2014»

Paris-Arras Tour

(2.2)
2014»Stage 2»Margny-lès-CompiègneBeaurains(170km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
148+1:16184
SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg853:41:32
21+0:005
VANTOMME MaximeRoubaix Lille Métropole
28Roubaix Lille Métropole52,,
0:00
396+8:544320Etixx21,,
0:00
417+0:3310425Euskadi,,
0:00
588+6:09146
MOTTET FlorentWallonie - Bruxelles
22Wallonie - Bruxelles,,
0:00
68+0:2084
MCLAY DanielLotto - Belisol U23
22Lotto - Belisol U23,,
0:00
734+0:5665
YSSAAD YannisBigMat - Auber 93
20BigMat - Auber 93,,
0:00
82+0:051
BARBIER RudyRoubaix Lille Métropole
21Roubaix Lille Métropole,,
0:00
989+6:43163
LE MONTAGNER MaximeBrest Iroise Cyclisme
22Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
1056+1:26174
FIORENZA AlfonsoNankang - Fondriest
23Nankang - Fondriest,,
0:00
1143+1:1116
STALLAERT JoeriVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini,,
0:00
1210+0:2286
VAN MEIRHAEGHE JefLotto - Belisol U23
22Lotto - Belisol U23,,
0:00
1395+8:45156
ATZORI UmbertoKoga Cycling Team
26Koga Cycling Team,,
0:00
1420+0:414222Etixx,,
0:00
154+0:1431
BOUDAT ThomasVendée U
20Vendée U,,
0:00
1652+1:26171
BAGGIO FilippoNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest,,
0:00
1716+0:2434
CARDIS RomainVendée U
21Vendée U,,
0:00
1853+1:26155
CASTELIJNS TwanKoga Cycling Team
25Koga Cycling Team,,
0:00
1938+1:0126
PEDERSEN Mark SehestedTeam Trefor - Blue Water
22Team Trefor - Blue Water,,
0:00
2050+0:0151
BIERMANS JentheDevelopment Team Giant-Shimano
18Development Team Giant-Shimano ,,
0:00
2123+0:46191
LE ROUX Romain Armée de Terre
21 Armée de Terre,,
0:00
2228+0:5195
KEO EmmanuelCC Nogent-sur-Oise
23CC Nogent-sur-Oise,,
0:00
2329+0:5194
GARBET NicolasCC Nogent-sur-Oise
22CC Nogent-sur-Oise,,
0:00
2455+1:26183
JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
0:00
2554+1:26116
PEDERSEN MadsCult Energy Vital Water
18Cult Energy Vital Water,,
0:00
2644+1:1112
WEBER SaschaVeranclassic - Doltcini
26Veranclassic - Doltcini,,
0:00
2730+0:5192
FOURNIER MarcCC Nogent-sur-Oise
19CC Nogent-sur-Oise,,
0:00
2845+1:1111
VANDEWIELE FrederikVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini,,
0:00
297+0:1981
CAPIOT AmauryLotto - Belisol U23
20Lotto - Belisol U23,,
0:00
3011+0:2283
LEEMANS RobLotto - Belisol U23
20Lotto - Belisol U23,,
0:00
3158+1:26153
BOSKAMP MelvinKoga Cycling Team
23Koga Cycling Team,,
0:00
3277+5:2466
RENAULT MaximeBigMat - Auber 93
24BigMat - Auber 93,,
0:00
3341+1:06141
AMORISON FrédéricWallonie - Bruxelles
36Wallonie - Bruxelles,,
0:00
3432+0:5564
GOUAULT PierreBigMat - Auber 93
21BigMat - Auber 93,,
0:00
3535+0:5663
JAKIN AloBigMat - Auber 93
27BigMat - Auber 93,,
0:00
3621+0:414622Etixx,,
0:00
375+0:1535
MORICE JulienVendée U
22Vendée U,,
0:00
3812+0:2285
POLS RubenLotto - Belisol U23
19Lotto - Belisol U23,,
0:00
3957+1:26165
HASPOT AnthonyBrest Iroise Cyclisme
21Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
4013+0:23132
GONÇALVES JoséTeam La Pomme Marseille 13
25Team La Pomme Marseille 13,,
0:00
4122+0:414121Etixx,,
0:00
4219+0:3532
CORNU JérémyVendée U
22Vendée U,,
0:00
4359+1:26186
WINTER NicolasTeam Vorarlberg
25Team Vorarlberg,,
0:00
4414+0:23136
ROSTOLLAN ThomasTeam La Pomme Marseille 13
28Team La Pomme Marseille 13,,
0:00
4549+1:1676
POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team
27Kolss Cycling Team,,
0:00
466+0:1536
KRAINER TaruiaVendée U
22Vendée U,,
0:00
4762+1:26151
HOOGHIEMSTER RenéKoga Cycling Team
27Koga Cycling Team,,
0:00
4860+1:26111
MORTENSEN MartinCult Energy Vital Water
29Cult Energy Vital Water,,
0:00
4951+1:2152
VAN DER HAAR LarsDevelopment Team Giant-Shimano
22Development Team Giant-Shimano ,,
0:00
503+0:062
DUVAL JulienRoubaix Lille Métropole
23Roubaix Lille Métropole,,
0:00
5118+0:3310623Euskadi,,
0:00
5224+0:46192
GUYOT Yann Armée de Terre
28 Armée de Terre,,
0:00
5371+4:0893
GINELLI VincentCC Nogent-sur-Oise
19CC Nogent-sur-Oise,,
0:00
5469+2:2215
SCHOONBROODT BobVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini,,
0:00
5525+0:46193
ARMIRAIL Bruno Armée de Terre
20 Armée de Terre,,
0:00
5661+1:26154
VAN HAAREN BartKoga Cycling Team
29Koga Cycling Team,,
0:00
5766+1:46162
LELAY DavidBrest Iroise Cyclisme
34Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
589+0:21134
VAUBOURZEIX ThomasTeam La Pomme Marseille 13
24Team La Pomme Marseille 13,,
0:00
5963+1:26164
BOTREL YannBrest Iroise Cyclisme
24Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
6031+0:5191
DAENINCK BenoîtCC Nogent-sur-Oise
32CC Nogent-sur-Oise,,
0:00
6115+0:23131
ANTOMARCHI JulienTeam La Pomme Marseille 13
30Team La Pomme Marseille 13,,
0:00
6264+1:26161
LE GAC OlivierBrest Iroise Cyclisme
20Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
6336+0:5662
TRONET StevenBigMat - Auber 93
27BigMat - Auber 93,,
0:00
6472+4:1971
PREVAR OleksandrKolss Cycling Team
23Kolss Cycling Team,,
0:00
6537+0:5661
BRUN FredericBigMat - Auber 93
25BigMat - Auber 93,,
0:00
6633+0:5533
GRELLIER FabienVendée U
19Vendée U,,
0:00
6773+4:1973
BRATASHCHUK AndriiKolss Cycling Team
22Kolss Cycling Team,,
0:00
6865+1:26185
SPRINGER ChristophTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg,,
0:00
6990+6:43166
GUEZENNEC VincentBrest Iroise Cyclisme
24Brest Iroise Cyclisme,,
0:00
7039+1:0125
QUAADE RasmusTeam Trefor - Blue Water
24Team Trefor - Blue Water,,
0:00
7140+1:0123
KRAGH ANDERSEN SørenTeam Trefor - Blue Water
19Team Trefor - Blue Water,,
0:00
7226+0:46194
TEYCHENNE Mathieu Armée de Terre
25 Armée de Terre,,
0:00
7392+7:544
PAIANI Jean-LouRoubaix Lille Métropole
25Roubaix Lille Métropole,,
0:00
7446+1:1114
OTTEMA RickVeranclassic - Doltcini
21Veranclassic - Doltcini,,
0:00
7542+1:06145
DUFRASNE JonathanWallonie - Bruxelles
26Wallonie - Bruxelles,,
0:00
7647+1:1113
GARDEYN GorikVeranclassic - Doltcini
34Veranclassic - Doltcini,,
0:00
7787+5:5022
GULDHAMMER RasmusTeam Trefor - Blue Water
25Team Trefor - Blue Water0:28
0:28
7827+0:46196
SINNER Benoît Armée de Terre
29 Armée de Terre,,
0:28
7970+3:304520Etixx,,
0:28
8068+2:21142
ANCIAUX MaximeWallonie - Bruxelles
23Wallonie - Bruxelles1:15
1:15
8167+1:46173
DAL SANTO NicolaNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest,,
1:15
8276+5:216
VERMEULEN FranckRoubaix Lille Métropole
38Roubaix Lille Métropole3:11
3:11
8397+9:20143
CHEVALIER OlivierWallonie - Bruxelles
24Wallonie - Bruxelles,,
3:11
8484+5:47113
WÜRTZ SCHMIDT MadsCult Energy Vital Water
20Cult Energy Vital Water4:21
4:21
8586+5:47181
BALDO NicolasTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
4:21
8679+5:3775
KVACHUK OleksandrKolss Cycling Team
30Kolss Cycling Team,,
4:21
8785+5:47175
BELLI MatteoNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest,,
4:21
8880+5:3772
KULYK AndriyKolss Cycling Team
24Kolss Cycling Team,,
4:21
8982+5:47114
BØCHMANN LasseCult Energy Vital Water
30Cult Energy Vital Water,,
4:21
9091+6:49135
ŠIŠKEVIČIUS EvaldasTeam La Pomme Marseille 13
25Team La Pomme Marseille 13,,
4:21
9183+5:47152
BOVENHUIS JasperKoga Cycling Team
22Koga Cycling Team,,
4:21
9274+5:05195
LEBRETON Kévin Armée de Terre
20 Armée de Terre,,
4:21
9381+5:44176
FORCONI GiacomoNankang - Fondriest
21Nankang - Fondriest,,
4:21
9475+5:1296
TURGIS AnthonyCC Nogent-sur-Oise
20CC Nogent-sur-Oise,,
4:21
9578+5:27144
DRON BorisWallonie - Bruxelles
26Wallonie - Bruxelles,,
4:21
9698+9:33182
JÄGER PatrickTeam Vorarlberg
20Team Vorarlberg8:07
8:07
97100+9:4374
GOLOVASH OleksandrKolss Cycling Team
22Kolss Cycling Team,,
8:07
9893+8:4010524Euskadi,,
8:07
99101+12:1210122Euskadi,,
8:07
10099+9:33123
SAZANOV AndreyRussian Helicopters
20Russian Helicopters,,
8:07
10194+8:4010223Euskadi,,
8:07
102102+15:4810325Euskadi15:15
15:15
103103+17:16121
SAVITSKIY IvanRussian Helicopters
22Russian Helicopters,,
15:15
DNF172
TASCHIN LucaNankang - Fondriest
19Nankang - Fondriest-
DNF4420Etixx-
DNF82
CRAEGHS MaartenLotto - Belisol U23
22Lotto - Belisol U23-
DNF122
EVTUSHENKO AlexanderRussian Helicopters
20Russian Helicopters-
DNF125
CHURSIN PavelRussian Helicopters
19Russian Helicopters-
DNF124
ANDREEV MaksimRussian Helicopters
18Russian Helicopters-
DNF126
GRIGORYEV AlexanderRussian Helicopters
22Russian Helicopters-
DNF56
SCHACHMANN MaximilianDevelopment Team Giant-Shimano
20Development Team Giant-Shimano -
DNF53
FRAME AlexDevelopment Team Giant-Shimano
20Development Team Giant-Shimano -
DNF112
STEROBO RasmusCult Energy Vital Water
22Cult Energy Vital Water-
DNF133
JULES JustinTeam La Pomme Marseille 13
27Team La Pomme Marseille 13-
OTL21
CLAUSEN PatrickTeam Trefor - Blue Water
23Team Trefor - Blue Water-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
14▲35
VANTOMME MaximeRoubaix Lille Métropole
28Roubaix Lille Métropole44:16:36..
21▼11
BARBIER RudyRoubaix Lille Métropole
21Roubaix Lille Métropole0:05
0:05
..
32▼12
DUVAL JulienRoubaix Lille Métropole
23Roubaix Lille Métropole0:06
0:06
..
46▲231
BOUDAT ThomasVendée U
20Vendée U0:14
0:14
..
55-35
MORICE JulienVendée U
22Vendée U0:15
0:15
..
67▲136
KRAINER TaruiaVendée U
22Vendée U,,
0:15
..
712▲581
CAPIOT AmauryLotto - Belisol U23
20Lotto - Belisol U230:19
0:19
..
810▲284
MCLAY DanielLotto - Belisol U23
22Lotto - Belisol U230:20
0:20
..
918▲9134
VAUBOURZEIX ThomasTeam La Pomme Marseille 13
24Team La Pomme Marseille 130:21
0:21
..
1013▲386
VAN MEIRHAEGHE JefLotto - Belisol U23
22Lotto - Belisol U230:22
0:22
..
119▼283
LEEMANS RobLotto - Belisol U23
20Lotto - Belisol U23,,
0:22
..
1214▲285
POLS RubenLotto - Belisol U23
19Lotto - Belisol U23,,
0:22
..
1315▲2132
GONÇALVES JoséTeam La Pomme Marseille 13
25Team La Pomme Marseille 130:23
0:23
..
1416▲2136
ROSTOLLAN ThomasTeam La Pomme Marseille 13
28Team La Pomme Marseille 13,,
0:23
..
1517▲2131
ANTOMARCHI JulienTeam La Pomme Marseille 13
30Team La Pomme Marseille 13,,
0:23
..
1619▲334
CARDIS RomainVendée U
21Vendée U0:24
0:24
..
1724▲710425Euskadi0:33
0:33
..
1821▲310623Euskadi,,
0:33
..
198▼1132
CORNU JérémyVendée U
22Vendée U0:35
0:35
..
2028▲84222Etixx0:41
0:41
..
2126▲54622Etixx,,
0:41
..
2225▲34121Etixx,,
0:41
..
2329▲6191
LE ROUX Romain Armée de Terre
21 Armée de Terre0:46
0:46
..
2433▲9192
GUYOT Yann Armée de Terre
28 Armée de Terre,,
0:46
..
2530▲5193
ARMIRAIL Bruno Armée de Terre
20 Armée de Terre,,
0:46
..
2634▲8194
TEYCHENNE Mathieu Armée de Terre
25 Armée de Terre,,
0:46
..
2731▲4196
SINNER Benoît Armée de Terre
29 Armée de Terre,,
0:46
..
2835▲795
KEO EmmanuelCC Nogent-sur-Oise
23CC Nogent-sur-Oise0:51
0:51
..
2939▲1094
GARBET NicolasCC Nogent-sur-Oise
22CC Nogent-sur-Oise,,
0:51
..
3037▲792
FOURNIER MarcCC Nogent-sur-Oise
19CC Nogent-sur-Oise,,
0:51
..
3136▲591
DAENINCK BenoîtCC Nogent-sur-Oise
32CC Nogent-sur-Oise,,
0:51
..
3245▲1364
GOUAULT PierreBigMat - Auber 93
21BigMat - Auber 930:55
0:55
..
3340▲733
GRELLIER FabienVendée U
19Vendée U,,
0:55
..
3444▲1065
YSSAAD YannisBigMat - Auber 93
20BigMat - Auber 930:56
0:56
..
3541▲663
JAKIN AloBigMat - Auber 93
27BigMat - Auber 93,,
0:56
..
3642▲662
TRONET StevenBigMat - Auber 93
27BigMat - Auber 93,,
0:56
..
3743▲661
BRUN FredericBigMat - Auber 93
25BigMat - Auber 93,,
0:56
..
3848▲1026
PEDERSEN Mark SehestedTeam Trefor - Blue Water
22Team Trefor - Blue Water1:01
1:01
..
3947▲825
QUAADE RasmusTeam Trefor - Blue Water
24Team Trefor - Blue Water,,
1:01
..
4046▲623
KRAGH ANDERSEN SørenTeam Trefor - Blue Water
19Team Trefor - Blue Water,,
1:01
..
4153▲12141
AMORISON FrédéricWallonie - Bruxelles
36Wallonie - Bruxelles1:06
1:06
..
4252▲10145
DUFRASNE JonathanWallonie - Bruxelles
26Wallonie - Bruxelles,,
1:06
..
4354▲1116
STALLAERT JoeriVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini1:11
1:11
..
4458▲1412
WEBER SaschaVeranclassic - Doltcini
26Veranclassic - Doltcini,,
1:11
..
4557▲1211
VANDEWIELE FrederikVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini,,
1:11
..
4656▲1014
OTTEMA RickVeranclassic - Doltcini
21Veranclassic - Doltcini,,
1:11
..
4755▲813
GARDEYN GorikVeranclassic - Doltcini
34Veranclassic - Doltcini,,
1:11
..
4890▲42184
SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg
23Team Vorarlberg1:16
1:16
..
4962▲1376
POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team
27Kolss Cycling Team,,
1:16
..
5065▲1551
BIERMANS JentheDevelopment Team Giant-Shimano
18Development Team Giant-Shimano 0:01
0:01
..
5163▲1252
VAN DER HAAR LarsDevelopment Team Giant-Shimano
22Development Team Giant-Shimano 1:21
1:21
..
5277▲25171
BAGGIO FilippoNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest1:26
1:26
..
5375▲22155
CASTELIJNS TwanKoga Cycling Team
25Koga Cycling Team,,
1:26
..
5473▲19116
PEDERSEN MadsCult Energy Vital Water
18Cult Energy Vital Water,,
1:26
..
5584▲29183
JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg
26Team Vorarlberg,,
1:26
..
5695▲39174
FIORENZA AlfonsoNankang - Fondriest
23Nankang - Fondriest,,
1:26
..
5776▲19165
HASPOT AnthonyBrest Iroise Cyclisme
21Brest Iroise Cyclisme,,
1:26
..
5887▲29153
BOSKAMP MelvinKoga Cycling Team
23Koga Cycling Team,,
1:26
..
5978▲19186
WINTER NicolasTeam Vorarlberg
25Team Vorarlberg,,
1:26
..
6085▲25111
MORTENSEN MartinCult Energy Vital Water
29Cult Energy Vital Water,,
1:26
..
6181▲20154
VAN HAAREN BartKoga Cycling Team
29Koga Cycling Team,,
1:26
..
6292▲30151
HOOGHIEMSTER RenéKoga Cycling Team
27Koga Cycling Team,,
1:26
..
6382▲19164
BOTREL YannBrest Iroise Cyclisme
24Brest Iroise Cyclisme,,
1:26
..
6488▲24161
LE GAC OlivierBrest Iroise Cyclisme
20Brest Iroise Cyclisme,,
1:26
..
6594▲29185
SPRINGER ChristophTeam Vorarlberg
28Team Vorarlberg,,
1:26
..
6670▲4162
LELAY DavidBrest Iroise Cyclisme
34Brest Iroise Cyclisme1:46
1:46
..
6789▲22173
DAL SANTO NicolaNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest,,
1:46
..
6851▼17142
ANCIAUX MaximeWallonie - Bruxelles
23Wallonie - Bruxelles2:21
2:21
..
6999▲3015
SCHOONBROODT BobVeranclassic - Doltcini
23Veranclassic - Doltcini2:22
2:22
..
70103▲334520Etixx3:30
3:30
..
71105▲3493
GINELLI VincentCC Nogent-sur-Oise
19CC Nogent-sur-Oise4:08
4:08
..
72106▲3471
PREVAR OleksandrKolss Cycling Team
23Kolss Cycling Team4:19
4:19
..
73107▲3473
BRATASHCHUK AndriiKolss Cycling Team
22Kolss Cycling Team,,
4:19
..
7432▼42195
LEBRETON Kévin Armée de Terre
20 Armée de Terre5:05
5:05
..
7538▼3796
TURGIS AnthonyCC Nogent-sur-Oise
20CC Nogent-sur-Oise5:12
5:12
..
7698▲226
VERMEULEN FranckRoubaix Lille Métropole
38Roubaix Lille Métropole5:21
5:21
..
77110▲3366
RENAULT MaximeBigMat - Auber 93
24BigMat - Auber 935:24
5:24
..
7850▼28144
DRON BorisWallonie - Bruxelles
26Wallonie - Bruxelles5:27
5:27
..
7960▼1975
KVACHUK OleksandrKolss Cycling Team
30Kolss Cycling Team5:37
5:37
..
8061▼1972
KULYK AndriyKolss Cycling Team
24Kolss Cycling Team,,
5:37
..
8171▼10176
FORCONI GiacomoNankang - Fondriest
21Nankang - Fondriest5:44
5:44
..
8267▼15114
BØCHMANN LasseCult Energy Vital Water
30Cult Energy Vital Water5:47
5:47
..
8369▼14152
BOVENHUIS JasperKoga Cycling Team
22Koga Cycling Team,,
5:47
..
8479▼5113
WÜRTZ SCHMIDT MadsCult Energy Vital Water
20Cult Energy Vital Water,,
5:47
..
8583▼2175
BELLI MatteoNankang - Fondriest
25Nankang - Fondriest,,
5:47
..
8696▲10181
BALDO NicolasTeam Vorarlberg
29Team Vorarlberg,,
5:47
..
87109▲2222
GULDHAMMER RasmusTeam Trefor - Blue Water
25Team Trefor - Blue Water5:50
5:50
..
88112▲24146
MOTTET FlorentWallonie - Bruxelles
22Wallonie - Bruxelles6:09
6:09
..
89113▲24163
LE MONTAGNER MaximeBrest Iroise Cyclisme
22Brest Iroise Cyclisme6:43
6:43
..
90114▲24166
GUEZENNEC VincentBrest Iroise Cyclisme
24Brest Iroise Cyclisme,,
6:43
..
91102▲11135
ŠIŠKEVIČIUS EvaldasTeam La Pomme Marseille 13
25Team La Pomme Marseille 136:49
6:49
..
92115▲234
PAIANI Jean-LouRoubaix Lille Métropole
25Roubaix Lille Métropole7:54
7:54
..
9320▼7310524Euskadi8:40
8:40
..
9423▼7110223Euskadi,,
8:40
..
95116▲21156
ATZORI UmbertoKoga Cycling Team
26Koga Cycling Team8:45
8:45
..
96117▲214320Etixx8:54
8:54
..
97111▲14143
CHEVALIER OlivierWallonie - Bruxelles
24Wallonie - Bruxelles9:20
9:20
..
9872▼26182
JÄGER PatrickTeam Vorarlberg
20Team Vorarlberg9:33
9:33
..
9968▼31123
SAZANOV AndreyRussian Helicopters
20Russian Helicopters,,
9:33
..
10059▼4174
GOLOVASH OleksandrKolss Cycling Team
22Kolss Cycling Team9:43
9:43
..
101104▲310122Euskadi12:12
12:12
..
10222▼8010325Euskadi15:48
15:48
..
10397▼6121
SAVITSKIY IvanRussian Helicopters
22Russian Helicopters17:16
17:16
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1195
LEBRETON Kévin Armée de Terre
20 Armée de Terre10+10
2176
FORCONI GiacomoNankang - Fondriest
21Nankang - Fondriest6+6
34222Etixx5+5
4111
MORTENSEN MartinCult Energy Vital Water
29Cult Energy Vital Water2+2
510325Euskadi1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 Lotto - Belisol U23CLUB 11:04:36..
2 EtixxCT,,
0:00
..
3 Roubaix Lille MétropoleCT,,
0:00
..
4 Koga Cycling TeamCT,,
0:00
..
5 Veranclassic - DoltciniCT,,
0:00
..
6 Team VorarlbergCT,,
0:00
..
7 Vendée UCLUB,,
0:00
..
8 CC Nogent-sur-OiseCLUB,,
0:00
..
9 BigMat - Auber 93CT,,
0:00
..
10 Brest Iroise CyclismeCLUB,,
0:00
..
11 Nankang - FondriestCT,,
0:00
..
12 Wallonie - BruxellesCT,,
0:00
..
13 Armée de TerreCLUB,,
0:00
..
14 Team La Pomme Marseille 13CT,,
0:00
..
15 Team Trefor - Blue WaterCT,,
0:00
..
16 Kolss Cycling TeamCT,,
0:00
..
17 Cult Energy Vital WaterCT4:21
4:21
..
18 EuskadiCT8:07
8:07
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    24 May 2014
  • Start time:
    -
  • Avg. speed winner:
    46.04 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    170 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
  • Vert. meters:
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    213
  • Startlist quality score:
  • Won how:

Race profile