1 1 +0:00 1
Climber 27 Team Atletico Venezuela 7 5 4:13:55
2 26 +29:29 13
Climber 26 Androni Giocattoli - Sidermec 3 2 3:51 3:51
3 4 +7:20 15
Climber 18 Androni Giocattoli - Sidermec 1 1 3:52 3:52
4 2 +2:31 31
GC 44 Team Medellín - EPM 3:54 3:54
5 3 +6:15 51
Climber 32 Equipe Continental Orgullo Paisa 3:55 3:55
6 12 +17:54 191
Sprint 34 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 3:56 3:56
7 5 +7:34 4
Sprint 44 Team Atletico Venezuela 3:57 3:57
8 6 +7:39 243
Sprint 28 Vit Osorio Gw 3:58 3:58
9 7 +9:45 3
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 5:03 5:03
10 8 +9:50 14
GC 24 Androni Giocattoli - Sidermec 6:36 6:36
11 17 +22:01 2
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 7:43 7:43
12 11 +14:20 52
Climber 28 Equipe Continental Orgullo Paisa 9:15 9:15
13 9 +13:19 53
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 10:02 10:02
14 10 +13:40 152
Sprint 32 Deportivo Tachira 11:56 11:56
15 14 +19:49 122
Climber 26 Osorio Group City Bikes Quit 13:12 13:12
16 13 +19:27 153
Sprint 42 Deportivo Tachira ,, 13:12
17 15 +20:16 155
Climber 31 Deportivo Tachira 14:50 14:50
18 20 +23:45 192
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 15:28 15:28
19 35 +35:24 16
GC 28 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 15:28
20 33 +33:38 181
TT 43 JS Cycling 19:06 19:06
21 21 +25:22 121
Climber 38 Osorio Group City Bikes Quit ,, 19:06
22 34 +34:43 183
TT 24 JS Cycling ,, 19:06
23 36 +35:35 144
Sprint 21 Ultrabikex Especialized ,, 19:06
24 16 +21:30 151
TT 31 Deportivo Tachira ,, 19:06
25 19 +22:35 193
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 19:06
26 48 +42:12 63
Climber 19 Venezuela ,, 19:06
27 25 +28:00 21
Climber 24 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 19:06
28 22 +26:40 124
Sprint 39 Osorio Group City Bikes Quit ,, 19:06
29 18 +22:20 41
Climber 25 Best PC Ecuador ,, 19:06
30 40 +37:29 182
Sprint 34 JS Cycling ,, 19:06
31 23 +26:44 171
Sprint 32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 19:06
32 42 +39:53 262
Sprint 30 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 19:06
33 24 +27:22 184
Sprint 29 JS Cycling ,, 19:06
34 45 +41:03 213
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 21:58 21:58
35 32 +32:13 212
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 22:01 22:01
36 46 +41:33 202
Sprint 20 Guerreros Arduvi Betel 22:19 22:19
37 27 +29:49 211
Sprint ROA Kevin El Andinito Concafe Loteria Tachira 23 El Andinito Concafe Loteria Tachira 22:57 22:57
38 49 +44:11 254
Climber 22 Herrera Sport 23:11 23:11
39 29 +30:33 101
Climber 21 Team Saavedra 24:23 24:23
40 31 +31:23 241
Sprint 35 Vit Osorio Gw ,, 24:23
41 30 +30:54 91
Climber 32 Jajó Trujillo Indet ,, 24:23
42 37 +35:50 125
Sprint 31 Osorio Group City Bikes Quit ,, 24:23
43 43 +40:19 104
Sprint 21 Team Saavedra 27:22 27:22
44 28 +30:24 36
TT 28 Team Medellín - EPM 28:42 28:42
45 39 +36:25 35
TT 26 Team Medellín - EPM ,, 28:42
46 38 +36:23 172
Climber 31 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 28:58 28:58
47 41 +38:53 204
Sprint 21 Guerreros Arduvi Betel 29:06 29:06
48 54 +49:06 143
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 29:09 29:09
49 63 +57:42 195
Sprint 27 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 29:12 29:12
50 59 +54:18 251
Sprint 30 Herrera Sport 29:20 29:20
51 55 +51:11 115
Sprint 34 Club Guasa Bike Ecoplas 31:47 31:47
52 67 +59:21 6
Climber 25 Team Atletico Venezuela 34:42 34:42
53 47 +42:06 194
Sprint 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 34:42
54 44 +40:41 123
Sprint 26 Osorio Group City Bikes Quit ,, 34:42
55 86 +1:10:47 26
Sprint 24 Bardiani-CSF-Faizanè 41:43 41:43
56 79 +1:06:39 11
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 41:43
57 56 +51:22 126
TT 19 Osorio Group City Bikes Quit ,, 41:43
58 81 +1:07:53 93
TT 19 Jajó Trujillo Indet ,, 41:43
59 90 +1:14:19 242
Sprint 27 Vit Osorio Gw ,, 41:43
60 91 +1:14:34 264
Sprint 28 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 41:43
61 61 +57:03 263
TT 23 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 41:43
62 68 +1:00:00 232
TT 20 Fina Arroz MU Training ,, 41:43
63 74 +1:03:33 64
Sprint 20 Venezuela ,, 41:43
64 77 +1:06:29 156
Sprint 28 Deportivo Tachira ,, 41:43
65 84 +1:09:02 186
Sprint 23 JS Cycling ,, 41:43
66 116 +1:42:08 131
Sprint 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 41:43
67 70 +1:01:01 185
Sprint 21 JS Cycling ,, 41:43
68 75 +1:03:41 175
Sprint 28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 41:43
69 65 +59:00 55
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 41:43
70 57 +52:28 23
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 41:43
71 88 +1:13:17 22
Sprint 23 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 41:43
72 52 +47:17 54
Climber 25 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 41:43
73 62 +57:20 71
TT 24 Panama ,, 41:43
74 85 +1:09:18 12
Sprint 27 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 41:43
75 60 +54:28 253
Sprint 22 Herrera Sport ,, 41:43
76 94 +1:19:40 252
Sprint 27 Herrera Sport ,, 41:43
77 83 +1:08:37 163
Sprint 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 41:43
78 58 +54:04 25
GC 25 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 41:43
79 64 +58:34 33
GC 28 Team Medellín - EPM ,, 41:43
80 106 +1:28:06 265
Classic 31 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 41:43
81 51 +46:03 154
TT 26 Deportivo Tachira ,, 41:43
82 50 +45:58 43
Climber 20 Best PC Ecuador ,, 41:43
83 69 +1:00:38 75
TT 32 Panama ,, 41:43
84 72 +1:02:52 56
Sprint 25 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 41:43
85 66 +59:12 5
Sprint 25 Team Atletico Venezuela ,, 41:43
86 73 +1:03:31 76
TT 24 Panama ,, 41:43
87 76 +1:04:57 73
TT 25 Panama ,, 41:43
88 82 +1:08:20 261
Sprint 27 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 41:43
89 53 +47:33 34
Climber 26 Team Medellín - EPM 42:27 42:27
90 97 +1:20:34 255
Climber 19 Herrera Sport 51:53 51:53
91 98 +1:20:40 203
Climber 24 Guerreros Arduvi Betel ,, 51:53
92 78 +1:06:31 205
Climber 19 Guerreros Arduvi Betel ,, 51:53
93 95 +1:20:01 173
Sprint 27 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 51:53
94 123 +2:21:26 116
Sprint 35 Club Guasa Bike Ecoplas ,, 51:53
95 99 +1:21:02 224
Sprint 29 Pamplona Osuna Sanki ,, 51:53
96 113 +1:36:46 162
Sprint 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 51:53
97 115 +1:41:30 45
Classic 28 Best PC Ecuador ,, 51:53
98 110 +1:33:04 106
Classic 20 Team Saavedra ,, 51:53
99 121 +1:59:40 222
Classic 22 Pamplona Osuna Sanki ,, 51:53
100 89 +1:13:50 176
Climber 20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 51:53
101 71 +1:02:51 196
TT 31 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 51:53
102 104 +1:24:17 233
Sprint 20 Fina Arroz MU Training ,, 51:53
103 101 +1:22:53 133
Sprint 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 51:53
104 102 +1:23:00 214
Sprint 22 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 51:53
105 122 +2:05:18 61
TT 21 Venezuela ,, 51:53
106 111 +1:33:30 135
TT 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 51:53
107 114 +1:38:54 223
TT 20 Pamplona Osuna Sanki ,, 51:53
108 96 +1:20:16 92
TT 22 Jajó Trujillo Indet ,, 51:53
109 119 +1:57:09 132
TT 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 51:53
110 103 +1:23:17 215
Sprint 24 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 51:53
111 92 +1:15:42 201
TT 31 Guerreros Arduvi Betel ,, 51:53
112 117 +1:46:55 96
TT 23 Jajó Trujillo Indet ,, 51:53
113 120 +1:59:28 95
Sprint 22 Jajó Trujillo Indet ,, 51:53
114 108 +1:31:22 103
Sprint 19 Team Saavedra ,, 51:53
115 107 +1:28:53 221
Sprint 21 Pamplona Osuna Sanki ,, 51:53
116 87 +1:13:10 24
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 51:53
117 80 +1:07:00 32
Climber 34 Team Medellín - EPM ,, 51:53
118 100 +1:22:49 74
TT 24 Panama ,, 51:53
119 124 +2:38:34 113
TT 51 Club Guasa Bike Ecoplas ,, 51:53
120 118 +1:54:19 161
TT 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 52:45 52:45
121 105 +1:24:41 256
TT 19 Herrera Sport 56:09 56:09
122 112 +1:34:17 102
Climber 22 Team Saavedra 56:25 56:25
123 93 +1:15:54 66
TT 37 Venezuela 56:26 56:26
124 109 +1:32:37 105
TT 19 Team Saavedra 56:53 56:53
125 125 +2:51:50 134
TT 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 1:06:55 1:06:55
DNF 62
TT 20 Venezuela -
DNF 65
TT 18 Venezuela -
DNF 42
Sprint 35 Best PC Ecuador -
DNF 146
Sprint 28 Ultrabikex Especialized -
DNF 145
Sprint 21 Ultrabikex Especialized -
DNS 72
Classic 23 Panama -
DNS 94
Sprint 20 Jajó Trujillo Indet -