2020
2018
»
«

2019»10th Oberösterreichrundfahrt (2.2)

2019  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
16+2:52 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team753:39:253:39:25
28+3:27 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 32,,0:00
39+3:28 Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 11,,0:00
411+3:32 Primožič Jaka 20,,0:00
510+3:29 Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers,,0:00
612+3:34 Leemreize Gijs 19,,0:00
77+3:20 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT,,0:00
813+3:55 Vermeulen Moran 22,,0:00
951+9:12 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT1:191:19
101+0:00 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic1:211:21
1143+6:10 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net,,1:21
1271+24:02 Artz Bart 19,,1:21
133+0:18 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team,,1:21
1428+5:02 Johannink Jelle 22,,1:21
1561+16:24 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net,,1:21
1649+8:24 Broex Victor 19,,1:21
175+0:30 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:21
182+0:13 Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels ,,1:21
1923+4:58 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team,,1:21
2035+5:12 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:21
2117+4:53 Weulink Meindert 20,,1:21
2220+4:56 Gaffurini NicolaMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT,,1:21
2327+5:02 Hoeks Daan 19,,1:21
2450+8:53 Čemažar Nik 19,,1:21
2516+4:52 Veber Matic 22,,1:21
2618+4:55 Hampl Petr 26,,1:21
2722+4:57 Díaz José ManuelTeam Vorarlberg Santic 24Team Vorarlberg Santic,,1:21
2841+5:40 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT,,1:21
2952+9:29 Ruijmgaard Yentl 21,,1:21
304+0:19 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers,,1:21
3144+6:35 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,1:21
3221+4:57 Drinovec Matej 27,,1:21
3331+5:04 Agterberg Kyle 20,,1:21
3419+4:55 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,1:21
3558+15:21 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic,,1:21
3615+4:46 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:21
3778+28:53 Lakota Luka 20,,1:21
3829+5:02 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic1:281:28
3939+5:22 Peng Yuan TangLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,1:28
4032+5:05 Pöll Stefan 32,,1:28
4114+4:29 Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers,,1:28
4226+5:01 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT,,1:28
4325+4:59 Reiter Daniel 27,,1:28
4445+6:42 Böke Dominic 28,,1:28
4537+5:18 Messner Martin 19,,1:28
4660+16:04 Repše Uroš 25,,1:28
4763+17:39 Rotter Michal 19,,1:28
4824+4:58 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,1:28
4975+26:03 Træen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team,,1:28
5077+28:39 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:28
5136+5:14 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:28
5246+7:09 Kuen MaximilianTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic,,1:28
5333+5:07 Santoro AntonioMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT,,1:28
5447+7:20 Van Der Heijden Maik 22,,1:28
5538+5:18 Prochazka Michal 20,,1:28
5634+5:07 Fidler Gerd 22,,1:28
5730+5:02 Geismayr DanielTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic,,1:28
5842+5:44 Bosch Manuel 301:551:55
5940+5:26 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,1:55
6066+22:32 Gademan Sam 182:222:22
6179+29:58 Herden Benjamin 28,,2:22
6262+16:55 Sprenger Michael 242:252:25
6359+15:24 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,2:25
6448+8:07 Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  25Team Felbermayr - Simplon Wels 2:272:27
6567+22:47 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team,,2:27
6655+13:47 Orocito FrancoD'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 2:322:32
6754+11:48 Martinelli IvanD'Amico - UM Tools  28D'Amico - UM Tools ,,2:32
6882+37:54 Burchio FedericoD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 2:362:36
6969+23:34 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 3:153:15
7070+23:44 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers3:253:25
7165+18:40 Thanner Stefan 27,,3:25
7253+10:56 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,3:25
7364+18:04 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:25
7472+24:06 Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic3:513:51
7568+23:04 Amezawa TakeakiLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic7:437:43
7691+54:06 Kminek Vojtech 1810:3010:30
7783+38:06 Kvasina Filip 20,,10:30
7887+51:26 Kerckhaert Jochem 18,,10:30
7973+24:59 Godrie Stan 26,,10:30
8084+38:09 Gevers Robbie 26,,10:30
8157+15:07 Solymosi Marton 29,,10:30
8274+25:02 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,10:30
8385+38:14 Stockmeyer Fabian 28,,10:30
8480+30:47 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers,,10:30
8590+54:05 Kaspera Christoph 24,,10:30
8676+26:45 Kustadinchev RomanD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools ,,10:30
8781+31:27 Gaubitzer Michael 35,,10:30
8856+13:59 Bloem Joren 19,,10:30
8989+51:46 Palyi Csaba 28,,10:30
9088+51:44 Kiss Gergely 38,,10:30
9186+39:44 Cotar Luka 2318:4418:44
DNF+ - 11:44:40 Nieuwpoort Jelle 21--
DNF+ - 11:44:40 Greenberg Cory 31,,-
DNS+ - 11:44:40 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 25Ljubljana Gusto Santic,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11- Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic4025 11:44:40 11:44:40..
22- Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels 30180:130:13..
34▲1 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team25140:180:18..
43▼1 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers20110:190:19..
55- Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 1580:300:30..
67▲1 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team1062:522:52..
78▲1 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT543:203:20..
819▲11 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 333:273:27..
917▲8 Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 323:283:28..
1011▲1 Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers313:293:29..
1124▲13 Primožič Jaka 203:323:32..
1226▲14 Leemreize Gijs 193:343:34..
1342▲29 Vermeulen Moran 223:553:55..
146▼8 Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers4:294:29..
159▼6 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang4:464:46..
1615▼1 Veber Matic 224:524:52..
1716▼1 Weulink Meindert 204:534:53..
1820▲2 Hampl Petr 264:554:55..
1921▲2 Pajek LukaSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  22SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,4:55..
2025▲5 Gaffurini NicolaMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT4:564:56..
2127▲6 Drinovec Matej 274:574:57..
2228▲6 Díaz José ManuelTeam Vorarlberg Santic 24Team Vorarlberg Santic,,4:57..
2329▲6 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team4:584:58..
2412▼12 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,4:58..
2514▼11 Reiter Daniel 274:594:59..
2618▼8 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT5:015:01..
2733▲6 Hoeks Daan 195:025:02..
2834▲6 Johannink Jelle 22,,5:02..
2922▼7 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic,,5:02..
3023▼7 Geismayr DanielTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic,,5:02..
3135▲4 Agterberg Kyle 205:045:04..
3230▼2 Pöll Stefan 325:055:05..
3331▼2 Santoro AntonioMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT5:075:07..
3432▼2 Fidler Gerd 22,,5:07..
3540▲5 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang5:125:12..
3636- Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang5:145:14..
3738▲1 Messner Martin 195:185:18..
3839▲1 Prochazka Michal 20,,5:18..
3941▲2 Peng Yuan TangLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic5:225:22..
4013▼27 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic5:265:26..
4143▲2 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT5:405:40..
4237▼5 Bosch Manuel 305:445:44..
4345▲2 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net6:106:10..
4447▲3 Hammerschmid RaphaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 6:356:35..
4546▲1 Böke Dominic 286:426:42..
4649▲3 Kuen MaximilianTeam Vorarlberg Santic 27Team Vorarlberg Santic7:097:09..
4750▲3 Van Der Heijden Maik 227:207:20..
4848- Lehner DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels  25Team Felbermayr - Simplon Wels 8:078:07..
4951▲2 Broex Victor 198:248:24..
5052▲2 Čemažar Nik 198:538:53..
5154▲3 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT9:129:12..
5255▲3 Ruijmgaard Yentl 219:299:29..
5353- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 10:5610:56..
5456▲2 Martinelli IvanD'Amico - UM Tools  28D'Amico - UM Tools 11:4811:48..
5557▲2 Orocito FrancoD'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 13:4713:47..
5610▼46 Bloem Joren 1913:5913:59..
5744▼13 Solymosi Marton 2915:0715:07..
5859▲1 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic15:2115:21..
5958▼1 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 15:2415:24..
6064▲4 Repše Uroš 2516:0416:04..
6166▲5 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net16:2416:24..
6262- Sprenger Michael 2416:5516:55..
6369▲6 Rotter Michal 1917:3917:39..
6465▲1 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang18:0418:04..
6567▲2 Thanner Stefan 2718:4018:40..
6671▲5 Gademan Sam 1822:3222:32..
6777▲10 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team22:4722:47..
6868- Amezawa TakeakiLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic23:0423:04..
6976▲7 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 23:3423:34..
7075▲5 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers23:4423:44..
7180▲9 Artz Bart 1924:0224:02..
7272- Orrico DavideTeam Vorarlberg Santic 29Team Vorarlberg Santic24:0624:06..
7361▼12 Godrie Stan 2624:5924:59..
7463▼11 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels 25:0225:02..
7581▲6 Træen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team26:0326:03..
7670▼6 Kustadinchev RomanD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 26:4526:45..
7782▲5 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang28:3928:39..
7883▲5 Lakota Luka 2028:5328:53..
7984▲5 Herden Benjamin 2829:5829:58..
8074▼6 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers30:4730:47..
8178▼3 Gaubitzer Michael 3531:2731:27..
8288▲6 Burchio FedericoD'Amico - UM Tools  23D'Amico - UM Tools 37:5437:54..
8385▲2 Kvasina Filip 2038:0638:06..
8486▲2 Gevers Robbie 2638:0938:09..
8587▲2 Stockmeyer Fabian 2838:1438:14..
8679▼7 Cotar Luka 2339:4439:44..
8789▲2 Kerckhaert Jochem 1851:2651:26..
8891▲3 Kiss Gergely 3851:4451:44..
8992▲3 Palyi Csaba 2851:4651:46..
9093▲3 Kaspera Christoph 2454:0554:05..
9194▲3 Kminek Vojtech 1854:0654:06..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
13▲2 Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team44+25
21▼1 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic36+4
32▼1 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT20-
44- Schlemmer LukasMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers19-
55- Rabitsch StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels  27Team Felbermayr - Simplon Wels 17-
66- Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team16+2
714▲7 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 16+15
87▼1 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT14+2
9- Mosca JacopoD'Amico - UM Tools  25D'Amico - UM Tools 11+11
1015▲5 Primožič Jaka 2011+10
118▼3 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers9-
129▼3 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 8-
1310▼3 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang7-
14- Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers6+6
15- Leemreize Gijs 195+5
1611▼5 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT4-
17- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 4+4
1816▼2 Vermeulen Moran 222+1
19- Ruijmgaard Yentl 212+2
2012▼8 Bloem Joren 192-
2113▼8 Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic2-
2217▼5 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net1-
23- Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
14▲311+3:32 Primožič Jaka 20 11:48:12 11:48:12
25▲312+3:34 Leemreize Gijs 190:020:02
311▲813+3:55 Vermeulen Moran 220:230:23
43▼117+4:53 Weulink Meindert 201:211:21
56▲123+4:58 Kulset SindreUno-X Norwegian Development Team 20Uno-X Norwegian Development Team1:261:26
62▼424+4:58 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,1:26
77-27+5:02 Hoeks Daan 191:301:30
88-31+5:04 Agterberg Kyle 201:321:32
99-37+5:18 Messner Martin 191:461:46
1010-38+5:18 Prochazka Michal 20,,1:46
1112▲141+5:40 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT2:082:08
1213▲147+7:20 Van Der Heijden Maik 223:483:48
1314▲149+8:24 Broex Victor 194:524:52
1415▲150+8:53 Čemažar Nik 195:215:21
1517▲252+9:29 Ruijmgaard Yentl 215:575:57
1616-53+10:56 Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 7:247:24
1718▲155+13:47 Orocito FrancoD'Amico - UM Tools  20D'Amico - UM Tools 10:1510:15
181▼1756+13:59 Bloem Joren 1910:2710:27
1920▲161+16:24 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net12:5212:52
2021▲163+17:39 Rotter Michal 1914:0714:07
2122▲166+22:32 Gademan Sam 1819:0019:00
2225▲369+23:34 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich 20:0220:02
2324▲170+23:44 Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers20:1220:12
2426▲271+24:02 Artz Bart 1920:3020:30
2519▼674+25:02 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels 21:3021:30
2627▲178+28:53 Lakota Luka 2025:2125:21
2728▲183+38:06 Kvasina Filip 2034:3434:34
2829▲187+51:26 Kerckhaert Jochem 1847:5447:54
2930▲191+54:06 Kminek Vojtech 1850:3450:34
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
11- Træen TorsteinUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team28-
25▲3 Oostra FolkertMonkey Town - à Bloc CT 29Monkey Town - à Bloc CT23+15
32▼1 Hoelgaard MarkusUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team20-
43▼1 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 18-
54▼1 Kulset KristianUno-X Norwegian Development Team 23Uno-X Norwegian Development Team12-
66- Hill BenjaminLjubljana Gusto Santic 29Ljubljana Gusto Santic8-
7- Ruijmgaard Yentl 217+7
8- Skaarseth AndersUno-X Norwegian Development Team 24Uno-X Norwegian Development Team6+6
97▼2 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 24Team Hrinkow Advarics Cycleang6-
108▼2 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers6-
119▼2 de Jong JeenMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT6-
1213▲1 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang6+4
13- Kolb StefanMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers6+6
14- Mangertseder MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  20Team Felbermayr - Simplon Wels 5+5
1510▼5 Molenaar AlexMonkey Town - à Bloc CT 19Monkey Town - à Bloc CT4-
1611▼5 Steimle JannikTeam Vorarlberg Santic 23Team Vorarlberg Santic3-
17- Schinnagel JohannesMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers2+2
1812▼6 Stüssi ColinTeam Vorarlberg Santic 26Team Vorarlberg Santic2-
19- Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net2+2
2015▼5 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 33Team Hrinkow Advarics Cycleang2-
2114▼7 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers2-
2216▼6 Janssen AdriaanMonkey Town - à Bloc CT 23Monkey Town - à Bloc CT1-
23- Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲TeamTime
11- Team Felbermayr - Simplon Wels   35:18:22 35:18:22
22- Maloja Pushbikers 4:074:07
33- Uno-X Norwegian Development Team 4:084:08
44- Team Vorarlberg Santic 5:505:50
55- Monkey Town - à Bloc CT 8:308:30
69▲3 WSA KTM Graz 9:539:53
76▼1 Sensa - Kanjers voor Kanjers 9:589:58
87▼1 Ljubljana Gusto Santic 10:4610:46
98▼1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 10:4910:49
1010- KK Kranj 12:1512:15
1111- Wielerploeg Groot Amsterdam 13:5313:53
1212- SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  15:1615:16
1313- D'Amico - UM Tools  18:4518:45
1414- Tirol KTM Cycling Team 23:0923:09
1515- TJ Favorit Brno 23:2523:25
1616- Orange Babies Cycling Team 23:5023:50
1718▲1 Team Veloclub Ratisbona 1:07:061:07:06
1817▼1 Arbo Bundesteam 1:10:201:10:20
1919- Epronex - BSS Oil Team 1:40:071:40:07
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 16th June 2019
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23
Oberösterreichrundfahrt logo

Websites:
www.ooe-radsportverband.at/

Race ranking position
256th
16 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.