1 47
Classic 24 Ceratizit-WNT Pro Cycling 40 15 3:24:21
2 7
Classic 34 Alé BTC Ljubljana 30 10 ,, 0:00
3 43
Climber 23 Ceratizit-WNT Pro Cycling 25 7 ,, 0:00
4 51
Sprint 28 Eneicat - RBH Global 20 4 ,, 0:00
5 4
Climber 21 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 15 2 ,, 0:00
6 77
Sprint 30 Parkhotel Valkenburg 10 1 ,, 0:00
7 36
Sprint 19 Bepink 5 ,, 0:00
8 15
Classic 24 Arkéa Pro Cycling Team 3 ,, 0:00
9 17
Sprint 19 Arkéa Pro Cycling Team 3 ,, 0:00
10 148
Sprint 23 VC Morteau-Montbenoît 3 ,, 0:00
11 112
Sprint 24 St Michel - Auber93 ,, 0:00
12 140
Classic 21 UVCA Troyes ,, 0:00
13 5
Classic 23 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,, 0:00
14 115
Sprint 22 Team Elles - Groupama - Pays de Loire ,, 0:00
15 130
Sprint 27 Team Féminin Le Boulou ,, 0:00
16 24
Classic 21 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,, 0:00
17 41
Climber 25 Bizkaia Durango ,, 0:00
18 20
Climber 28 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,, 0:00
19 40
GC 18 Bizkaia Durango ,, 0:00
20 31
Climber 23 Bepink ,, 0:00
21 95
TT 25 WCC Team ,, 0:00
22 96
Climber 20 WCC Team ,, 0:00
23 62
Sprint 18 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,, 0:00
24 110
Climber 30 St Michel - Auber93 ,, 0:00
25 66
TT 21 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,, 0:00
26 149
TT 36 VC Morteau-Montbenoît ,, 0:00
27 145
Climber 20 VC Morteau-Montbenoît ,, 0:00
28 104
Sprint 38 Occitane Cyclisme Formation ,, 0:00
29 19
TT 26 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,, 0:00
30 8
TT 22 Alé BTC Ljubljana ,, 0:00
31 138
Classic 21 Team Macadam's Cowboys WE ,, 0:00
32 37
Climber 23 Bizkaia Durango ,, 0:00
33 137
TT 27 Team Macadam's Cowboys WE ,, 0:00
34 82
Sprint 21 Sopela Women's Team ,, 0:00
35 6
Climber 25 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,, 0:00
36 54
TT 30 Eneicat - RBH Global ,, 0:00
37 73
Sprint 21 Parkhotel Valkenburg ,, 0:00
38 53
Classic 20 Eneicat - RBH Global ,, 0:00
39 68
Classic 21 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
40 56
GC 22 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 0:00
41 55
Climber 19 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 0:00
42 58
GC 21 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 0:00
43 86
GC 24 Team Farto - BTC ,, 0:00
44 46
Climber 32 Ceratizit-WNT Pro Cycling ,, 0:00
45 84
Climber 20 Sopela Women's Team ,, 0:00
46 92
Classic 20 WCC Team ,, 0:00
47 75
Classic 21 Parkhotel Valkenburg ,, 0:00
48 65
TT 25 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux ,, 0:00
49 94
Climber 21 WCC Team ,, 0:00
50 14
TT 38 Arkéa Pro Cycling Team ,, 0:00
51 91
Classic 20 WCC Team ,, 0:00
52 16
Sprint 22 Arkéa Pro Cycling Team ,, 0:00
53 57
Classic 29 Laboral Kutxa Fundación Euskadi ,, 0:00
54 50
TT 28 Eneicat - RBH Global ,, 0:00
55 111
Climber 25 St Michel - Auber93 ,, 0:00
56 127
Climber 20 Team Féminin Le Boulou ,, 0:00
57 18
Climber 42 Arkéa Pro Cycling Team ,, 0:00
58 35
GC 23 Bepink ,, 0:00
59 81
Climber 34 Sopela Women's Team ,, 0:00
60 67
TT 37 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
61 45
Sprint 28 Ceratizit-WNT Pro Cycling ,, 0:00
62 83
Climber 19 Sopela Women's Team ,, 0:00
63 38
Climber 21 Bizkaia Durango ,, 0:00
64 34
Climber 20 Bepink ,, 0:00
65 78
TT 20 Parkhotel Valkenburg ,, 0:00
66 69
Climber 32 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
67 107
GC 23 Occitane Cyclisme Formation ,, 0:00
68 32
Climber 19 Bepink ,, 0:00
69 1
Climber 22 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,, 0:00
70 70
GC 19 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
71 71
Climber 25 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
72 52
Climber 23 Eneicat - RBH Global ,, 0:00
73 10
Classic 26 Alé BTC Ljubljana ,, 0:00
74 85
TT 38 Team Farto - BTC ,, 0:00
75 21
Sprint 23 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,, 0:00
76 22
Climber 19 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling ,, 0:00
77 27
TT 36 AWOL O'Shea ,, 0:00
78 120
TT 24 Team Elles - Groupama - Pays de Loire ,, 0:00
79 49
TT 25 Eneicat - RBH Global ,, 0:00
80 44
Climber 28 Ceratizit-WNT Pro Cycling ,, 0:00
81 13
Climber 26 Arkéa Pro Cycling Team ,, 0:00
82 135
Climber 23 Team Macadam's Cowboys WE ,, 0:00
83 72
Climber 26 Massi - Tactic Women Team ,, 0:00
84 105
Climber 23 Occitane Cyclisme Formation ,, 0:00
85 33
Climber 24 Bepink 0:19 0:19
86 109
Climber 32 St Michel - Auber93 ,, 0:19
87 23
Climber 21 Stade Rochelais Charente-Maritime Women Cycling 0:21 0:21
88 11
Sprint 22 Alé BTC Ljubljana ,, 0:21
89 28
TT 20 AWOL O'Shea 0:38 0:38
90 39
GC 20 Bizkaia Durango ,, 0:38
91 3
Classic 21 FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 0:52 0:52
92 98
Classic 25 Chambery Cyclisme Competition 1:27 1:27
93 117
Classic 19 Team Elles - Groupama - Pays de Loire 1:36 1:36
94 30
GC 20 AWOL O'Shea 3:57 3:57
95 59
GC 23 Laboral Kutxa Fundación Euskadi 5:02 5:02
96 42
Climber 22 Bizkaia Durango 5:04 5:04
97 144
Climber 18 UVCA Troyes 5:08 5:08
98 131
Climber 32 Team Féminin Le Boulou 5:41 5:41
99 147
Climber 18 VC Morteau-Montbenoît 5:43 5:43
100 139
Climber 22 UVCA Troyes 21:25 21:25
DNF 79
GC 19 Sopela Women's Team -
DNF 141
Climber 18 UVCA Troyes -
DNF 142
Climber 19 UVCA Troyes -
DNF 143
Climber 20 UVCA Troyes -
DNF 106
Climber 20 Occitane Cyclisme Formation -
DNF 76
Classic 22 Parkhotel Valkenburg -
DNF 146
Classic 20 VC Morteau-Montbenoît -
DNF 63
TT 26 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux -
DNF 64
TT 19 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux -
DNF 61
Climber 30 Macogep Tornatech Girondins de Bordeaux -
DNF 99
Climber 26 Chambery Cyclisme Competition -
DNF 100
Climber 20 Chambery Cyclisme Competition -
DNF 101
Climber 27 Chambery Cyclisme Competition -
DNF 97
Sprint 22 Chambery Cyclisme Competition -
DNF 114
Climber 27 St Michel - Auber93 -
DNF 60
Climber 21 Laboral Kutxa Fundación Euskadi -
DNF 129
Sprint 18 Team Féminin Le Boulou -
DNF 132
Climber 25 Team Féminin Le Boulou -
DNF 128
Climber 19 Team Féminin Le Boulou -
DNF 116
Climber 20 Team Elles - Groupama - Pays de Loire -
DNF 118
Climber 19 Team Elles - Groupama - Pays de Loire -
DNF 25
TT 23 AWOL O'Shea -
DNF 26
TT 21 AWOL O'Shea -
DNF 87
TT 20 Team Farto - BTC -
DNF 88
TT 22 Team Farto - BTC -
DNF 89
TT 28 Team Farto - BTC -
DNF 136
TT 27 Team Macadam's Cowboys WE -
DNF 133
TT 31 Team Macadam's Cowboys WE -
DNF 134
Climber 21 Team Macadam's Cowboys WE -
DNS 80
TT 26 Sopela Women's Team -
DNS 74
TT 20 Parkhotel Valkenburg -