2019»7th Trofej Umag - Umag Trophy (1.2)

2019  One day race  »  Umag  ›  Umag   (161k)

Clear filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntTime
1 Kaňkovský AloisElkov - Author Cycling Team 35Elkov - Author Cycling Team40153:44:143:44:14
2 Guardini AndreaBardiani - CSF 29Bardiani - CSF3010,,0:00
3 Hjemsæter OlavTeam Coop  19Team Coop 257,,0:00
4 Stacchiotti RiccardoGiotti Victoria - Palomar 27Giotti Victoria - Palomar204,,0:00
5 Kump MarkoAdria Mobil 30Adria Mobil152,,0:00
6 Märkl NiklasDevelopment Team Sunweb 20Development Team Sunweb101,,0:00
7 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 22CCC Development Team5,,0:00
8 Puppio AntonioKometa Cycling Team 19Kometa Cycling Team3,,0:00
9 Franz MarcelHeizomat Rad-Net 23Heizomat Rad-Net3,,0:00
10 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 25Ljubljana Gusto Santic3,,0:00
11 Oldani StefanoKometa Cycling Team 21Kometa Cycling Team,,0:00
12 Bokeloh JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
13 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 22P&S Metalltechnik,,0:00
14 Zurlo FedericoGiotti Victoria - Palomar 25Giotti Victoria - Palomar,,0:00
15 Lienhard Fabian 25,,0:00
16 Jenko Robert 28,,0:00
17 Cotar Luka 22,,0:00
18 Flückiger Lukas 35,,0:00
19 Haller PatrickHeizomat Rad-Net 21Heizomat Rad-Net,,0:00
20 Barać AntonioMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team,,0:00
21 Loderer TimonTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:00
22 Pirih Ales 19,,0:00
23 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 18CCC Development Team,,0:00
24 L'Homme Léo 23,,0:00
25 Steininger FabianTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:00
26 Mayer Yannick 28,,0:00
27 Götzinger ValentinMaloja Pushbikers 18Maloja Pushbikers,,0:00
28 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
29 Sekanina Adam 23,,0:00
30 Trondsen TrondTeam Coop  24Team Coop ,,0:00
31 Auer DanielMaloja Pushbikers 24Maloja Pushbikers,,0:00
32 Sevilla Diego PabloKometa Cycling Team 23Kometa Cycling Team,,0:00
33 Per DavidAdria Mobil 24Adria Mobil,,0:00
34 Kulhánek David 18,,0:00
35 Förster Peter 23,,0:00
36 Varhaňovský Jakub 20,,0:00
37 Heinschke LeonDevelopment Team Sunweb 19Development Team Sunweb,,0:00
38 Maronese MarcoBardiani - CSF 24Bardiani - CSF,,0:00
39 Aasvold KristianTeam Coop  23Team Coop ,,0:00
40 Boubal Martin 34,,0:00
41 Langballe JohanTeam Waoo 20Team Waoo,,0:00
42 Vervloesem XandresDevelopment Team Sunweb 18Development Team Sunweb,,0:00
43 Walkowiak KacperCCC Development Team 19CCC Development Team,,0:00
44 Gamper FlorianTirol KTM Cycling Team 19Tirol KTM Cycling Team,,0:00
45 Kolb StefanMaloja Pushbikers 21Maloja Pushbikers,,0:00
46 Ravanelli SimoneBiesse Carrera 23Biesse Carrera,,0:00
47 Papierski DamianCCC Development Team 19CCC Development Team,,0:00
48 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:00
49 Sagadin Luka 19,,0:00
50 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 22Ljubljana Gusto Santic,,0:00
51 Katrašnik GašperAdria Mobil 23Adria Mobil,,0:00
52 Viegas DanielKometa Cycling Team 21Kometa Cycling Team,,0:00
53 Gamper PatrickTirol KTM Cycling Team 22Tirol KTM Cycling Team,,0:00
54 Gratzer Alexander 19,,0:00
55 Gruber JulianSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:00
56 Hammerschmid MarvinSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:00
57 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 18Ljubljana Gusto Santic,,0:00
58 Stork FlorianDevelopment Team Sunweb 21Development Team Sunweb,,0:00
59 Jung LennartHerrmann Radteam 18Herrmann Radteam,,0:00
60 Eriksson JacobTeam Coop  19Team Coop ,,0:00
61 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 20Ljubljana Gusto Santic,,0:00
62 Wacker Ludvig AntonDevelopment Team Sunweb 18Development Team Sunweb,,0:00
63 Echtermann LeonHerrmann Radteam 21Herrmann Radteam,,0:00
64 Taferner Stefan 23,,0:00
65 Holland MichaelSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  18SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:00
66 Stabentheiner Riccardo 26,,0:00
67 Bárta JanElkov - Author Cycling Team 34Elkov - Author Cycling Team,,0:00
68 Rotter Michal 180:130:13
69 Gruber Pavel 22,,0:13
70 Neuman DominikElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:13
71 Schlegel MichalElkov - Author Cycling Team 23Elkov - Author Cycling Team,,0:13
72 Hollmann JuriHeizomat Rad-Net 19Heizomat Rad-Net,,0:13
73 Carbel MichaelTeam Waoo 24Team Waoo,,0:13
74 Chren Martin 19,,0:13
75 Hloza Michal 21,,0:13
76 Marenzi LorenzoMeridiana Kamen Team 20Meridiana Kamen Team,,0:13
77 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:13
78 Brandlmeier Stefan 26,,0:13
79 Giger Fabian 31,,0:13
80 Pajek Luka 22,,0:13
81 Larsen MathiasTeam Waoo 19Team Waoo,,0:13
82 Pacurar VladGiotti Victoria - Palomar 19Giotti Victoria - Palomar,,0:13
83 Malik Robert 25,,0:13
84 Kvasina Filip 20,,0:13
85 Pekala PiotrCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:13
86 Onesti EmanueleGiotti Victoria - Palomar 23Giotti Victoria - Palomar,,0:13
87 Sotberg AndreTeam Coop  21Team Coop ,,0:13
88 Koller JanTeam Felbermayr - Simplon Wels  21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:13
89 Aalrust HakonTeam Coop  21Team Coop ,,0:13
90 Ritzinger FelixMaloja Pushbikers 22Maloja Pushbikers,,0:13
91 Mahmic Nedzad 21,,0:13
92 Prochazka Michal 19,,0:13
93 Bellia MatteoBiesse Carrera 21Biesse Carrera,,0:13
94 Frosch Leon 22,,0:13
95 Wollenberg TimTeam Felbermayr - Simplon Wels  19Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:13
96 Cantón IsaacKometa Cycling Team 22Kometa Cycling Team,,0:13
97 Veber Matic 22,,0:13
98 Vlčák Martin 20,,0:13
99 Szabo Miklos 20,,0:13
100 Ilić Ognjen 20,,0:13
101 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 28Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:13
102 Oros Samuel 20,,0:13
103 Engelhardt FelixTirol KTM Cycling Team 18Tirol KTM Cycling Team,,0:13
104 Tschernoster JanHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net,,0:13
105 Sterbini SimoneGiotti Victoria - Palomar 25Giotti Victoria - Palomar,,0:13
106 Friedl Nils 21,,0:13
107 Reckendorfer LukasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 21Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:13
108 Salzmann JodokMaloja Pushbikers 23Maloja Pushbikers,,0:13
109 Weispfennig NilsHerrmann Radteam 18Herrmann Radteam,,0:13
110 Cerne Gregor Matija 200:250:25
111 Thomsen FrederikTeam Waoo 18Team Waoo,,0:25
112 Obersteiner FlorianHerrmann Radteam 23Herrmann Radteam,,0:25
113 Hatz ChristopherHerrmann Radteam 27Herrmann Radteam,,0:25
114 Dik CalvinHeizomat Rad-Net 19Heizomat Rad-Net,,0:25
115 Homan Gregor 24,,0:25
116 Jitaru CiprianGiotti Victoria - Palomar 18Giotti Victoria - Palomar,,0:25
117 Rivi SamueleTirol KTM Cycling Team 20Tirol KTM Cycling Team,,0:25
118 Gorjanc Tevž  19,,0:25
119 Böke Dominic 28,,0:25
120 Maestri MircoBardiani - CSF 27Bardiani - CSF,,0:25
121 Bresciani MichaelBardiani - CSF 24Bardiani - CSF,,0:25
122 Umhaller ThomasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,0:25
123 Bleyer PaulTeam Felbermayr - Simplon Wels  18Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:25
124 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 31Meridiana Kamen Team,,0:25
125 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team,,0:25
126 Skuk Luka 18,,0:25
127 Rietzler KilianMaloja Pushbikers 18Maloja Pushbikers,,0:25
128 Bramati TommasoBiesse Carrera 20Biesse Carrera,,0:25
129 Čemažar Nik 19,,0:25
130 Clemmensen Silas ZachariasTeam Waoo 22Team Waoo,,0:25
131 Schultz JesperTeam Waoo 23Team Waoo,,0:25
132 Bajc AndiTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:25
133 Omrzel AljažAdria Mobil 18Adria Mobil,,0:25
134 Božič JonAdria Mobil 22Adria Mobil,,0:25
135 Colleoni KevinBiesse Carrera 19Biesse Carrera,,0:25
136 Krizek MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels  30Team Felbermayr - Simplon Wels ,,0:25
137 Dalla Valle NicolasTirol KTM Cycling Team 21Tirol KTM Cycling Team,,0:25
138 Piccot MichelBiesse Carrera 22Biesse Carrera,,0:25
139 Hampl Petr 26,,0:25
140 Grošelj ŽigaAdria Mobil 25Adria Mobil,,0:25
141 Zahálka MatějElkov - Author Cycling Team 25Elkov - Author Cycling Team,,0:25
142 Müller Robert 32,,0:25
143 Adamietz JohannesHerrmann Radteam 20Herrmann Radteam,,0:25
144 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:25
145 Jakoubek Tomáš 19,,0:25
146 Dinkler JonathanP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,0:25
147 Taglietti StefanoBiesse Carrera 19Biesse Carrera,,0:25
148 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 30Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:25
149 Retschke RobertP&S Metalltechnik 38P&S Metalltechnik,,0:25
150 Hočevar Kristjan 19,,0:25
151 Šmid Jakob 231:141:14
152 Pessot AlessandroBardiani - CSF 23Bardiani - CSF1:171:17
153 Maas EdoDevelopment Team Sunweb 18Development Team Sunweb1:211:21
154 Käßmann FabianP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik1:511:51
155 Treubel PascalHeizomat Rad-Net 22Heizomat Rad-Net2:102:10
156 Simion PaoloBardiani - CSF 26Bardiani - CSF0:000:00
157 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 22P&S Metalltechnik,,0:00
DNF Camacho JuanKometa Cycling Team 23Kometa Cycling Team--
DNF Pokorny Jiri 21,,-
DNF Viehberger LukasSPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich  18SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,-
DNF Štibingr MatějElkov - Author Cycling Team 21Elkov - Author Cycling Team,,-
DNF Matek LovroMeridiana Kamen Team 18Meridiana Kamen Team,,-
DNF Budimir KristijanMeridiana Kamen Team 19Meridiana Kamen Team,,-
DNF Voneš Jan 18,,-
DNF Friedrich MarcoTirol KTM Cycling Team 21Tirol KTM Cycling Team,,-
DNF Lakota Luka 20,,-
DNF Cibej Simon 21,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 6th March 2019
Avg. speed winner: 43.08 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 1.2
Start/finish: UmagUmag

Race ranking position
244th
15 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.