1 1 +0:00 12
GC 24 Hrinkow Advarics Cycleang 7 5 3:21:32
2 2 +0:18 1
GC 30 Team Vorarlberg 3 2 0:19 0:19
3 3 +0:27 101
Climber 20 Jumbo-Visma Development Team 1 1 0:30 0:30
4 4 +0:33 11
GC 27 Hrinkow Advarics Cycleang ,, 0:30
5 5 +0:37 2
GC 34 Team Vorarlberg ,, 0:30
6 6 +1:02 23
GC 27 Team Felbermayr - Simplon Wels 0:55 0:55
7 19 +2:26 104
GC 20 Jumbo-Visma Development Team 1:05 1:05
8 8 +1:22 181
TT 23 Team Dauner | Akkon 1:11 1:11
9 9 +1:26 132
Climber 25 Maloja Pushbikers ,, 1:11
10 7 +1:18 85
Sprint 20 Elkov - Kasper 1:32 1:32
11 10 +1:45 94
Climber 24 HRE Mazowsze Serce Polski 1:42 1:42
12 12 +1:53 46
Climber 22 WSA KTM Graz p/b Leomo 1:44 1:44
13 14 +2:01 81
TT 37 Elkov - Kasper 1:52 1:52
14 13 +1:56 103
Climber 19 Jumbo-Visma Development Team 1:56 1:56
15 15 +2:02 5
TT 27 Team Vorarlberg 2:04 2:04
16 11 +1:45 105
Classic 18 Jumbo-Visma Development Team 2:07 2:07
17 17 +2:17 95
Climber 24 HRE Mazowsze Serce Polski 2:09 2:09
18 16 +2:13 96
GC 28 HRE Mazowsze Serce Polski ,, 2:09
19 18 +2:24 84
TT 27 Elkov - Kasper 2:19 2:19
20 20 +2:34 14
Climber 23 Hrinkow Advarics Cycleang 2:28 2:28
21 21 +2:36 16
TT 28 Hrinkow Advarics Cycleang 2:30 2:30
22 25 +3:22 122
Sprint 20 Ljubljana Gusto Santic 2:33 2:33
23 22 +3:00 113
Sprint 22 Leopard Pro Cycling 2:56 2:56
24 62 +24:48 4
GC 29 Team Vorarlberg 3:03 3:03
25 24 +3:06 51
Climber 18 Austria 3:05 3:05
26 23 +3:01 74
GC 25 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes 3:07 3:07
27 45 +17:05 43
TT 20 WSA KTM Graz p/b Leomo 3:53 3:53
28 27 +4:16 102
Climber 20 Jumbo-Visma Development Team 4:14 4:14
29 47 +19:09 166
Climber 23 Santic - Wibatech 4:25 4:25
30 26 +3:57 171
Sprint 25 Team Coop 4:29 4:29
31 28 +4:23 83
Climber 26 Elkov - Kasper ,, 4:29
32 30 +4:38 15
TT 26 Hrinkow Advarics Cycleang 4:35 4:35
33 33 +5:36 66
Classic 23 ABLOC CT ,, 4:35
34 32 +4:48 82
Classic 29 Elkov - Kasper ,, 4:35
35 29 +4:35 64
GC 22 ABLOC CT ,, 4:35
36 31 +4:38 115
Climber 22 Leopard Pro Cycling ,, 4:35
37 73 +28:56 32
Climber 25 Union Raiffeisen Radteam Tirol 5:02 5:02
38 48 +19:13 35
Climber 18 Union Raiffeisen Radteam Tirol 5:29 5:29
39 54 +21:59 42
Climber 19 WSA KTM Graz p/b Leomo ,, 5:29
40 78 +31:30 145
TT 21 MENtoRISE Elite Team CFX 5:55 5:55
41 49 +19:50 34
TT 25 Union Raiffeisen Radteam Tirol 5:57 5:57
42 34 +6:01 211
Sprint 33 BRS Kaktus Bike ,, 5:57
43 55 +22:29 136
Climber 24 Maloja Pushbikers 6:07 6:07
44 50 +19:58 135
Sprint 28 Maloja Pushbikers ,, 6:07
45 53 +21:46 131
Sprint 21 Maloja Pushbikers ,, 6:07
46 35 +6:09 86
Sprint 26 Elkov - Kasper ,, 6:07
47 36 +6:24 26
TT 24 Team Felbermayr - Simplon Wels 6:20 6:20
48 58 +22:56 76
TT 19 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes 6:28 6:28
49 51 +20:37 172
Sprint 23 Team Coop 6:52 6:52
50 52 +20:44 13
Sprint 31 Hrinkow Advarics Cycleang ,, 6:52
51 37 +6:30 71
TT SOETE Daan Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes 27 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes ,, 6:52
52 76 +30:58 156
TT 19 Rad-Net Rose Team 7:08 7:08
53 59 +23:43 213
TT 29 BRS Kaktus Bike 7:18 7:18
54 93 +41:56 3
TT 25 Team Vorarlberg ,, 7:18
55 44 +16:18 225
Sprint 24 Epronex - Hungary Cycling Team 7:35 7:35
56 38 +7:32 106
Climber 21 Jumbo-Visma Development Team 7:42 7:42
57 61 +24:45 62
Climber 21 ABLOC CT ,, 7:42
58 81 +33:20 212
TT 25 BRS Kaktus Bike 7:49 7:49
59 79 +32:29 222
Sprint 26 Epronex - Hungary Cycling Team 8:43 8:43
60 56 +22:34 165
Sprint 23 Santic - Wibatech ,, 8:43
61 65 +25:10 182
Sprint 19 Team Dauner | Akkon ,, 8:43
62 83 +34:23 196
Sprint 29 ARBÖ headstart ON-Fahrrad ,, 8:43
63 64 +25:04 184
Climber 22 Team Dauner | Akkon ,, 8:43
64 57 +22:38 185
Sprint 20 Team Dauner | Akkon ,, 8:43
65 63 +24:58 112
Sprint 24 Leopard Pro Cycling ,, 8:43
66 68 +26:14 121
TT 19 Ljubljana Gusto Santic 8:55 8:55
67 70 +26:38 205
Sprint 35 ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See 10:06 10:06
68 39 +10:55 22
Sprint 22 Team Felbermayr - Simplon Wels 10:54 10:54
69 60 +24:38 174
Sprint 26 Team Coop ,, 10:54
70 82 +33:54 142
TT 20 MENtoRISE Elite Team CFX ,, 10:54
71 84 +35:20 223
Sprint 25 Epronex - Hungary Cycling Team 11:32 11:32
72 40 +11:49 63
Climber 23 ABLOC CT 11:45 11:45
73 43 +13:02 65
Sprint 25 ABLOC CT 12:08 12:08
74 72 +28:36 215
Sprint 21 BRS Kaktus Bike ,, 12:08
75 71 +28:32 61
Climber 19 ABLOC CT ,, 12:08
76 41 +12:08 123
Classic 23 Ljubljana Gusto Santic ,, 12:08
77 67 +26:01 111
Sprint 21 Leopard Pro Cycling ,, 12:08
78 86 +35:48 36
Sprint 30 Union Raiffeisen Radteam Tirol ,, 12:08
79 89 +37:41 53
Sprint 18 Austria ,, 12:08
80 66 +25:56 153
TT 21 Rad-Net Rose Team ,, 12:08
81 46 +18:08 25
GC 29 Team Felbermayr - Simplon Wels 12:28 12:28
82 42 +12:48 116
Sprint 19 Leopard Pro Cycling 12:49 12:49
83 74 +29:35 151
Sprint 31 Rad-Net Rose Team ,, 12:49
84 69 +26:31 24
TT 28 Team Felbermayr - Simplon Wels ,, 12:49
85 91 +38:09 73
Sprint 21 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes 14:34 14:34
86 92 +39:32 134
Sprint 25 Maloja Pushbikers 15:54 15:54
87 75 +29:39 133
Sprint 33 Maloja Pushbikers ,, 15:54
88 88 +37:11 33
GC 22 Union Raiffeisen Radteam Tirol 16:48 16:48
89 102 +51:20 41
Classic 22 WSA KTM Graz p/b Leomo ,, 16:48
90 90 +37:54 176
TT 24 Team Coop ,, 16:48
91 96 +42:59 216
GC 24 BRS Kaktus Bike 17:14 17:14
92 77 +31:22 31
Sprint 27 Union Raiffeisen Radteam Tirol 17:30 17:30
93 95 +42:10 175
Sprint 22 Team Coop 18:33 18:33
94 98 +44:07 6
GC 23 Team Vorarlberg 18:34 18:34
95 80 +32:32 173
Sprint 24 Team Coop ,, 18:34
96 94 +42:08 93
Sprint 24 HRE Mazowsze Serce Polski ,, 18:34
97 87 +35:55 92
Sprint 24 HRE Mazowsze Serce Polski 19:32 19:32
98 97 +43:08 91
Sprint 28 HRE Mazowsze Serce Polski ,, 19:32
99 101 +46:03 161
Sprint 27 Santic - Wibatech 20:37 20:37
100 99 +44:23 154
Sprint 27 Rad-Net Rose Team ,, 20:37
101 85 +35:24 72
TT 20 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes 21:40 21:40
102 100 +45:59 206
TT 21 ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See 22:35 22:35
DNF 124
TT 19 Ljubljana Gusto Santic -
DNF 125
TT 21 Ljubljana Gusto Santic -
DNF 186
TT 21 Team Dauner | Akkon -
DNF 204
Sprint 39 ARBÖ Raiffeisen RC Feld Am See -
DNF 75
Sprint 21 Team Deschacht - Group Hens - Containers Maes -