1 12 +16:05 41
Climber 25 Best PC Ecuador 7 5 4:13:34
2 23 +29:53 16
GC 28 Androni Giocattoli - Sidermec 3 2 0:43 0:43
3 39 +50:58 23
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè 1 1 4:39 4:39
4 7 +12:14 152
Sprint 32 Deportivo Tachira ,, 4:39
5 13 +16:51 191
Sprint 34 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 5:02 5:02
6 31 +45:30 154
TT 26 Deportivo Tachira 5:32 5:32
7 3 +5:48 51
Climber 32 Equipe Continental Orgullo Paisa 5:38 5:38
8 2 +2:31 31
GC 44 Team Medellín - EPM 6:05 6:05
9 1 +0:00 1
Climber 27 Team Atletico Venezuela ,, 6:05
10 16 +23:45 192
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 6:05
11 4 +7:43 15
Climber 18 Androni Giocattoli - Sidermec 6:28 6:28
12 14 +20:40 155
Climber 31 Deportivo Tachira 6:29 6:29
13 6 +10:28 14
GC 24 Androni Giocattoli - Sidermec 6:43 6:43
14 11 +15:05 52
Climber 28 Equipe Continental Orgullo Paisa 6:50 6:50
15 10 +14:22 53
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 7:08 7:08
16 20 +27:48 124
Sprint 39 Osorio Group City Bikes Quit 7:13 7:13
17 5 +8:48 243
Sprint 28 Vit Osorio Gw 7:14 7:14
18 17 +25:18 193
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 8:51 8:51
19 22 +28:14 121
Climber 38 Osorio Group City Bikes Quit 8:57 8:57
20 15 +22:50 122
Climber 26 Osorio Group City Bikes Quit 9:06 9:06
21 8 +12:55 3
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 9:15 9:15
22 33 +45:40 63
Climber 19 Venezuela 9:37 9:37
23 35 +46:02 194
Sprint 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 10:11 10:11
24 41 +51:50 54
Climber 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 10:38 10:38
25 28 +41:00 172
Climber 31 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 10:42 10:42
26 18 +27:32 2
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 11:36 11:36
27 29 +41:29 144
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 11:59 11:59
28 19 +27:48 151
TT 31 Deportivo Tachira 12:23 12:23
29 26 +38:58 212
TT 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 12:50 12:50
31 9 +14:21 4
Sprint 44 Team Atletico Venezuela 12:52 12:52
32 21 +28:02 153
Sprint 42 Deportivo Tachira 14:40 14:40
33 38 +50:36 213
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 15:38 15:38
34 30 +45:23 125
Sprint 31 Osorio Group City Bikes Quit ,, 15:38
35 50 +1:01:23 126
TT 19 Osorio Group City Bikes Quit 16:06 16:06
36 37 +47:15 35
TT 26 Team Medellín - EPM 16:55 16:55
37 55 +1:04:54 25
GC 25 Bardiani-CSF-Faizanè 16:56 16:56
38 25 +38:11 171
Sprint 32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 17:32 17:32
39 58 +1:10:27 55
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 17:32
40 27 +40:36 21
Climber 24 Bardiani-CSF-Faizanè 18:41 18:41
41 59 +1:11:33 33
GC 28 Team Medellín - EPM 19:04 19:04
42 73 +1:26:48 176
Climber 20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 19:04
43 57 +1:10:18 263
TT 23 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 19:20 19:20
44 52 +1:02:22 143
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 19:21 19:21
45 61 +1:14:20 75
TT 32 Panama 19:47 19:47
46 32 +45:31 241
Sprint 35 Vit Osorio Gw 20:13 20:13
47 66 +1:18:22 64
Sprint 20 Venezuela 20:54 20:54
48 47 +59:06 254
Climber 22 Herrera Sport 21:00 21:00
49 56 +1:09:13 251
Sprint 30 Herrera Sport ,, 21:00
50 75 +1:28:05 24
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 21:00
51 34 +45:47 36
TT 28 Team Medellín - EPM 21:28 21:28
52 53 +1:02:56 34
Climber 26 Team Medellín - EPM ,, 21:28
53 65 +1:18:15 56
Sprint 25 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 21:28
54 62 +1:15:50 232
TT 20 Fina Arroz MU Training 21:57 21:57
55 60 +1:13:34 195
Sprint 27 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 21:57
56 89 +1:39:50 74
TT 24 Panama 23:06 23:06
57 67 +1:18:31 6
Climber 25 Team Atletico Venezuela 25:25 25:25
58 36 +46:44 184
Sprint 29 JS Cycling 25:27 25:27
59 43 +54:18 183
TT 24 JS Cycling 25:40 25:40
60 72 +1:26:37 32
Climber 34 Team Medellín - EPM 25:42 25:42
61 104 +2:02:00 131
Climber 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 25:57 25:57
62 51 +1:01:30 202
Climber 20 Guerreros Arduvi Betel 26:02 26:02
63 49 +59:52 262
Climber 30 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 26:04 26:04
64 42 +53:55 181
TT 43 JS Cycling 26:22 26:22
65 77 +1:29:19 186
Sprint 23 JS Cycling ,, 26:22
66 68 +1:19:29 5
Sprint 25 Team Atletico Venezuela ,, 26:22
67 46 +58:06 182
Sprint 35 JS Cycling 26:42 26:42
68 48 +59:30 204
Sprint 21 Guerreros Arduvi Betel ,, 26:42
69 74 +1:27:26 205
Sprint 19 Guerreros Arduvi Betel 27:00 27:00
70 80 +1:32:08 26
Sprint 24 Bardiani-CSF-Faizanè 27:26 27:26
71 101 +1:52:56 103
Sprint 19 Team Saavedra 27:39 27:39
72 40 +51:33 13
Climber 26 Androni Giocattoli - Sidermec 28:09 28:09
73 63 +1:16:46 253
Climber 22 Herrera Sport 28:25 28:25
74 54 +1:03:03 123
Sprint 26 Osorio Group City Bikes Quit 28:27 28:27
75 99 +1:51:15 221
Sprint 21 Pamplona Osuna Sanki ,, 28:27
76 84 +1:35:42 22
Sprint 23 Bardiani-CSF-Faizanè 28:30 28:30
77 79 +1:30:45 261
Sprint 27 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar ,, 28:30
78 71 +1:26:07 175
Sprint 28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 28:31 28:31
79 76 +1:29:06 156
Sprint 28 Deportivo Tachira 28:42 28:42
80 90 +1:44:02 203
Sprint 24 Guerreros Arduvi Betel 29:27 29:27
81 87 +1:39:04 201
TT 31 Guerreros Arduvi Betel ,, 29:27
82 69 +1:21:19 71
TT 24 Panama 30:04 30:04
83 70 +1:25:18 185
Sprint 21 JS Cycling 30:22 30:22
84 88 +1:39:44 242
Sprint 27 Vit Osorio Gw 31:30 31:30
85 82 +1:32:40 11
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec 32:06 32:06
86 102 +1:54:29 265
Classic 31 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 32:38 32:38
87 44 +56:23 211
Classic ROA Kevin El Andinito Concafe Loteria Tachira 23 El Andinito Concafe Loteria Tachira 32:39 32:39
88 96 +1:49:27 133
Classic 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca ,, 32:39
89 93 +1:47:39 224
Classic 29 Pamplona Osuna Sanki 32:42 32:42
90 64 +1:17:48 115
Sprint 34 Club Guasa Bike Ecoplas ,, 32:42
91 91 +1:46:53 92
TT 22 Jajó Trujillo Indet ,, 32:42
92 111 +2:13:32 96
TT 23 Jajó Trujillo Indet ,, 32:42
93 45 +57:31 91
Climber 32 Jajó Trujillo Indet ,, 32:42
94 78 +1:29:28 196
TT 31 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 32:42
95 106 +2:03:23 162
Sprint 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 32:42
96 97 +1:49:51 214
Sprint 22 El Andinito Concafe Loteria Tachira 32:56 32:56
97 85 +1:36:09 12
Sprint 27 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 32:56
98 92 +1:47:25 255
Sprint 19 Herrera Sport ,, 32:56
99 83 +1:35:33 163
Sprint 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 33:01 33:01
100 100 +1:51:51 233
Sprint 20 Fina Arroz MU Training 33:39 33:39
101 116 +3:06:09 113
Sprint 51 Club Guasa Bike Ecoplas 33:40 33:40
102 109 +2:09:57 45
Classic 28 Best PC Ecuador 34:32 34:32
103 81 +1:32:08 76
TT 24 Panama 34:42 34:42
104 105 +2:02:07 106
TT 20 Team Saavedra 35:08 35:08
105 112 +2:26:13 132
TT 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 35:09 35:09
106 86 +1:37:17 93
TT 19 Jajó Trujillo Indet 35:29 35:29
107 98 +1:50:04 252
TT 27 Herrera Sport 36:29 36:29
108 95 +1:48:37 66
TT 37 Venezuela 38:48 38:48
109 115 +2:38:01 61
TT 21 Venezuela ,, 38:48
110 103 +1:56:00 215
Sprint 24 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 38:48
111 107 +2:07:16 135
Sprint 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 39:51 39:51
112 114 +2:33:24 95
Sprint 22 Jajó Trujillo Indet 40:01 40:01
113 94 +1:48:32 264
Sprint 28 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 40:03 40:03
114 113 +2:28:17 161
TT 21 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet ,, 40:03
115 108 +2:08:40 102
Climber 22 Team Saavedra 40:28 40:28
116 110 +2:11:58 105
Climber 19 Team Saavedra 45:26 45:26
OTL 173
Sprint 27 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo -
DNF 73
TT 25 Panama -
DNF 104
TT 21 Team Saavedra -
DNF 116
TT 35 Club Guasa Bike Ecoplas -
DNF 134
TT 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca -
DNF 222
TT 22 Pamplona Osuna Sanki -
DNF 223
TT 20 Pamplona Osuna Sanki -
DNF 256
TT 19 Herrera Sport -
DNS 43
Climber 20 Best PC Ecuador -