2012»28th Porec Trophy - Trofej Porec (1.2)

2012  One day race  »  Porec  ›  Zelena Laguna   (146k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Mugerli MatejAdria Mobil 30Adria Mobil40153:32:213:32:21
2 Gnezda MatejAdria Mobil 33Adria Mobil3010,,0:00
3 Mezgec LukaSava 23Sava167,,0:00
4 Ciccone Angelo 31124,,0:00
5 Blikra HaavardTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley102,,0:00
6 Bileka VolodymyrKonya Torku Şekerspor 33Konya Torku Şekerspor81,,0:00
7 Furdi BlazTirol Cycling Team 23Tirol Cycling Team6,,0:00
8 Bajc AndiSalcano Manisaspor Cycling Team  23Salcano Manisaspor Cycling Team 3,,0:00
9 Janiaczyk BłażejBank BGŻ  29Bank BGŻ 3:003:00
10 Zoidl RiccardoTeam Gourmetfein - Wels 23Team Gourmetfein - Wels,,3:00
11 Polanc JanRadenska 19Radenska,,3:00
12 Štimulak KlemenRadenska 21Radenska,,3:00
13 Fløtten Audun BrekkeTeam Joker - Merida 21Team Joker - Merida,,3:00
14 Radotić BrunoMeridiana Kamen Team 28Meridiana Kamen Team,,3:00
15 Paďour FrantišekWhirlpool-Author 24Whirlpool-Author,,3:00
16 Đurasek KristijanAdria Mobil 24Adria Mobil,,3:00
17 Kvasina Matija 30,,3:00
18 Kerkez VladimirSava 28Sava0:200:20
19 Golčer JureTirol Cycling Team 34Tirol Cycling Team0:240:24
20 Rajsp AndrejRadenska 19Radenska0:490:49
21 Sokol JanTeam Gourmetfein - Wels 21Team Gourmetfein - Wels,,0:49
22 Auer GernotWSA Viperbike 22WSA Viperbike,,0:49
23 Eidsheim FilipTeam Oster Hus - Ridley 22Team Oster Hus - Ridley,,0:49
24 Matzka RalfThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team,,0:49
25 Randin AlexanderTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,0:49
26 Stanković Marko 23,,0:49
27 Martynenko OleksandrISD - Lampre 22ISD - Lampre,,0:49
28 Schnaidt FabianTeam Specialized Concept Store 21Team Specialized Concept Store,,0:49
29 Homolka AdamWSA Viperbike 34WSA Viperbike,,0:49
30 Weiss MartinTirol Cycling Team 20Tirol Cycling Team,,0:49
31 Jensen ChristerTeam Joker - Merida 22Team Joker - Merida,,0:49
32 Schwaiger MichaelWSA Viperbike 29WSA Viperbike,,0:49
33 Arndt NikiasLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:49
34 Der Žolt 28,,0:49
35 Jenko RobertRadenska 21Radenska,,0:49
36 Brandl Wolfgang 25,,0:49
37 Kasa GaborSalcano Manisaspor Cycling Team  23Salcano Manisaspor Cycling Team ,,0:49
38 Josef Streit Franz ,,0:49
39 Metlushenko YuriKonya Torku Şekerspor 36Konya Torku Şekerspor,,0:49
40 Buttazzoni Alex 27,,0:49
41 Freienstein RaphaelTeam Heizomat  20Team Heizomat ,,0:49
42 Springer ChristophTeam Specialized Concept Store 26Team Specialized Concept Store,,0:49
43 Bissinger FlorianTeam Vorarlberg 24Team Vorarlberg,,0:49
44 Hofer AndreasTeam Vorarlberg 21Team Vorarlberg,,0:49
45 Jeżowski Krzysztof 36,,0:49
46 Jurčo MatejWhirlpool-Author 27Whirlpool-Author,,0:49
47 Jarlseth EirikTeam Joker - Merida 21Team Joker - Merida,,0:49
48 Hrinkow DominikTeam Vorarlberg 23Team Vorarlberg,,0:49
49 Sørtveit Sondre GjerdevikTeam Joker - Merida 23Team Joker - Merida,,0:49
50 Komori RyoheiTeam Nippo 23Team Nippo,,0:49
51 Steigmiller JakobThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team,,0:49
52 Witecki MariuszBank BGŻ  30Bank BGŻ ,,0:49
53 Jensen August 20,,0:49
54 Ziesler Johan FredrikTeam Oster Hus - Ridley 21Team Oster Hus - Ridley,,0:49
55 Boubal Martin 27,,0:49
56 Popkov VitaliyISD - Lampre 28ISD - Lampre,,0:49
57 Plarre MatthiasLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:49
58 Frusto HenryTeam Nippo 25Team Nippo,,0:49
59 Pakhtusov AnatoliyISD - Lampre 26ISD - Lampre,,0:49
60 Schou MikaelTeam Ringeriks - Kraft Look 23Team Ringeriks - Kraft Look,,0:49
61 Kørner Max EmilTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,0:49
62 Smoleń TomaszBank BGŻ  29Bank BGŻ ,,0:49
63 Morbiato Paolo 19,,0:49
64 Bakumenko VladyslavISD - Lampre 20ISD - Lampre,,0:49
65 Dzhus VolodymyrISD - Lampre 18ISD - Lampre,,0:49
66 Magrin Andrea ,,0:49
67 Liß Lucas 20,,0:49
68 Holler NikodemusTeam Specialized Concept Store 20Team Specialized Concept Store,,0:49
69 Stević IvanSalcano Manisaspor Cycling Team  31Salcano Manisaspor Cycling Team ,,0:49
70 Kišerlovski Emanuel 27,,0:49
71 Hafsås Marius AndréTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,0:49
72 Uthus MartinTeam Ringeriks - Kraft Look 22Team Ringeriks - Kraft Look,,0:49
73 Bitenc JureSava 21Sava,,0:49
74 Bystrøm Sven ErikTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley,,0:49
75 Grechyn SerhiyKonya Torku Şekerspor 32Konya Torku Şekerspor,,0:49
76 Jovanović Nebojša 28,,0:49
77 Bajt Dejan 24,,0:49
78 Hasanović Esad 27,,0:49
79 Ertsås Kjetil 28,,0:49
80 Gabrovski IvaïloKonya Torku Şekerspor 34Konya Torku Şekerspor,,0:49
81 Kal MiraçKonya Torku Şekerspor 24Konya Torku Şekerspor,,0:49
82 Marin MatejTeam Gourmetfein - Wels 31Team Gourmetfein - Wels,,0:49
83 Özdemir BunyaminSalcano Manisaspor Cycling Team  24Salcano Manisaspor Cycling Team ,,0:49
84 Völk Florian 23,,0:49
85 Giallorenzo MarianoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team,,0:49
86 Miholjević HrvojeLoborika Favorit Team 32Loborika Favorit Team,,0:49
87 Cieślik PawełBank BGŻ  25Bank BGŻ ,,0:49
88 Remme StianTeam Joker - Merida 29Team Joker - Merida,,0:49
89 Gomnes DanielTeam Joker - Merida 20Team Joker - Merida,,0:49
90 Fusaz Marco 22,,0:49
91 Rogina RadoslavAdria Mobil 33Adria Mobil,,0:49
92 Lunke Sindre 18,,0:49
93 Vecera JakubWhirlpool-Author 19Whirlpool-Author,,0:49
94 Sokoll ChristophTirol Cycling Team 25Tirol Cycling Team,,0:49
95 Pibernik LukaRadenska 18Radenska,,0:49
96 Bodnar ŁukaszBank BGŻ  29Bank BGŻ ,,0:49
97 Edmüller BenjaminArbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer 24Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer,,0:49
98 Vasilyev MaksymISD - Lampre 21ISD - Lampre,,0:49
99 Gaubitzer Michael 28,,0:49
100 Hasibeder Thomas 21,,0:49
101 Demarin MassimoLoborika Favorit Team 32Loborika Favorit Team,,0:49
102 Bucháček TomášWhirlpool-Author 34Whirlpool-Author,,0:49
103 Kozubek StanislavWhirlpool-Author 31Whirlpool-Author,,0:49
104 Totschnig HaraldTirol Cycling Team 37Tirol Cycling Team,,0:49
105 Čanecký MarekSalcano Manisaspor Cycling Team  23Salcano Manisaspor Cycling Team ,,0:49
106 Schäfer StefanTeam NSP - Ghost 26Team NSP - Ghost,,0:49
107 Cesaro RobertoMeridiana Kamen Team 25Meridiana Kamen Team,,0:49
108 Bommel HenningLKT Team Brandenburg 29LKT Team Brandenburg1:241:24
109 Kump MarkoAdria Mobil 23Adria Mobil,,1:24
110 Eibegger MarkusTeam Gourmetfein - Wels 27Team Gourmetfein - Wels,,1:24
111 Graf AndreasTeam Gourmetfein - Wels 26Team Gourmetfein - Wels,,1:24
112 Grazian Christian 222:142:14
113 Konrad PatrickTeam Vorarlberg 20Team Vorarlberg3:163:16
114 Mikelj TimSava 19Sava,,3:16
115 Schoibl MarioTirol Cycling Team 21Tirol Cycling Team,,3:16
116 Mayer YannickTeam NSP - Ghost 21Team NSP - Ghost4:084:08
117 Danacik TomasWhirlpool-Author 21Whirlpool-Author,,4:08
118 Thiele KerstenLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg4:454:45
119 Berger Hakon FrengstadTeam Ringeriks - Kraft Look 19Team Ringeriks - Kraft Look5:295:29
120 Prepadnik Franjo 348:058:05
121 Hornung Maximilian 238:278:27
122 Bauer ReneArbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer 30Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer,,8:27
123 Tratnik JanRadenska 22Radenska,,8:27
124 Mohs Erik 25,,8:27
125 Renner Peter 24,,8:27
126 Holbach Fabian 18,,8:27
127 Benoit AndreTeam Heizomat  22Team Heizomat ,,8:27
128 Jessenberger MariusTeam Heizomat  20Team Heizomat ,,8:27
129 Schörkmayer PatrickWSA Viperbike 24WSA Viperbike,,8:27
130 Hümbert MichaelLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,8:27
131 Mager ChristianTeam Heizomat  19Team Heizomat ,,8:27
132 Schiewer FranzLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,8:27
DNF Pinot ThibautFDJ - BigMat 21FDJ - BigMat--
DNF Schneider Jan 21,,-
DNF Çarşı MustafaSalcano Manisaspor Cycling Team  19Salcano Manisaspor Cycling Team ,,-
DNF Garofalo VincenzoTeam Nippo 29Team Nippo,,-
DNF Pfaff Johannes ,,-
DNF Galta Fredrik StrandTeam Oster Hus - Ridley 19Team Oster Hus - Ridley,,-
DNF Pribilovic Vedran ,,-
DNF Rudan Igor 22,,-
DNF Kenzler Arne 22,,-
DNF Reiter DanielArbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer 20Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer,,-
DNF Gotz MarkusWSA Viperbike 27WSA Viperbike,,-
DNF Bourgeois GuillaumeTeam Vorarlberg 28Team Vorarlberg,,-
DNF Banicek DeniLoborika Favorit Team 22Loborika Favorit Team,,-
DNF Roe Anders 18,,-
DNF Ossyra Gabriel 18,,-
DNF Džamastagič MarkSava 21Sava,,-
DNF Uchima KoheiTeam Nippo 23Team Nippo,,-
DNF Uhe Sebastian 27,,-
DNF Kvasina Danijel ,,-
DNF Poole LiamWSA Viperbike 22WSA Viperbike,,-
DNF Stojanovic Miloš 19,,-
DNF Rieckmann Felix 19,,-
DNF Arne Gaundal Jon ,,-
DNF Potocki PavelMeridiana Kamen Team 18Meridiana Kamen Team,,-
DNF Hufnagl Christoph 26,,-
DNF Riebenbauer WernerTeam Gourmetfein - Wels 37Team Gourmetfein - Wels,,-
DNF Hocevar AljažAdria Mobil 20Adria Mobil,,-
DNF Landenberger Florian ,,-
DNF Ivancec AlenMeridiana Kamen Team 20Meridiana Kamen Team,,-
DNF Korndörfer Benjamin 23,,-
DNF Rauch David ,,-
DNF Krivanj Darko ,,-
DNF Kozomara Nikola 20,,-
DNF Barkschat Tobias 20,,-
DNF Vucic Marin ,,-
DNF Kahra JohannesThuringer Energie Team 21Thuringer Energie Team,,-
DNF Winter Lukas 25,,-
DNF Sayar MustafaKonya Torku Şekerspor 22Konya Torku Şekerspor,,-
DNF Schneider Julian ,,-
DNF Vogt MarioTeam Specialized Concept Store 20Team Specialized Concept Store,,-
DNF Zrimšek JureSava 30Sava,,-
DNF Kolsung Erik 18,,-
DNF Schwarzhuber Markus 23,,-
DNF Muche ChristopherTeam Heizomat  20Team Heizomat ,,-
DNF BECIROVIC JasminMeridiana Kamen Team 19Meridiana Kamen Team,,-
DNF Renner Patrick 19,,-
DNF Reichardt Thomas 19,,-
DNF Bruno FabianTeam Heizomat  20Team Heizomat ,,-
DNF Benetseder JosefTeam Vorarlberg 29Team Vorarlberg,,-
DNF Dančulović TomislavLoborika Favorit Team 31Loborika Favorit Team,,-
DNF Milun Ivan ,,-
DNS Sano JunyaTeam Nippo 30Team Nippo,,-
DNS Markaskard Frans LeonardTeam Oster Hus - Ridley 21Team Oster Hus - Ridley,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 11th March 2012
Avg. speed winner: 41.253 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 1.2
Start/finish: Porec › Zelena Laguna
Porec Trophy - Trofej Porec logo