1 12 +0:24 73
Classic 24 Bardiani - CSF Pro Team 16 20 4:01:09
2 1 +0:00 24
Classic 23 Orica GreenEDGE 11 12 ,, 0:00
3 13 +0:25 157
Sprint 28 Vini Fantini Nippo 6 7 ,, 0:00
4 7 +0:20 44
Climber 26 Cannondale 5 5 ,, 0:00
5 27 +0:44 15
Classic 33 Lampre - Merida 4 4 ,, 0:00
6 30 +0:51 71
Climber 24 Bardiani - CSF Pro Team 2 3 ,, 0:00
7 22 +0:38 115
Climber 25 Team Colombia 2 ,, 0:00
8 17 +0:31 46
Classic 22 Cannondale 1 ,, 0:00
9 21 +0:37 36
Sprint 28 Team Katusha ,, 0:00
10 8 +0:21 58
Sprint 28 Team NetApp - Endura ,, 0:00
11 14 +0:26 98
GC 23 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 0:00
12 11 +0:23 88
Classic 29 Neri Sottoli ,, 0:00
13 2 +0:06 42
Classic 27 Cannondale ,, 0:00
14 16 +0:28 102
Climber 24 RusVelo ,, 0:00
15 32 +0:53 167
Climber 21 Area Zero Pro Team ,, 0:00
16 28 +0:46 1
Sprint 35 Adria Mobil ,, 0:00
17 10 +0:22 52
Climber 25 Team NetApp - Endura ,, 0:00
18 29 +0:49 77
Climber 23 Bardiani - CSF Pro Team ,, 0:00
19 9 +0:21 84
Classic 29 Neri Sottoli ,, 0:00
20 3 +0:10 12
Climber 24 Lampre - Merida ,, 0:00
21 4 +0:11 55
GC 28 Team NetApp - Endura ,, 0:00
22 15 +0:26 25
Climber 21 Orica GreenEDGE ,, 0:00
23 5 +0:16 103
TT 27 RusVelo ,, 0:00
24 26 +0:43 13
GC 42 Lampre - Merida ,, 0:00
25 33 +0:59 67
Sprint 23 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 0:00
26 35 +1:21 145
GC 29 Meridiana Kamen Team ,, 0:00
27 6 +0:16 87
Climber 26 Neri Sottoli ,, 0:00
28 23 +0:38 114
Climber 28 Team Colombia ,, 0:00
29 18 +0:32 76
Sprint 24 Bardiani - CSF Pro Team ,, 0:00
30 31 +0:52 113
GC 30 Team Colombia ,, 0:00
31 25 +0:43 121
GC 36 Slovenia ,, 0:00
32 20 +0:35 101
GC 31 RusVelo ,, 0:00
33 34 +1:01 151
GC 29 Vini Fantini Nippo ,, 0:00
34 24 +0:39 74
GC 24 Bardiani - CSF Pro Team ,, 0:00
35 19 +0:34 107
Sprint 33 RusVelo ,, 0:00
36 37 +3:47 41
Climber 19 Cannondale 3:01 3:01
37 36 +3:39 11
Climber 22 Lampre - Merida ,, 3:01
38 68 +4:54 91
Classic 24 Topsport Vlaanderen - Baloise 3:51 3:51
39 57 +4:40 3
Sprint 32 Adria Mobil ,, 3:51
40 58 +4:42 105
Sprint 23 RusVelo ,, 3:51
41 45 +4:22 14
Classic 32 Lampre - Merida ,, 3:51
42 43 +4:18 72
Climber 27 Bardiani - CSF Pro Team ,, 3:51
43 39 +4:12 5
TT 23 Adria Mobil ,, 3:51
44 52 +4:35 2
Climber 24 Adria Mobil ,, 3:51
45 55 +4:38 4
Sprint 33 Adria Mobil ,, 3:51
46 64 +4:50 133
GC 25 Radenska ,, 3:51
47 54 +4:38 131
Classic 20 Radenska ,, 3:51
48 69 +4:54 8
GC 18 Adria Mobil ,, 3:51
49 71 +5:21 126
GC 18 Slovenia ,, 3:51
50 41 +4:16 56
GC 29 Team NetApp - Endura ,, 3:51
51 53 +4:36 61
Climber 36 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 3:51
52 56 +4:38 64
Sprint 25 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 3:51
53 70 +5:20 143
Climber 24 Meridiana Kamen Team ,, 3:51
54 47 +4:27 166
Classic 26 Area Zero Pro Team ,, 3:51
55 67 +4:53 163
Classic 19 Area Zero Pro Team ,, 3:51
56 63 +4:50 168
GC 21 Area Zero Pro Team ,, 3:51
57 40 +4:15 96
Classic 25 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 3:51
58 42 +4:17 51
GC 35 Team NetApp - Endura ,, 3:51
59 61 +4:49 171
Sprint 29 Synergy Baku Cycling Project ,, 3:51
60 66 +4:52 86
Classic 27 Neri Sottoli ,, 3:51
61 50 +4:35 156
Sprint 28 Vini Fantini Nippo ,, 3:51
62 38 +4:06 34
Sprint 32 Team Katusha ,, 3:51
63 59 +4:45 68
Classic 24 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 3:51
64 44 +4:21 26
GC 29 Orica GreenEDGE ,, 3:51
65 51 +4:35 47
GC 30 Cannondale ,, 3:51
66 65 +4:50 161
Sprint 29 Area Zero Pro Team ,, 3:51
67 46 +4:26 106
Sprint 27 RusVelo ,, 3:51
68 60 +4:45 81
Sprint 24 Neri Sottoli ,, 3:51
69 48 +4:33 97
Classic 31 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 3:51
70 62 +4:49 75
GC 25 Bardiani - CSF Pro Team ,, 3:51
71 49 +4:34 66
Climber 33 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 3:51
72 84 +9:46 43
Sprint 25 Cannondale 9:07 9:07
73 95 +10:13 137
GC 20 Radenska ,, 9:07
74 87 +9:53 132
Sprint 20 Radenska ,, 9:07
75 89 +9:56 93
Sprint 23 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 9:07
76 79 +9:37 48
Sprint 25 Cannondale ,, 9:07
77 94 +10:10 154
Classic 21 Vini Fantini Nippo ,, 9:07
78 81 +9:43 123
TT 32 Slovenia ,, 9:07
79 93 +10:03 141
Sprint 26 Meridiana Kamen Team ,, 9:07
80 82 +9:44 122
Sprint 33 Slovenia ,, 9:07
81 91 +9:58 82
Classic 30 Neri Sottoli ,, 9:07
82 85 +9:47 57
Sprint 30 Team NetApp - Endura ,, 9:07
83 98 +10:34 165
Sprint 23 Area Zero Pro Team ,, 9:07
84 77 +9:34 16
Sprint 20 Lampre - Merida ,, 9:07
85 97 +10:24 162
Sprint 25 Area Zero Pro Team ,, 9:07
86 78 +9:36 164
Sprint 24 Area Zero Pro Team ,, 9:07
87 86 +9:50 17
Sprint 24 Lampre - Merida ,, 9:07
88 80 +9:42 53
Sprint 26 Team NetApp - Endura ,, 9:07
89 75 +9:31 33
Sprint 24 Team Katusha ,, 9:07
90 74 +9:30 21
Sprint 27 Orica GreenEDGE ,, 9:07
91 72 +9:25 83
Classic 23 Neri Sottoli ,, 9:07
92 96 +10:15 142
Sprint 27 Meridiana Kamen Team ,, 9:07
93 73 +9:29 108
Sprint 31 RusVelo ,, 9:07
94 90 +9:57 18
Sprint 30 Lampre - Merida ,, 9:07
95 88 +9:55 85
Sprint 25 Neri Sottoli ,, 9:07
96 92 +10:00 118
Sprint 26 Team Colombia ,, 9:07
97 83 +9:46 111
Classic 27 Team Colombia ,, 9:07
98 76 +9:32 32
GC 29 Team Katusha ,, 9:07
99 109 +14:39 173
Sprint 28 Synergy Baku Cycling Project 13:44 13:44
100 117 +15:19 174
Sprint 19 Synergy Baku Cycling Project ,, 13:44
101 113 +14:58 125
Sprint 19 Slovenia ,, 13:44
102 100 +14:14 31
TT 29 Team Katusha ,, 13:44
103 108 +14:37 104
Sprint 24 RusVelo ,, 13:44
104 102 +14:23 155
Sprint 21 Vini Fantini Nippo ,, 13:44
105 103 +14:24 153
Sprint 22 Vini Fantini Nippo ,, 13:44
106 107 +14:33 152
Sprint 26 Vini Fantini Nippo ,, 13:44
107 110 +14:41 65
Sprint 27 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 13:44
108 104 +14:25 6
TT 19 Adria Mobil ,, 13:44
109 118 +15:46 144
Sprint 19 Meridiana Kamen Team ,, 13:44
110 114 +15:09 117
Sprint 24 Team Colombia ,, 13:44
111 111 +14:48 116
Sprint 23 Team Colombia ,, 13:44
112 115 +15:12 78
GC 22 Bardiani - CSF Pro Team ,, 13:44
113 106 +14:27 92
Sprint 24 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 13:44
114 105 +14:25 178
Sprint 30 Synergy Baku Cycling Project ,, 13:44
115 101 +14:20 94
Sprint 28 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 13:44
116 112 +14:48 95
Sprint 24 Topsport Vlaanderen - Baloise ,, 13:44
117 116 +15:12 176
Sprint 25 Synergy Baku Cycling Project ,, 13:44
118 99 +14:11 38
Classic 37 Team Katusha ,, 13:44
119 119 +18:40 54
Sprint 25 Team NetApp - Endura 18:18 18:18
120 131 +19:53 127
GC 19 Slovenia ,, 18:18
121 122 +19:17 22
Sprint 24 Orica GreenEDGE 18:44 18:44
122 129 +19:48 128
TT 20 Slovenia ,, 18:44
123 132 +19:54 124
Sprint 29 Slovenia ,, 18:44
124 130 +19:50 134
TT 18 Radenska ,, 18:44
125 127 +19:45 135
TT 21 Radenska ,, 18:44
126 134 +19:55 136
Sprint 21 Radenska ,, 18:44
127 126 +19:35 146
Sprint 24 Meridiana Kamen Team ,, 18:44
128 133 +19:54 62
Sprint 28 Androni Giocattoli - Venezuela ,, 18:44
129 136 +20:04 138
Classic 18 Radenska ,, 18:44
130 128 +19:46 45
Classic 25 Cannondale ,, 18:44
131 135 +19:56 177
Sprint 23 Synergy Baku Cycling Project ,, 18:44
132 121 +19:10 37
TT 23 Team Katusha ,, 18:44
133 137 +20:24 175
TT 22 Synergy Baku Cycling Project ,, 18:44
134 123 +19:20 7
Sprint 19 Adria Mobil ,, 18:44
135 120 +18:58 27
TT 34 Orica GreenEDGE ,, 18:44
136 125 +19:31 172
Sprint 29 Synergy Baku Cycling Project ,, 18:44
137 124 +19:30 35
Sprint 26 Team Katusha ,, 18:44
DNF 28
TT 34 Orica GreenEDGE -
DNS 112
Sprint 24 Team Colombia -