Debutants
Anton Kuzmin is the youngest debutant in Trofeo Piva in 2015. There are 48 debutants.
# | Rider | Team | Age |
---|---|---|---|
1 | KUZMIN Anton | Seven Rivers Cycling Team | 18y + 136d |
2 | MANDRYSCH John | MLP Team Bergstraße | 18y + 169d |
3 | BRKIC Benjamin | Tirol Cycling Team | 18y + 185d |
4 | FILUTÁS Viktor | Utensilnord | 18y + 189d |
5 | BARNICK Jonas | MLP Team Bergstraße | 18y + 195d |
6 | KÄMNA Lennard | Team Stölting | 18y + 208d |
7 | REUTTER Sven | Team Stölting | 18y + 235d |
8 | SCHINNAGEL Johannes | Team Felbermayr - Simplon Wels | 18y + 311d |
9 | DYCZEK Felix | WSA-Greenlife | 18y + 324d |
10 | WEINZHEIMER Richard | Team Kuota-Lotto | 19y + 1d |
11 | MÓRICZ Daniel | Utensilnord | 19y + 10d |
12 | SHTEIN Grigoriy | Seven Rivers Cycling Team | 19y + 30d |
13 | TAFERNER Stefan | WSA-Greenlife | 19y + 34d |
14 | CURRAN Geoffrey | Axeon Cycling Team | 19y + 167d |
15 | BOTTURA Alessio | Roth - Skoda | 19y + 188d |
16 | BRAUN Julian | Team Kuota-Lotto | 19y + 190d |
17 | RATKIC Robin | WSA-Greenlife | 19y + 212d |
18 | TOMIO Giacomo | Roth - Skoda | 19y + 273d |
19 | PELIKÁN János | Utensilnord | 19y + 351d |
20 | KOMIN Aleksandr | RusVelo | 19y + 358d |
21 | GEOGHEGAN HART Tao | Axeon Cycling Team | 20y + 6d |
22 | OWEN Logan | Axeon Cycling Team | 20y + 11d |
23 | FORFANG Ole | Team Ringeriks - Kraft | 20y + 14d |
24 | BACKOFEN Moritz | Team Stölting | 20y + 15d |
25 | STOCK Mario | Tirol Cycling Team | 20y + 32d |
26 | BROŻYNA Piotr | CCC Sprandi Polkowice | 20y + 47d |
27 | MEILER Lukas | Team Vorarlberg | 20y + 50d |
28 | LÖER Lukas | Team Kuota-Lotto | 20y + 53d |
29 | ASGREEN Kasper | MLP Team Bergstraße | 20y + 56d |
30 | BALLERINI Davide | Unieuro Wilier Trevigiani | 20y + 196d |
31 | TECCHIO Marco | Unieuro Wilier Trevigiani | 20y + 217d |
32 | STOSZ Patryk | CCC Sprandi Polkowice | 20y + 264d |
33 | RAPPS Dario | Team Kuota-Lotto | 20y + 277d |
34 | SCHÖNBERGER Sebastian | Tirol Cycling Team | 20y + 326d |
35 | HERKLOTZ Silvio | Team Stölting | 20y + 334d |
36 | KLEIVEN Njål | Team Ringeriks - Kraft | 20y + 339d |
37 | BOSMAN Patrick | Tirol Cycling Team | 20y + 346d |
38 | EGNER Arne | Team Stölting | 21y + 22d |
39 | BORISAVLJEVIĆ Miloš | Roth - Skoda | 21y + 27d |
40 | ECKMANN Yannick | Roth - Skoda | 21y + 126d |
41 | NARDELLI Stefano | Unieuro Wilier Trevigiani | 21y + 127d |
42 | GOGL Michael | Team Felbermayr - Simplon Wels | 21y + 152d |
43 | KACZMAREK Jakub | CCC Sprandi Polkowice | 21y + 190d |
44 | LATOŃ Eryk | CCC Sprandi Polkowice | 21y + 226d |
45 | ORAM James | Axeon Cycling Team | 21y + 292d |
46 | KUCHER Michael | Team Vorarlberg | 22y + 10d |
47 | KNAUP Tobias | Team Kuota-Lotto | 22y + 19d |
48 | PAULUS Daniel | Team Vorarlberg | 22y + 26d |