEN Justus | Merida Adelaar Development Team | 18y + 149d |
152 | RAADGERS Ravi | Streetjump-ABLOC U19 | 18y + 151d |
153 | NOORLOOS Casper | District Zuid-West | 18y + 151d |
154 | OORD Spiek | District Midden-Nederland | 18y + 157d |
155 | VAN OIRSCHOT Daan | District Zuid-West | 18y + 157d |
156 | JOORE Wout | WV Schijndel | 18y + 162d |
157 | SCHAPER Marijn | Streetjump-ABLOC U19 | 18y + 162d |
158 | FREDRIKZE Luka | ABS Cycling Team | 18y + 162d |
159 | DE JONG Stef | District Midden-Nederland | 18y + 165d |
160 | GARFIELD Harry | BCC Race Team | 18y + 169d |
161 | DELAUNAY Estevan | AG2R Citroën U19 Team | 18y + 173d |