Menu▼
Home
Races
▼
Tour de France
Giro d'Italia
La Vuelta ciclista a España
World Championships
Amstel Gold Race
Milano-Sanremo
Tirreno-Adriatico
Liège-Bastogne-Liège
Il Lombardia
La Flèche Wallonne
Paris - Nice
Paris-Roubaix
Volta Ciclista a Catalunya
Critérium du Dauphiné
Tour des Flandres
Gent-Wevelgem in Flanders Fields
Clásica Ciclista San Sebastián
Teams
▼
INEOS Grenadiers
Groupama - FDJ
EF Education-EasyPost
Decathlon AG2R La Mondiale Team
Cofidis
BORA - hansgrohe
Bahrain - Victorious
Astana Qazaqstan Team
Intermarché - Wanty
Lidl - Trek
Movistar Team
Soudal - Quick Step
Team dsm-firmenich PostNL
Team Jayco AlUla
Team Visma | Lease a Bike
UAE Team Emirates
Arkéa - B&B Hotels
Alpecin-Deceuninck
Rankings
Statistics
▼
Overview
Riders
Teams
Grand tours
Game
More
▼
Riders
Contact us
Countdown to 3 billion pageviews
Favorite500
Sitemap
About us
Profile Score
Tutorials
Pro
▼
Dashboard
Lists
❖
login
✱
settings
2018
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2020
- stage -
Statistics
GO TO
Results
Startlist▼
Startlist
Top competitors
Startlist quality
Debutants
More
Teams▼
Teams
Top teams
Dropouts
Prizemoney
Nations
Route▼
Stages
All stage profiles
Hardest stages
Climbs
More
Statistics - Statistics
Startlist - Startlist
Top competitors
Startlist quality
Debutants
More - More
Teams - Teams
Top teams
Dropouts
Prizemoney
Nations - Nations
Route - Route
Stages
All stage profiles
Hardest stages
Climbs
Results - Results
Winners and leaders
Won how
Prizemoney ranking
Dropouts
Fastest stages
La Philippe Gilbert juniors
»
2019
»
Startlist
menu
2019
»
La Philippe Gilbert juniors
(1.1)
2019
»
One day race
»
Harzé
›
La Redoute
(126km)
Alphabetical
Filter
-
WorldTour riders
WorldTour riders (including trainees)
ProContinental riders
Continent
-
Europe
Oceania
Asia
North America
Africa
South America
Antarctica
#
Ridername
Team
1
Albertal
Liviu
2
Andreasen
Jeppe
Team Vifra Kvickly Odder Junior
3
Askey
Lewis
4
Baker
Joe
5
Belmans
Lennert
6
Bert
Jasper
Gaverzicht - Be Okay Juniors
7
Bjerregaard
Mads Bak
Team Vifra Kvickly Odder Junior
8
Blansaer
Iljo
9
Brouwers
Emile
10
Cambeis
Merlin
11
Carrette
Thibault
Gaverzicht - Be Okay Juniors
12
Christensen
Jacob
Team Mascot Workwear
13
Christiaens
Jonas
14
Clynhens
Toon
15
Couzens
Tom
16
Craps
Lars
Brain² Olympia Tienen
17
Currie
Logan
18
de Braber
Simon
19
De Neve
Tomas
Acrog - Balen BC Junior
20
De Vos
Wannes
21
de Waele
Siebe
22
De Weert
Robbe
23
Debaele
Jorre
Davo-United CT Juniors
24
Dedry
Tom
25
Dehairs
Simon
Brain² Olympia Tienen
26
Deman
Brem
27
Demares
Achille
28
Dewulf
Thomas
Gaverzicht - Be Okay Juniors
29
Donaldson
Robert
30
Due Kaspersen
Kasper
Team Mascot Workwear
31
Edwards
Alexi
32
Faucan
Axel
33
Fenneberg
Mads
Team Mascot Workwear
34
Foldager
Anders
Team Mascot Workwear
35
Franken
Jonas
36
Friis
Oliver
Team Vifra Kvickly Odder Junior
37
Gaspard
Julien
38
Gelders
Gil
39
Geleijn
Owen
40
Geleijn
Tristan
41
George
Alfred
42
Greenwood
Joshua
43
Grootjans
Jeno
44
Grosemans
Daan
Acrog - Balen BC Junior
45
Guerlus
Axel
46
Habets
Jordan
Davo-United CT Juniors
47
Haines
Alex
48
Hezeman
Rick
49
Hopmans
Wouter
50
Horikawa
Keitaro
51
Horsthemke
Erik
52
Ikarashi
Kota
53
Jones
Fergus
54
Kars
Hugo
55
Kawasaki
Miori
56
Kaysen
Casper
Team Vifra Kvickly Odder Junior
57
Kes
Jim
58
Kingston
Matthew
59
Kjeldsen
Christian Spang
Team Mascot Workwear
60
Klugt
Lars
61
Knight
Oliver
62
Ladang
Miguel
Brain² Olympia Tienen
63
Leerkes
Bram
64
Lefevre
Ruben
65
Leijnse
Enzo
66
Luiten
Niels
Davo-United CT Juniors
67
Macleod
Euan
Willebrord Wil Vooruit
68
Martens
Thomas
Gaverzicht - Be Okay Juniors
69
Meers
Jesse
70
Messerschmidt
Jonas Fabian
71
Miseur
Mon
72
Mouris
Wessel
73
Nijenkamp
Jochem
74
Nilsson-Julien
Oscar
75
Nishimoto
Kenzaburo
76
Orins
Robin
Acrog - Balen BC Junior
77
Peatfield
Isaac
78
Pedersen
Jonas
Team Vifra Kvickly Odder Junior
79
Pidcock
Joseph
80
Reinderink
Pepijn
Acrog - Balen BC Junior
81
Reunis
Rowdy
82
Roelen
Jaap
83
Sandkvist
Laust
Team Vifra Kvickly Odder Junior
84
Sandrie
Brent
85
Schmidt
Emil Vinther
Team Mascot Workwear
86
Schmidt
Emil Vinther
Team Herning CK Junior
87
Schmitz
Campo
88
Schöne
Marcel
89
Seldenthuis
Lars
90
Snoeks
Lucien
91
Stockwell
Oliver
92
Stuiver
Ard
93
Temmen
Jan-Marc
94
Theiler
Ole
95
Timmermans
Guillaume
96
Todome
Yuhi
97
Toussaint
Robin
98
Uwano
Hayato
99
van de Velde
Senne
100
Van Den Borre
Arnout
101
van den Schoor
Mats
102
Van Dijk
Xander
103
van Hamme
Wout
Brain² Olympia Tienen
104
van Hoof
Manu
105
van Laer
Lars
Davo-United CT Juniors
106
Van Looveren
Thijs
107
van Oosten
Koert
Acrog - Balen BC Junior
108
van Puyvelde
Lukas
109
Van Ransbeeck
Josse
110
van Schipstal
Guus
111
van Straten
Xander
112
Van Tricht
Floris
Brain² Olympia Tienen
113
van Uden
Casper
Acrog - Balen BC Junior
114
Vanden Heede
Jens
115
Vanderaerden
Wout
Davo-United CT Juniors
116
Vanderbeke
Aiden
Gaverzicht - Be Okay Juniors
117
Verbeeck
Dag
Brain² Olympia Tienen
118
Vervoort
Wout
119
Vreeswijk
Noah
120
Walravens
Lars
121
Watrisse
Thibaut
122
Watson
Samuel
123
Westley
Dylan
124
Weydisch
Thibaut
125
Wijfje
Rowan
126
Wilmet
Julien
127
Wilson
Joe
128
Wordsworth
James
Menu
Startlist
Alphabetical
Changes
Form
Top competitors
Previous performance
Youngest and oldest
Startlist quality
Debutants
Best per specialty
Race ranking
Peloton averages
Contribute to startlist
Statistics team line-ups
Ranked
Top GC riders
Sprinters
TT Specialists
Best classic riders
Climbers
Most KMs
Most wins
More
Top-100 riders competing
National champions
Starting other race
National startlist quality
First first participations
Birthdays during race
Injury history per rider
PCS Pro (3)