Search:  
topLogin
2018
2016
»
«

2017»61st Okolo Slovenska (2.1)

2017  Stage 4  »  Trnava  ›  Trnava   (152.5k)

RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
134+1:5032 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo14203:24:423:24:42
265+8:20105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC512,,,,
377+20:4624 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia37,,,,
485+24:2125 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia5,,,,
54+0:3761 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy4,,,,
649+3:5772 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3,,,,
788+24:32135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 18962,,,,
8117+1:01:07136 Viejo Jose DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18961,,,,
984+24:21142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team,,,,
1023+0:56122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team,,,,
1111+0:4381 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games,,,,
1236+2:03191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling,,,,
13111+47:19223 Piskunov MaximRussia 19Russia,,,,
1450+3:57181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga,,,,
1587+24:2395 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team,,,,
169+0:39111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife,,,,
17110+47:11226 Rostovcev SergeiRussia 20Russia,,,,
185+0:37151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team,,,,
191+0:0056 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice ,,,,
2052+4:15221 Nekrasov DenisRussia 20Russia,,,,
2112+0:45174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,,,
2220+0:50102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,,,
2317+0:47231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic,,,,
2489+24:37182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga,,,,
2538+2:09113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife,,,,
268+0:38145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team,,,,
2714+0:45104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC,,,,
2825+1:01175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City,,,,
293+0:3653 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,,,
3016+0:46155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team,,,,
317+0:381 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica,,,,
3296+25:38163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project,,,,
3337+2:08183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga,,,,
3413+0:4566 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,,,
356+0:3764 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,,,
3667+9:0974 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
3783+24:16205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid,,,,
3878+21:21212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project,,,,
3921+0:5275 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,,,
4018+0:48166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,,,
4182+24:1591 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team,,,,
4219+0:50173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City,,,,
4398+25:43116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife,,,,
4415+0:4663 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy,,,,
452+0:3222 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia,,,,
4653+4:40112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife0:140:14
4754+4:5571 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST0:190:19
4830+1:2323 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia0:220:22
4924+1:0021 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia,,0:22
5010+0:39156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team,,0:22
5126+1:0145 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:22
5222+0:5442 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon,,0:22
5344+3:08172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City0:250:25
5474+13:2336 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo0:300:30
5527+1:09154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team0:310:31
5628+1:1046 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon,,0:31
5792+25:00171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City,,0:31
5894+25:11106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC0:380:38
5933+1:4893 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,0:38
6066+8:40204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid,,0:38
6142+3:00123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team0:400:40
6299+25:51126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team,,0:40
6357+5:25124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team,,0:40
6455+5:02195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling,,0:40
6532+1:3694 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,0:40
6697+25:4213 Malik RobertSlovakia 23Slovakia,,0:40
6791+24:51176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City,,0:40
6835+1:57144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team,,0:40
6931+1:28146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team,,0:40
70105+29:4141 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon,,0:40
7129+1:1884 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games,,0:40
7293+25:01194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling,,0:40
7395+25:19243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary0:510:51
7470+10:49245 Valter AttilaHungary 18Hungary1:031:03
7541+2:4944 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon1:061:06
7673+13:18235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic1:101:10
7759+5:56153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team1:121:12
7846+3:27114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife1:161:16
7986+24:2262 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy,,1:16
8048+3:34152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team,,1:16
8171+10:50133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,1:16
8262+6:56241 Fejes GaborHungary 28Hungary1:181:18
83119+1:13:0312 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia,,1:18
84100+26:143 Malovec LubosDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica,,1:18
8556+5:1386 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games1:201:20
86109+38:5754 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice ,,1:20
8760+6:07132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,1:20
8879+23:2155 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,1:20
8975+15:0133 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo,,1:20
90115+53:27224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia,,1:20
9140+2:2183 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games1:271:27
9239+2:1382 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games,,1:27
9343+3:01141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team1:381:38
9463+6:59201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid1:481:48
95101+26:3751 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 2:022:02
9658+5:46101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC2:272:27
9772+10:59103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC,,2:27
9880+23:25164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,2:27
9969+9:3711 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia,,2:27
100120+1:15:54202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid,,2:27
101116+54:54131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 1896,,2:27
10251+4:03121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team,,2:27
10381+23:38193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling,,2:27
10445+3:1026 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia,,2:27
10561+6:4976 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST,,2:27
106106+30:5496 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team,,2:27
107118+1:03:49192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling,,2:27
108113+51:02186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga2:362:36
109102+28:01233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic2:402:40
11047+3:2843 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon2:412:41
111112+50:44125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team2:522:52
11290+24:39203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid2:562:56
11364+7:415 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica3:173:17
11468+9:3265 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy3:323:32
115103+28:316 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica,,3:32
116104+28:5052 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice ,,3:32
117107+35:002 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica5:075:07
118114+52:184 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica,,5:07
11976+17:1934 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo5:265:26
120108+37:26213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project12:3312:33
DNF+ - 18:13:2973 Banushi BesmirAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 28Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST--
DNF+ - 18:13:29184 Kanepejs DeinsRietumu Banka - Riga 21Rietumu Banka - Riga,,-
DNF+ - 18:13:2931 Ovechkin ArtemGazprom-RusVelo 30Gazprom-RusVelo,,-
DNF+ - 18:13:29165 Iliasov IsmailSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project,,-
DNF+ - 18:13:29214 Tigrine MehdiMassi - Kuwait Cycling Project 30Massi - Kuwait Cycling Project,,-
DNF+ - 18:13:29161 Mikayilzade MusaSynergy Baku Cycling Project 18Synergy Baku Cycling Project,,-
DNF+ - 18:13:29206 Rugg Timothy Bike Aid 31 Bike Aid,,-
DNF+ - 18:13:29143 Lagkuti SergiyKolss Cycling Team 32Kolss Cycling Team,,-
DNF+ - 18:13:29185 Liepiņš EmīlsRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga,,-


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 125100 18:13:29 18:13:29
24▲222 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia85700:320:32
35▲253 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 70500:360:36
46▲261 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy60360:370:37
57▲2151 Bucháček TomášElkov - Author Cycling Team 39Elkov - Author Cycling Team5028,,0:37
68▲264 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy4024,,0:37
714▲71 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica35200:380:38
815▲7145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team3018,,0:38
918▲9111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife25160:390:39
102▼8156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team2014,,0:39
1116▲581 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games15120:430:43
1219▲7174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City10100:450:45
1320▲766 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy58,,0:45
1428▲14104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC57,,0:45
1521▲663 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy560:460:46
1627▲11155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team35,,0:46
1723▲6231 Hník KarelCzech Republic 25Czech Republic340:470:47
1826▲8166 Rumac JosipSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project330:480:48
1929▲10173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City320:500:50
2030▲10102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC31,,0:50
2131▲1075 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST30:520:52
223▼1942 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon30:540:54
2334▲11122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team30:560:56
2410▼1421 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia31:001:00
2535▲10175 Panassenko NikitaAstana City 25Astana City31:011:01
2613▼1345 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon,,1:01
279▼18154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team1:091:09
2812▼1646 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon1:101:10
2911▼1884 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games1:181:18
3036▲623 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia1:231:23
3125▼6146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team1:281:28
3233▲194 Santoro AntonioMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team1:361:36
3337▲493 van Luijk SvenMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team1:481:48
3443▲932 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo1:501:50
3539▲4144 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team1:571:57
3644▲8191 Toffali Nicola0711|Cycling 240711|Cycling2:032:03
3745▲8183 Lukševics ViestursRietumu Banka - Riga 30Rietumu Banka - Riga2:082:08
3846▲8113 Loderer TimonWSA-Greenlife 26WSA-Greenlife2:092:09
3922▼1782 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games2:132:13
4032▼883 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games2:212:21
4142▲144 Sierra YecidManzana Postobon 22Manzana Postobon2:492:49
4249▲7123 Kišerlovski EmanuelMeridiana Kamen Team 32Meridiana Kamen Team3:003:00
4340▼3141 Buts VitaliyKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team3:013:01
4450▲6172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City3:083:08
4517▼2826 Torres Rodolfo AndrésAndroni - Sidermec - Bottecchia 30Androni - Sidermec - Bottecchia3:103:10
4647▲1114 Pöll StefanWSA-Greenlife 30WSA-Greenlife3:273:27
4724▼2343 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon3:283:28
4848-152 Kukrle MichaelElkov - Author Cycling Team 22Elkov - Author Cycling Team3:343:34
4953▲472 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3:573:57
5054▲4181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga,,3:57
5141▼10121 Rabottini MatteoMeridiana Kamen Team 29Meridiana Kamen Team4:034:03
5255▲3221 Nekrasov DenisRussia 20Russia4:154:15
5359▲6112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife4:404:40
5460▲671 Ficara PierpaoloAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4:554:55
5556▲1195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling5:025:02
5652▼486 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games5:135:13
5762▲5124 Repse UrosMeridiana Kamen Team 23Meridiana Kamen Team5:255:25
5851▼7101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC5:465:46
5961▲2153 Hunal MartinElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team5:565:56
6063▲3132 Cholakov StanimirUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 25Unieuro Trevigiani - Hemus 18966:076:07
6157▼476 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST6:496:49
6266▲4241 Fejes GaborHungary 28Hungary6:566:56
6365▲2201 van Engelen Adne Bike Aid 24 Bike Aid6:596:59
6458▼65 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica7:417:41
6571▲6105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC8:208:20
6669▲3204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid8:408:40
6772▲574 Martins UriAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 26Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST9:099:09
6867▼165 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy9:329:32
6968▼111 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia9:379:37
7074▲4245 Valter AttilaHungary 18Hungary10:4910:49
7173▲2133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 189610:5010:50
7270▼2103 Bajc AndiAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC10:5910:59
7376▲3235 Hynek KristianCzech Republic Czech Republic13:1813:18
7477▲336 Trusov NikolayGazprom-RusVelo 31Gazprom-RusVelo13:2313:23
7578▲333 Rybalkin AlekseyGazprom-RusVelo 23Gazprom-RusVelo15:0115:01
7675▼134 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo17:1917:19
7779▲224 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia20:4620:46
7882▲4212 Sepulveda KevinMassi - Kuwait Cycling Project 23Massi - Kuwait Cycling Project21:2121:21
7984▲555 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 23:2123:21
8080-164 Jabrayilov SamirSynergy Baku Cycling Project 22Synergy Baku Cycling Project23:2523:25
8181-193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling23:3823:38
8288▲691 Bakker StephanMonkey Town Continental Team 23Monkey Town Continental Team24:1524:15
8389▲6205 Beck Joschka Bike Aid 24 Bike Aid24:1624:16
8491▲7142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team24:2124:21
8592▲725 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia,,24:21
8685▼162 Goldstein RoyIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy24:2224:22
8793▲695 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team24:2324:23
8896▲8135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189624:3224:32
8999▲10182 Bogdanovics MarisRietumu Banka - Riga 25Rietumu Banka - Riga24:3724:37
9083▼7203 Bichlmann Daniel Bike Aid 28 Bike Aid24:3924:39
9186▼5176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City24:5124:51
9295▲3171 Kulimbetov NurbolatAstana City 25Astana City25:0025:00
9390▼3194 Engel Jonas0711|Cycling 220711|Cycling25:0125:01
9497▲3106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC25:1125:11
9594▼1243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary25:1925:19
96107▲11163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project25:3825:38
97103▲613 Malik RobertSlovakia 23Slovakia25:4225:42
98108▲10116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife25:4325:43
99104▲5126 Visconti GianfrancoMeridiana Kamen Team 34Meridiana Kamen Team25:5125:51
100101▲13 Malovec LubosDukla Banska Bystrica 23Dukla Banska Bystrica26:1426:14
10198▼351 Białobłocki MarcinCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 26:3726:37
102106▲4233 Malík MichalCzech Republic 27Czech Republic28:0128:01
103102▼16 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica28:3128:31
104105▲152 Sisr FrantišekCCC Sprandi Polkowice  24CCC Sprandi Polkowice 28:5028:50
105113▲841 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon29:4129:41
106112▲696 van Breda RickMonkey Town Continental Team 27Monkey Town Continental Team30:5430:54
107114▲72 Haring MartinDukla Banska Bystrica 30Dukla Banska Bystrica35:0035:00
108100▼8213 Sarmiento Johnatan FernandoMassi - Kuwait Cycling Project 24Massi - Kuwait Cycling Project37:2637:26
109115▲654 Mihaylov NikolayCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice 38:5738:57
110117▲7226 Rostovcev SergeiRussia 20Russia47:1147:11
111119▲8223 Piskunov MaximRussia 19Russia47:1947:19
112120▲8125 Maltar BrunoMeridiana Kamen Team 22Meridiana Kamen Team50:4450:44
113122▲9186 Vosekalns AndrisRietumu Banka - Riga 24Rietumu Banka - Riga51:0251:02
114118▲44 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica52:1852:18
115123▲8224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia53:2753:27
116124▲8131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189654:5454:54
117125▲8136 Viejo Jose DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18961:01:071:01:07
118126▲8192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling1:03:491:03:49
119128▲912 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia1:13:031:13:03
120129▲9202 Schnapka Matthias Bike Aid 36 Bike Aid1:15:541:15:54


RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-3+0:3653 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 18:14:05 18:14:05
25▲312+0:45174 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City0:090:09
32▼124+1:0021 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia0:240:24
44-26+1:0145 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon0:250:25
53▼229+1:1884 Iserbyt EliMarlux - Napoleon Games 19Marlux - Napoleon Games0:420:42
66-47+3:2843 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon2:522:52
78▲152+4:15221 Nekrasov DenisRussia 20Russia3:393:39
89▲155+5:02195 Hamm Henrik0711|Cycling 190711|Cycling4:264:26
97▼256+5:1386 Joseph ThomasMarlux - Napoleon Games 20Marlux - Napoleon Games4:374:37
1010-64+7:415 Bellan JurajDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica7:057:05
1111-66+8:40204 Kipkemboi Salim Bike Aid 18 Bike Aid8:048:04
1213▲170+10:49245 Valter AttilaHungary 18Hungary10:1310:13
1312▼171+10:50133 Mihailov MihailUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 189610:1410:14
1414-81+23:38193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling23:0223:02
1518▲388+24:32135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 189623:5623:56
1615▼191+24:51176 Tsoy Vladimir Astana City 20Astana City24:1524:15
1719▲294+25:11106 Pelikán JánosAmplatz - BMC 22Amplatz - BMC24:3524:35
1817▼195+25:19243 FilutÁs ViktorHungary 20Hungary24:4324:43
1920▲196+25:38163 Gahramanli KananSynergy Baku Cycling Project 19Synergy Baku Cycling Project25:0225:02
2021▲198+25:43116 Kopfauf MarkusWSA-Greenlife 20WSA-Greenlife25:0725:07
2122▲1105+29:4141 Amador Juan JoséManzana Postobon 19Manzana Postobon29:0529:05
2223▲1110+47:11226 Rostovcev SergeiRussia 20Russia46:3546:35
2325▲2111+47:19223 Piskunov MaximRussia 19Russia46:4346:43
2424-114+52:184 Cully Ján AndrejDukla Banska Bystrica 21Dukla Banska Bystrica51:4251:42
2527▲2115+53:27224 Prostokishin AndreyRussia 20Russia52:5152:51
2628▲2116+54:54131 Cenghialta RiccardoUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 20Unieuro Trevigiani - Hemus 189654:1854:18
2729▲2117+1:01:07136 Viejo Jose DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18961:00:311:00:31
2830▲2119+1:13:0312 Hloza MichalSlovakia 19Slovakia1:12:271:12:27


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-65 Turek DanielIsrael Cycling Academy 24Israel Cycling Academy21
22-101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC15
33-46 Suaza BernardoManzana Postobon 24Manzana Postobon15
44-42 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon13
55-172 Luchshenko SergeyAstana City 22Astana City10
66-181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga9
77-135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 18967
88-21 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia6
99-75 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST3
1010-22 Cattaneo MattiaAndroni - Sidermec - Bottecchia 26Androni - Sidermec - Bottecchia2
1111-76 Bernardinetti MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 25Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST2
1212-11 Lajcha JurajSlovakia 23Slovakia2
1313-34 Vorobyev AntonGazprom-RusVelo 26Gazprom-RusVelo2
1414-193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling2
1515-53 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1
1617▲1102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC1
1716▼145 García JhojanManzana Postobon 19Manzana Postobon1
1818-112 Leopold Hans-JörgWSA-Greenlife 34WSA-Greenlife1
1919-6 Mahďar MartinDukla Banska Bystrica 27Dukla Banska Bystrica1


RnkPrev▼▲BIBTeamTime
12▲1 Androni - Sidermec - Bottecchia  54:42:20 54:42:20
21▼1 Elkov - Author Cycling Team 0:100:10
35▲2 Israel Cycling Academy 0:170:17
47▲3 Astana City 0:360:36
56▲1 Kolss Cycling Team 1:101:10
63▼3 Manzana Postobon 1:171:17
74▼3 Marlux - Napoleon Games 2:152:15
88- WSA-Greenlife 2:542:54
910▲1 Amplatz - BMC 3:153:15
109▼1 Meridiana Kamen Team 4:174:17
1111- Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 6:566:56
1212- CCC Sprandi Polkowice  11:2411:24
1314▲1 Gazprom-RusVelo 14:4514:45
1413▼1 Dukla Banska Bystrica 14:4714:47
1515- Bike Aid 22:2422:24
1617▲1 Rietumu Banka - Riga 24:4424:44
1716▼1 Monkey Town Continental Team 25:0225:02
18- 0711|Cycling 26:3226:32
1919- Czech Republic 35:4835:48
2020- Unieuro Trevigiani - Hemus 1896 37:5637:56
2121- Hungary 40:3840:38
2222- Synergy Baku Cycling Project 44:0944:09
2323- Russia 1:25:271:25:27
2424- Slovakia 1:32:001:32:00


RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPnt
11-56 Tratnik JanCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 29
22-101 Mugerli MatejAmplatz - BMC 35Amplatz - BMC26
36▲324 Malucelli MatteoAndroni - Sidermec - Bottecchia 23Androni - Sidermec - Bottecchia18
45▲161 Räim MihkelIsrael Cycling Academy 23Israel Cycling Academy16
53▼2156 Černý JosefElkov - Author Cycling Team 24Elkov - Author Cycling Team15
64▼243 Higuita SergioManzana Postobon 19Manzana Postobon14
711▲425 Benfatto MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 29Androni - Sidermec - Bottecchia14
829▲2132 Savitskiy IvanGazprom-RusVelo 25Gazprom-RusVelo12
930▲21105 Korošec RokAmplatz - BMC 23Amplatz - BMC11
1020▲10111 Bissinger FlorianWSA-Greenlife 29WSA-Greenlife10
117▼481 Pauwels KevinMarlux - Napoleon Games 33Marlux - Napoleon Games9
129▼3122 Mucelli DavideMeridiana Kamen Team 30Meridiana Kamen Team9
1321▲872 Zamparella MarcoAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 29Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST9
148▼621 Bernal EganAndroni - Sidermec - Bottecchia 20Androni - Sidermec - Bottecchia8
1510▼582 Vanthourenhout DieterMarlux - Napoleon Games 31Marlux - Napoleon Games7
1613▼366 van Winden DennisIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
1714▼363 Dempster ZakIsrael Cycling Academy 29Israel Cycling Academy6
1812▼642 Vilela RicardoManzana Postobon 29Manzana Postobon6
1915▼483 Vanthourenhout MichaelMarlux - Napoleon Games 23Marlux - Napoleon Games6
2016▼4146 Polivoda OleksandrKolss Cycling Team 30Kolss Cycling Team5
2123▲2155 Cieślik PawełElkov - Author Cycling Team 31Elkov - Author Cycling Team5
2217▼5181 Pruus PeeterRietumu Banka - Riga 27Rietumu Banka - Riga5
2324▲1142 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team5
2432▲81 Tybor PatrikDukla Banska Bystrica 29Dukla Banska Bystrica4
2518▼775 Halilaj RediAmore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST 27Amore & Vita - Selle SMP presented by FONDRIEST4
26-145 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 29Kolss Cycling Team4
2719▼8154 Polnický JiříElkov - Author Cycling Team 27Elkov - Author Cycling Team4
28-135 Viel MattiaUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 22Unieuro Trevigiani - Hemus 18964
2922▼723 Frapporti MarcoAndroni - Sidermec - Bottecchia 32Androni - Sidermec - Bottecchia3
30-104 Kusztor PéterAmplatz - BMC 32Amplatz - BMC3
3125▼695 Zanotti MarcoMonkey Town Continental Team 28Monkey Town Continental Team3
32-136 Viejo Jose DanielUnieuro Trevigiani - Hemus 1896 19Unieuro Trevigiani - Hemus 18963
3326▼764 Neilands KristsIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy2
3427▼7173 Nikitin MatveyAstana City 24Astana City2
3528▼7102 Čanecký MarekAmplatz - BMC 28Amplatz - BMC2
3631▼5192 Mayer Yannick0711|Cycling 260711|Cycling2
3733▼4193 Fußnegger Moritz0711|Cycling 210711|Cycling1


Race information

Okolo Slovenska logoDate: 11th June 2017
Avg. speed winner: 44.7 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Trnava › Trnava
Parcours type:
PCS point scale: 2.1.Stage

Race profile



Websites:
www.okoloslovenska.com/

Race ranking position
172nd
65 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.14255 sec.