Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
»
«

 2015   »   Podlasie Tour (2.2)

General Classification

« previous  
  Remove filter
RnkRiderAgeTeamUCIPntGCGC-TimeTime
1 Poutsma Stefan23Cyclingteam Jo Piels854+0:323:34:27 3:34:27
2 Neilands Krists20Rietumu - Delfin525+0:37,, ,,
3 Baška Erik21AWT-GreenWay2113+0:440:03 0:03
4 Delle Stelle Cristian26CCC Sprandi Polkowice 46+3:15,, 0:03
5 Vermeulen Jeff26Cyclingteam Jo Piels24+0:51,, 0:03
6 Brøchner Nicolai22Riwal Platform Cycling Team26+0:51,, 0:03
7 Zhyhunou Dzmitry1936+1:05,, 0:03
8 Smirnovs Andris25Rietumu - Delfin35+1:03,, 0:03
9 Stępniak Grzegorz26CCC Sprandi Polkowice 9+0:40,, 0:03
10 Zieliński Kamil27Domin Sport2+0:09,, 0:03
11 Nikitin Matvey23Seven Rivers Cycling Team3+0:11,, 0:03
12 Rohde Leon20LKT Team Brandenburg14+0:44,, 0:03
13 Kozachenko Sergiy21Kyiv Capital Racing30+0:55,, 0:03
14 Jørgensen Jonas Aaen 29Riwal Platform Cycling Team12+0:43,, 0:03
15 Kurek Adrian27CCC Sprandi Polkowice 8+0:40,, 0:03
16 Miller Barry267+0:39,, 0:03
17 Reinhardt Theo24Rad-Net Rose Team15+0:45,, 0:03
18 Manninen Matti2323+0:49,, 0:03
19 Kulimbetov Nurbolat23Seven Rivers Cycling Team33+1:00,, 0:03
20 Broniš Roman38Kemo Dukla Trencin21+0:48,, 0:03
21 Lukševics Viesturs28Alpha Baltic - Maratoni.lv6+0:37,, 0:03
22 Kanepejs Deins19Rietumu - Delfin22+0:49,, 0:03
23 Vasylyuk Andriy27Kolss BDC Team1+0:00,, 0:03
24 Piasetski Aliaksandr2234+1:02,, 0:03
25 Mygind Rasmus26Riwal Platform Cycling Team10+0:41,, 0:03
26 Stachowiak Adam26Kolss BDC Team27+0:52,, 0:03
27 Rodenburg Tim20Cyclingteam Jo Piels17+0:46,, 0:03
28 Komar Mateusz30Whistle Team Ziemia Brzeska19+0:47,, 0:03
29 Kiendyś Tomasz38CCC Sprandi Polkowice 18+0:47,, 0:03
30 Banaszek Adrian21Kolss BDC Team11+0:42,, 0:03
31 Janssen Adriaan19Cyclingteam Jo Piels16+0:46,, 0:03
32 Grøn Martin21Riwal Platform Cycling Team28+0:52,, 0:03
33 Kostyuk Denys33Kolss BDC Team25+0:51,, 0:03
34 Moncorge Pierre2331+0:57,, 0:03
35 Brusselman Twan21Cyclingteam Jo Piels20+0:48,, 0:03
36 Vosekalns Andris23Rietumu - Delfin29+0:53,, 0:03
37 Detko Artur32Domin Sport38+1:150:11 0:11
38 Zakharov Artyom23Seven Rivers Cycling Team32+0:58,, 0:11
39 Van Der Duin Patrick19Cyclingteam Jo Piels37+1:12,, 0:11
40 Schumacher Stefan34CCC Sprandi Polkowice 39+1:330:54 0:54
41 Willwohl Willi20LKT Team Brandenburg40+1:40,, 0:54
42 Moruga Anton20Kyiv Capital Racing43+1:46,, 0:54
43 Liepiņš Emīls22Rietumu - Delfin41+1:42,, 0:54
44 Nowak Mateusz23Domin Sport42+1:42,, 0:54
45 Tybor Patrik27Kemo Dukla Trencin65+4:231:11 1:11
46 Tekliński Adrian25Kolss BDC Team76+9:301:33 1:33
47 Skarzynski Piotr24Whistle Team Ziemia Brzeska45+2:551:37 1:37
48 Gronkiewicz Kacper2244+2:46,, 1:37
49 Strokau Vasili1948+3:242:31 2:31
50 Harakhavik Uladzimir20Minsk Cycling Club47+3:24,, 2:31
51 Tefre Lunder Nikolai2051+3:513:03 3:03
52 Anderberg Hampus1952+3:52,, 3:03
53 Panassenko Nikita23Seven Rivers Cycling Team54+3:56,, 3:03
54 Kuzmin Anton18Seven Rivers Cycling Team55+3:59,, 3:03
55 Gatskiy Pavel24Seven Rivers Cycling Team59+4:04,, 3:03
56 Witecki Mariusz34Domin Sport53+3:55,, 3:03
57 Rębiewski Jarosław41Domin Sport62+4:07,, 3:03
58 Bommel Henning32Rad-Net Rose Team66+5:35,, 3:03
59 Kott Konrad2160+4:05,, 3:03
60 Oborski Dominik23Whistle Team Ziemia Brzeska56+4:01,, 3:03
61 Weinstein Domenic20Rad-Net Rose Team67+5:48,, 3:03
62 Schiewer Franz24LKT Team Brandenburg79+11:07,, 3:03
63 Pawlak Tobiasz19Domin Sport57+4:03,, 3:03
64 Dubovski Vladzislau2158+4:03,, 3:03
65 Liss Lucas23Rad-Net Rose Team49+3:46,, 3:03
66 Rohde Louis18LKT Team Brandenburg74+8:06,, 3:03
67 Lajcha Juraj21Kemo Dukla Trencin64+4:12,, 3:03
68 Budkevich Kanstantsin2263+4:07,, 3:03
69 Fadeev Alexander2761+4:05,, 3:03
70 Kulyk Andriy25Kolss BDC Team50+3:49,, 3:03
71 Thiele Kersten22Rad-Net Rose Team78+10:56,, 3:03
72 Ashurov Konstantin18Kyiv Capital Racing68+6:105:16 5:16
73 Bondarenko Pavlo18Kyiv Capital Racing69+6:24,, 5:16
74 Vozár Šimon20CK Banska Bystrica 77+9:426:04 6:04
75 Reimer Martin28LKT Team Brandenburg70+7:02,, 6:04
76 Krajicek Matej2071+7:04,, 6:04
77 Kucharek Adrian21Whistle Team Ziemia Brzeska75+8:086:44 6:44
78 Bækhøj Emil21Riwal Platform Cycling Team72+7:31,, 6:44
79 Kessler Robert19LKT Team Brandenburg73+7:34,, 6:44
80 Marycz Jarosław28CCC Sprandi Polkowice 82+11:4010:49 10:49
81 Aistrup Nikola27Riwal Platform Cycling Team81+11:38,, 10:49
82 Lewandowski Kamil2683+14:22,, 10:49
83 Kováč Maroš38Kemo Dukla Trencin80+11:31,, 10:49
84 Strmiska Andrej1887+15:2714:19 14:19
85 Bartkiewicz Andrzej23Whistle Team Ziemia Brzeska84+15:03,, 14:19
86 Skorenko Mykyta20Kyiv Capital Racing88+16:18,, 14:19
87 Czajkowski Mateusz2586+15:26,, 14:19
88 Janssen Yannick2485+15:08,, 14:19
DNF Shumilov Iurii19Kyiv Capital Racing+ -7:59:32,, 14:19
DNF Baska Denis19+ -7:59:32,, 14:19
DNF Kovacik Juraj20+ -7:59:32,, 14:19
RnkRiderAgeTeamUCIPntGCGC-TimeTimeTime won/lost
1 Vasylyuk Andriy27Kolss BDC Team40251+0:007:59:32 7:59:32+0:00
2 Zieliński Kamil27Domin Sport30182+0:090:09 0:09+0:09
3 Nikitin Matvey23Seven Rivers Cycling Team16143+0:110:11 0:11+0:11
4 Poutsma Stefan23Cyclingteam Jo Piels12114+0:320:32 0:32+0:32
5 Neilands Krists20Rietumu - Delfin1085+0:370:37 0:37+0:37
6 Lukševics Viesturs28Alpha Baltic - Maratoni.lv866+0:37,, 0:37+0:37
7 Miller Barry26647+0:390:39 0:39+0:39
8 Kurek Adrian27CCC Sprandi Polkowice 338+0:400:40 0:40+0:40
9 Stępniak Grzegorz26CCC Sprandi Polkowice 29+0:40,, 0:40+0:40
10 Mygind Rasmus26Riwal Platform Cycling Team110+0:410:41 0:41+0:41
11 Banaszek Adrian21Kolss BDC Team11+0:420:42 0:42+0:42
12 Jørgensen Jonas Aaen 29Riwal Platform Cycling Team12+0:430:43 0:43+0:43
13 Baška Erik21AWT-GreenWay13+0:440:44 0:44+0:44
14 Rohde Leon20LKT Team Brandenburg14+0:44,, 0:44+0:44
15 Reinhardt Theo24Rad-Net Rose Team15+0:450:45 0:45+0:45
16 Janssen Adriaan19Cyclingteam Jo Piels16+0:460:46 0:46+0:46
17 Rodenburg Tim20Cyclingteam Jo Piels17+0:46,, 0:46+0:46
18 Kiendyś Tomasz38CCC Sprandi Polkowice 18+0:470:47 0:47+0:47
19 Komar Mateusz30Whistle Team Ziemia Brzeska19+0:47,, 0:47+0:47
20 Brusselman Twan21Cyclingteam Jo Piels20+0:480:48 0:48+0:48
21 Broniš Roman38Kemo Dukla Trencin21+0:48,, 0:48+0:48
22 Kanepejs Deins19Rietumu - Delfin22+0:490:49 0:49+0:49
23 Manninen Matti2323+0:49,, 0:49+0:49
24 Vermeulen Jeff26Cyclingteam Jo Piels24+0:510:51 0:51+0:51
25 Kostyuk Denys33Kolss BDC Team25+0:51,, 0:51+0:51
26 Brøchner Nicolai22Riwal Platform Cycling Team26+0:51,, 0:51+0:51
27 Stachowiak Adam26Kolss BDC Team27+0:520:52 0:52+0:52
28 Grøn Martin21Riwal Platform Cycling Team28+0:52,, 0:52+0:52
29 Vosekalns Andris23Rietumu - Delfin29+0:530:53 0:53+0:53
30 Kozachenko Sergiy21Kyiv Capital Racing30+0:550:55 0:55+0:55
31 Moncorge Pierre2331+0:570:57 0:57+0:57
32 Zakharov Artyom23Seven Rivers Cycling Team32+0:580:58 0:58+0:58
33 Kulimbetov Nurbolat23Seven Rivers Cycling Team33+1:001:00 1:00+1:00
34 Piasetski Aliaksandr2234+1:021:02 1:02+1:02
35 Smirnovs Andris25Rietumu - Delfin35+1:031:03 1:03+1:03
36 Zhyhunou Dzmitry1936+1:051:05 1:05+1:05
37 Van Der Duin Patrick19Cyclingteam Jo Piels37+1:121:12 1:12+1:12
38 Detko Artur32Domin Sport38+1:151:15 1:15+1:15
39 Schumacher Stefan34CCC Sprandi Polkowice 39+1:331:33 1:33+1:33
40 Willwohl Willi20LKT Team Brandenburg40+1:401:40 1:40+1:40
41 Liepiņš Emīls22Rietumu - Delfin41+1:421:42 1:42+1:42
42 Nowak Mateusz23Domin Sport42+1:42,, 1:42+1:42
43 Moruga Anton20Kyiv Capital Racing43+1:461:46 1:46+1:46
44 Gronkiewicz Kacper2244+2:462:46 2:46+2:46
45 Skarzynski Piotr24Whistle Team Ziemia Brzeska45+2:552:55 2:55+2:55
46 Delle Stelle Cristian26CCC Sprandi Polkowice 46+3:153:15 3:15+3:15
47 Harakhavik Uladzimir20Minsk Cycling Club47+3:243:24 3:24+3:24
48 Strokau Vasili1948+3:24,, 3:24+3:24
49 Liss Lucas23Rad-Net Rose Team49+3:463:46 3:46+3:46
50 Kulyk Andriy25Kolss BDC Team50+3:493:49 3:49+3:49
51 Tefre Lunder Nikolai2051+3:513:51 3:51+3:51
52 Anderberg Hampus1952+3:523:52 3:52+3:52
53 Witecki Mariusz34Domin Sport53+3:553:55 3:55+3:55
54 Panassenko Nikita23Seven Rivers Cycling Team54+3:563:56 3:56+3:56
55 Kuzmin Anton18Seven Rivers Cycling Team55+3:593:59 3:59+3:59
56 Oborski Dominik23Whistle Team Ziemia Brzeska56+4:014:01 4:01+4:01
57 Pawlak Tobiasz19Domin Sport57+4:034:03 4:03+4:03
58 Dubovski Vladzislau2158+4:03,, 4:03+4:03
59 Gatskiy Pavel24Seven Rivers Cycling Team59+4:044:04 4:04+4:04
60 Kott Konrad2160+4:054:05 4:05+4:05
61 Fadeev Alexander2761+4:05,, 4:05+4:05
62 Rębiewski Jarosław41Domin Sport62+4:074:07 4:07+4:07
63 Budkevich Kanstantsin2263+4:07,, 4:07+4:07
64 Lajcha Juraj21Kemo Dukla Trencin64+4:124:12 4:12+4:12
65 Tybor Patrik27Kemo Dukla Trencin65+4:234:23 4:23+4:23
66 Bommel Henning32Rad-Net Rose Team66+5:355:35 5:35+5:35
67 Weinstein Domenic20Rad-Net Rose Team67+5:485:48 5:48+5:48
68 Ashurov Konstantin18Kyiv Capital Racing68+6:106:10 6:10+6:10
69 Bondarenko Pavlo18Kyiv Capital Racing69+6:246:24 6:24+6:24
70 Reimer Martin28LKT Team Brandenburg70+7:027:02 7:02+7:02
71 Krajicek Matej2071+7:047:04 7:04+7:04
72 Bækhøj Emil21Riwal Platform Cycling Team72+7:317:31 7:31+7:31
73 Kessler Robert19LKT Team Brandenburg73+7:347:34 7:34+7:34
74 Rohde Louis18LKT Team Brandenburg74+8:068:06 8:06+8:06
75 Kucharek Adrian21Whistle Team Ziemia Brzeska75+8:088:08 8:08+8:08
76 Tekliński Adrian25Kolss BDC Team76+9:309:30 9:30+9:30
77 Vozár Šimon20CK Banska Bystrica 77+9:429:42 9:42+9:42
78 Thiele Kersten22Rad-Net Rose Team78+10:5610:56 10:56+10:56
79 Schiewer Franz24LKT Team Brandenburg79+11:0711:07 11:07+11:07
80 Kováč Maroš38Kemo Dukla Trencin80+11:3111:31 11:31+11:31
81 Aistrup Nikola27Riwal Platform Cycling Team81+11:3811:38 11:38+11:38
82 Marycz Jarosław28CCC Sprandi Polkowice 82+11:4011:40 11:40+11:40
83 Lewandowski Kamil2683+14:2214:22 14:22+14:22
84 Bartkiewicz Andrzej23Whistle Team Ziemia Brzeska84+15:0315:03 15:03+15:03
85 Janssen Yannick2485+15:0815:08 15:08+15:08
86 Czajkowski Mateusz2586+15:2615:26 15:26+15:26
87 Strmiska Andrej1887+15:2715:27 15:27+15:27
88 Skorenko Mykyta20Kyiv Capital Racing88+16:1816:18 16:18+16:18
RnkRiderAgeTeamGCGC-TimeTime
1 Neilands Krists20Rietumu - Delfin5+0:378:00:09 8:00:09
2 Banaszek Adrian21Kolss BDC Team11+0:420:05 0:05
3 Baška Erik21AWT-GreenWay13+0:440:07 0:07
4 Rohde Leon20LKT Team Brandenburg14+0:44,, 0:07
5 Janssen Adriaan19Cyclingteam Jo Piels16+0:460:09 0:09
6 Rodenburg Tim20Cyclingteam Jo Piels17+0:46,, 0:09
7 Brusselman Twan21Cyclingteam Jo Piels20+0:480:11 0:11
8 Kanepejs Deins19Rietumu - Delfin22+0:490:12 0:12
9 Brøchner Nicolai22Riwal Platform Cycling Team26+0:510:14 0:14
10 Grøn Martin21Riwal Platform Cycling Team28+0:520:15 0:15
11 Kozachenko Sergiy21Kyiv Capital Racing30+0:550:18 0:18
12 Piasetski Aliaksandr2234+1:020:25 0:25
13 Zhyhunou Dzmitry1936+1:050:28 0:28
14 Van Der Duin Patrick19Cyclingteam Jo Piels37+1:120:35 0:35
15 Willwohl Willi20LKT Team Brandenburg40+1:401:03 1:03
16 Moruga Anton20Kyiv Capital Racing43+1:461:09 1:09
17 Gronkiewicz Kacper2244+2:462:09 2:09
18 Harakhavik Uladzimir20Minsk Cycling Club47+3:242:47 2:47
19 Strokau Vasili1948+3:24,, 2:47
20 Tefre Lunder Nikolai2051+3:513:14 3:14
21 Anderberg Hampus1952+3:523:15 3:15
22 Kuzmin Anton18Seven Rivers Cycling Team55+3:593:22 3:22
23 Pawlak Tobiasz19Domin Sport57+4:033:26 3:26
24 Dubovski Vladzislau2158+4:03,, 3:26
25 Kott Konrad2160+4:053:28 3:28
26 Budkevich Kanstantsin2263+4:073:30 3:30
27 Lajcha Juraj21Kemo Dukla Trencin64+4:123:35 3:35
28 Weinstein Domenic20Rad-Net Rose Team67+5:485:11 5:11
29 Ashurov Konstantin18Kyiv Capital Racing68+6:105:33 5:33
30 Bondarenko Pavlo18Kyiv Capital Racing69+6:245:47 5:47
31 Krajicek Matej2071+7:046:27 6:27
32 Bækhøj Emil21Riwal Platform Cycling Team72+7:316:54 6:54
33 Kessler Robert19LKT Team Brandenburg73+7:346:57 6:57
34 Rohde Louis18LKT Team Brandenburg74+8:067:29 7:29
35 Kucharek Adrian21Whistle Team Ziemia Brzeska75+8:087:31 7:31
36 Vozár Šimon20CK Banska Bystrica 77+9:429:05 9:05
37 Strmiska Andrej1887+15:2714:50 14:50
38 Skorenko Mykyta20Kyiv Capital Racing88+16:1815:41 15:41
RnkTeamGCGC-TimeTime
1 Kolss BDC Team+ -7:59:32 24:00:19 24:00:19
2 CCC Sprandi Polkowice + -7:59:320:19 0:19
3 Latvia+ -7:59:320:26 0:26
4 Seven Rivers Cycling Team+ -7:59:320:29 0:29
5 Cyclingteam Jo Piels+ -7:59:320:31 0:31
6 Riwal Platform Cycling Team+ -7:59:320:33 0:33
7 Team Bliz-Merida+ -7:59:32,, 0:33
8 Domin Sport+ -7:59:321:25 1:25
9 Belarus+ -7:59:323:39 3:39
10 LKT Team Brandenburg+ -7:59:324:35 4:35
11 Kemo Dukla Trencin+ -7:59:325:10 5:10
12 Whistle Team Ziemia Brzeska+ -7:59:325:26 5:26
13 Kyiv Capital Racing+ -7:59:327:07 7:07
14 Rad-Net Rose Team+ -7:59:328:31 8:31
15 Krismar Big Silvant Team+ -7:59:329:13 9:13
16 Slovakia+ -7:59:3213:21 13:21

Race information

Podlasie Tour logoDate: 26th July 2015
Race category: Men Elite
PCS point scale: 2.2/U23

Websites:
serwer1432651.home.pl/mazovia-team/podlasie-tour/

Advertisement

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.1117 sec.