1 34 +1:50 32
Sprint 25 Gazprom-RusVelo 14 20 3:24:42
2 65 +8:20 105
Sprint 23 Amplatz - BMC 5 12 ,, 0:00
3 77 +20:46 24
Sprint 23 Androni - Sidermec - Bottecchia 3 7 ,, 0:00
4 85 +24:21 25
Sprint 29 Androni - Sidermec - Bottecchia 5 ,, 0:00
5 4 +0:37 61
Sprint 23 Israel Cycling Academy 4 ,, 0:00
6 49 +3:57 72
Classic 29 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 3 ,, 0:00
7 88 +24:32 135
Sprint 22 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 2 ,, 0:00
8 117 +1:01:07 136
Sprint 19 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 1 ,, 0:00
9 84 +24:21 142
Sprint 27 Kolss Cycling Team ,, 0:00
10 23 +0:56 122
Sprint 30 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
11 11 +0:43 81
Sprint 33 Marlux - Napoleon Games ,, 0:00
12 36 +2:03 191
Sprint 24 0711|Cycling ,, 0:00
13 111 +47:19 223
Sprint 19 Russia ,, 0:00
14 50 +3:57 181
Sprint 27 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
15 87 +24:23 95
Sprint 28 Monkey Town Continental Team ,, 0:00
16 9 +0:39 111
Sprint 29 WSA-Greenlife ,, 0:00
17 110 +47:11 226
Sprint 20 Russia ,, 0:00
18 5 +0:37 151
Sprint 39 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
19 1 +0:00 56
TT 27 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:00
20 52 +4:15 221
Climber 20 Russia ,, 0:00
21 12 +0:45 174
Sprint 21 Astana City ,, 0:00
22 20 +0:50 102
Sprint 28 Amplatz - BMC ,, 0:00
23 17 +0:47 231
GC 25 Czech Republic ,, 0:00
24 89 +24:37 182
Sprint 25 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
25 38 +2:09 113
Sprint 26 WSA-Greenlife ,, 0:00
26 8 +0:38 145
Sprint 29 Kolss Cycling Team ,, 0:00
27 14 +0:45 104
Sprint 32 Amplatz - BMC ,, 0:00
28 25 +1:01 175
Sprint 25 Astana City ,, 0:00
29 3 +0:36 53
TT 22 CCC Sprandi Polkowice ,, 0:00
30 16 +0:46 155
Sprint 31 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:00
31 7 +0:38 1
Sprint 29 Dukla Banska Bystrica ,, 0:00
32 96 +25:38 163
TT 19 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
33 37 +2:08 183
Sprint 30 Rietumu Banka - Riga ,, 0:00
34 13 +0:45 66
Sprint 29 Israel Cycling Academy ,, 0:00
35 6 +0:37 64
Classic 22 Israel Cycling Academy ,, 0:00
36 67 +9:09 74
Sprint MARTINS Uri Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
37 83 +24:16 205
Sprint 24 BIKE AID ,, 0:00
38 78 +21:21 212
Sprint 23 Massi - Kuwait Cycling Project ,, 0:00
39 21 +0:52 75
Classic HALILAJ Redi Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 0:00
40 18 +0:48 166
Sprint 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 0:00
41 82 +24:15 91
Sprint 23 Monkey Town Continental Team ,, 0:00
42 19 +0:50 173
Sprint 24 Astana City ,, 0:00
43 98 +25:43 116
Sprint 20 WSA-Greenlife ,, 0:00
44 15 +0:46 63
Sprint 29 Israel Cycling Academy ,, 0:00
45 2 +0:32 22
TT 26 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:00
46 53 +4:40 112
Sprint 34 WSA-Greenlife 0:14 0:14
47 54 +4:55 71
Climber 26 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 0:19 0:19
48 30 +1:23 23
Sprint 32 Androni - Sidermec - Bottecchia 0:22 0:22
49 24 +1:00 21
Climber 20 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 0:22
50 10 +0:39 156
TT 24 Elkov - Author Cycling Team ,, 0:22
51 26 +1:01 45
GC 19 Manzana Postobon ,, 0:22
52 22 +0:54 42
GC 29 Manzana Postobon ,, 0:22
53 44 +3:08 172
Sprint 22 Astana City 0:25 0:25
54 74 +13:23 36
Sprint 31 Gazprom-RusVelo 0:30 0:30
55 27 +1:09 154
Sprint 27 Elkov - Author Cycling Team 0:31 0:31
56 28 +1:10 46
GC 24 Manzana Postobon ,, 0:31
57 92 +25:00 171
Sprint 25 Astana City ,, 0:31
58 94 +25:11 106
TT 22 Amplatz - BMC 0:38 0:38
59 33 +1:48 93
Sprint 27 Monkey Town Continental Team ,, 0:38
60 66 +8:40 204
Sprint 18 BIKE AID ,, 0:38
61 42 +3:00 123
GC 32 Meridiana Kamen Team 0:40 0:40
62 99 +25:51 126
Sprint 34 Meridiana Kamen Team ,, 0:40
63 57 +5:25 124
Sprint 23 Meridiana Kamen Team ,, 0:40
64 55 +5:02 195
Sprint 19 0711|Cycling ,, 0:40
65 32 +1:36 94
Climber 27 Monkey Town Continental Team ,, 0:40
66 97 +25:42 13
Classic 23 Slovakia ,, 0:40
67 91 +24:51 176
Sprint 20 Astana City ,, 0:40
68 35 +1:57 144
Sprint 26 Kolss Cycling Team ,, 0:40
69 31 +1:28 146
Sprint 30 Kolss Cycling Team ,, 0:40
70 105 +29:41 41
Classic 19 Manzana Postobon ,, 0:40
71 29 +1:18 84
GC 19 Marlux - Napoleon Games ,, 0:40
72 93 +25:01 194
GC 22 0711|Cycling ,, 0:40
73 95 +25:19 243
TT 20 Hungary 0:51 0:51
74 70 +10:49 245
Climber 18 Hungary 1:03 1:03
75 41 +2:49 44
GC 22 Manzana Postobon 1:06 1:06
76 73 +13:18 235
GC 37 Czech Republic 1:10 1:10
77 59 +5:56 153
Sprint 27 Elkov - Author Cycling Team 1:12 1:12
78 46 +3:27 114
Sprint 30 WSA-Greenlife 1:16 1:16
79 86 +24:22 62
Classic 24 Israel Cycling Academy ,, 1:16
80 48 +3:34 152
TT 22 Elkov - Author Cycling Team ,, 1:16
81 71 +10:50 133
GC 19 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 1:16
82 62 +6:56 241
TT 28 Hungary 1:18 1:18
83 119 +1:13:03 12
TT 19 Slovakia ,, 1:18
84 100 +26:14 3
Sprint 23 Dukla Banska Bystrica ,, 1:18
85 56 +5:13 86
Sprint 20 Marlux - Napoleon Games 1:20 1:20
86 109 +38:57 54
TT 29 CCC Sprandi Polkowice ,, 1:20
87 60 +6:07 132
TT 25 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 1:20
88 79 +23:21 55
TT 32 CCC Sprandi Polkowice ,, 1:20
89 75 +15:01 33
GC 23 Gazprom-RusVelo ,, 1:20
90 115 +53:27 224
GC 20 Russia ,, 1:20
91 40 +2:21 83
Climber 23 Marlux - Napoleon Games 1:27 1:27
92 39 +2:13 82
Sprint 31 Marlux - Napoleon Games ,, 1:27
93 43 +3:01 141
Sprint 30 Kolss Cycling Team 1:38 1:38
94 63 +6:59 201
GC 24 BIKE AID 1:48 1:48
95 101 +26:37 51
TT 33 CCC Sprandi Polkowice 2:02 2:02
96 58 +5:46 101
Sprint 35 Amplatz - BMC 2:27 2:27
97 72 +10:59 103
Sprint 28 Amplatz - BMC ,, 2:27
98 80 +23:25 164
Sprint 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 2:27
99 69 +9:37 11
Sprint 23 Slovakia ,, 2:27
100 120 +1:15:54 202
Sprint 36 BIKE AID ,, 2:27
101 116 +54:54 131
Sprint 20 Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 ,, 2:27
102 51 +4:03 121
Climber 29 Meridiana Kamen Team ,, 2:27
103 81 +23:38 193
GC 21 0711|Cycling ,, 2:27
104 45 +3:10 26
GC 30 Androni - Sidermec - Bottecchia ,, 2:27
105 61 +6:49 76
Sprint 25 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST ,, 2:27
106 106 +30:54 96
Sprint 27 Monkey Town Continental Team ,, 2:27
107 118 +1:03:49 192
Sprint 26 0711|Cycling ,, 2:27
108 113 +51:02 186
Sprint 24 Rietumu Banka - Riga 2:36 2:36
109 102 +28:01 233
Sprint 27 Czech Republic 2:40 2:40
110 47 +3:28 43
Climber 19 Manzana Postobon 2:41 2:41
111 112 +50:44 125
TT 22 Meridiana Kamen Team 2:52 2:52
112 90 +24:39 203
Sprint 28 BIKE AID 2:56 2:56
113 64 +7:41 5
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica 3:17 3:17
114 68 +9:32 65
GC 24 Israel Cycling Academy 3:32 3:32
115 103 +28:31 6
Sprint 27 Dukla Banska Bystrica ,, 3:32
116 104 +28:50 52
Sprint 24 CCC Sprandi Polkowice ,, 3:32
117 107 +35:00 2
TT 30 Dukla Banska Bystrica 5:07 5:07
118 114 +52:18 4
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica ,, 5:07
119 76 +17:19 34
TT 26 Gazprom-RusVelo 5:26 5:26
120 108 +37:26 213
Sprint 24 Massi - Kuwait Cycling Project 12:33 12:33
DNF 143
Sprint 32 Kolss Cycling Team -
DNF 31
TT 30 Gazprom-RusVelo -
DNF 161
TT 18 Synergy Baku Cycling Project -
DNF 165
TT 22 Synergy Baku Cycling Project -
DNF 206
TT 31 BIKE AID -
DNF 214
Climber 30 Massi - Kuwait Cycling Project -
DNF 73
TT 28 Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST -
DNF 185
Sprint 24 Rietumu Banka - Riga -
DNF 184
Sprint 21 Rietumu Banka - Riga -