Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Sprint | Lobethal (28.2 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points | Bonis |
---|---|---|---|---|
1 | Ricardo Gina | Team Bridgelane WE | 3 | 3'' |
2 | Danford Georgia | Team Coop - Hitec Products | 2 | 2'' |
3 | Pikulik Daria | Human Powered Health | 1 | 1'' |
Sprint | Gumeracha (62.5 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points | Bonis |
---|---|---|---|---|
1 | Stewart Lucinda | ARA | Skip Capital | 3 | 3'' |
2 | Ricardo Gina | Team Bridgelane WE | 2 | 2'' |
3 | Danford Georgia | Team Coop - Hitec Products | 1 |
QOM Sprint (1) Corkscrew (85.7 km)
(view location)Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Spratt Amanda | Trek - Segafredo | 10 |
2 | Brown Grace | FDJ - SUEZ | 6 |
3 | Wyllie Ella | New Zealand | 4 |
4 | Christie Henrietta | Human Powered Health | 2 |
5 | Neylan Rachel | UniSA-Australia | 1 |
Points at finish
Rnk | Rider | Team | Points | Bonis |
---|---|---|---|---|
1 | Brown Grace | FDJ - SUEZ | 20 | 10'' |
2 | Spratt Amanda | Trek - Segafredo | 17 | 6'' |
3 | Williams Georgia | EF Education-TIBCO-SVB | 15 | 4'' |
4 | de Francesco Danielle | Zaaf Cycling Team | 13 | |
5 | Roseman-Gannon Ruby | Team Jayco AlUla | 11 | |
6 | Neylan Rachel | UniSA-Australia | 10 | |
7 | Christie Henrietta | Human Powered Health | 9 | |
8 | Steels Claire | Israel Premier Tech Roland | 8 | |
9 | Doebel-Hickok Krista | EF Education-TIBCO-SVB | 7 | |
10 | Wyllie Ella | New Zealand | 6 | |
11 | Smith Abi | EF Education-TIBCO-SVB | 5 | |
12 | Nosková Nikola | Zaaf Cycling Team | 4 | |
13 | Adegeest Loes | FDJ - SUEZ | 3 | |
14 | Buijsman Nina | Human Powered Health | 2 | |
15 | Manly Alexandra | Team Jayco AlUla | 1 |
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
---|---|---|---|
1 | Christie Henrietta | Human Powered Health | 2:37:24 |
2 | Wyllie Ella | New Zealand | ,, |
3 | Smith Abi | EF Education-TIBCO-SVB | 0:03 |
4 | Hayden Mia | Team Bridgelane WE | 0:58 |
5 | Nelson Josie | Team Coop - Hitec Products | 1:47 |
6 | Mohr Mari Hole | Team Coop - Hitec Products | ,, |
7 | Schmid Kaia | Human Powered Health | 1:50 |
8 | Wollaston Ally | New Zealand | ,, |
9 | Carnes Isabelle | ARA | Skip Capital | ,, |
10 | Fahy Camille | St Michel - Mavic - Auber93 WE | ,, |
11 | Anderson Alli | UniSA-Australia | 2:30 |
12 | Pollock Lillee | Team Bridgelane WE | 2:58 |
13 | Wells Alisha | ARA | Skip Capital | 3:19 |
14 | Fuller Haylee | UniSA-Australia | 7:32 |
15 | Stewart Lucinda | ARA | Skip Capital | 8:00 |
16 | Fowler Prudence | New Zealand | 10:45 |
Team day classification
Rnk | Team | Time | Time |
---|---|---|---|
1 | EF Education-TIBCO-SVB | 07:52:15 | 7:52:15 |
2 | FDJ - SUEZ | 07:53:19 | 1:04 |
3 | Team Jayco AlUla | 07:53:35 | 1:20 |
4 | Zaaf Cycling Team | 07:54:14 | 1:59 |
5 | Human Powered Health | 07:54:24 | 2:09 |
6 | UniSA-Australia | 07:55:49 | 3:34 |
7 | New Zealand | 07:55:52 | 3:37 |
8 | Israel Premier Tech Roland | 07:55:52 | 3:37 |
9 | St Michel - Mavic - Auber93 WE | 07:55:58 | 3:43 |
10 | ARA | Skip Capital | 07:56:50 | 4:35 |
11 | Team Coop - Hitec Products | 07:57:36 | 5:21 |
12 | Trek - Segafredo | 07:57:38 | 5:23 |
13 | Team Bridgelane WE | 07:57:58 | 5:43 |