1 1 +0:00 1
Climber 27 Team Atletico Venezuela 7 5 3:16:43
2 3 +2:01 152
Sprint 32 Deportivo Tachira 3 2 0:06 0:06
3 2 +0:27 31
GC 44 Team Medellín - EPM 1 1 0:18 0:18
4 5 +2:37 51
Climber 32 Equipe Continental Orgullo Paisa 0:22 0:22
5 6 +2:43 53
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 0:39 0:39
6 8 +2:58 4
Sprint 44 Team Atletico Venezuela 0:43 0:43
7 7 +2:53 41
Climber 25 Best PC Ecuador 0:45 0:45
8 9 +3:01 154
TT 26 Deportivo Tachira 0:49 0:49
9 13 +3:22 36
TT 28 Team Medellín - EPM 0:57 0:57
10 12 +3:21 3
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 1:00 1:00
11 14 +3:28 155
Climber 31 Deportivo Tachira 1:07 1:07
12 15 +3:32 14
GC 24 Androni Giocattoli - Sidermec 1:11 1:11
13 16 +3:35 123
Sprint 26 Osorio Group City Bikes Quit 1:14 1:14
14 17 +3:49 43
Climber 20 Best PC Ecuador 1:24 1:24
15 29 +5:24 241
Sprint 35 Vit Osorio Gw 1:25 1:25
16 21 +4:54 54
Climber 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 1:28 1:28
17 18 +3:53 151
TT 31 Deportivo Tachira ,, 1:28
18 4 +2:17 243
Sprint 28 Vit Osorio Gw ,, 1:28
19 10 +3:02 15
Climber 18 Androni Giocattoli - Sidermec 1:44 1:44
20 42 +8:55 23
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè 1:49 1:49
21 19 +4:27 194
Sprint 23 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 1:53 1:53
22 26 +5:09 52
Climber 28 Equipe Continental Orgullo Paisa ,, 1:53
23 11 +3:08 193
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 1:53
24 31 +5:29 122
Climber 26 Osorio Group City Bikes Quit 1:56 1:56
25 24 +4:57 153
Sprint 42 Deportivo Tachira 2:15 2:15
26 32 +5:38 126
TT 19 Osorio Group City Bikes Quit 2:17 2:17
27 30 +5:29 121
Climber 38 Osorio Group City Bikes Quit ,, 2:17
28 22 +4:55 91
Climber 32 Jajó Trujillo Indet ,, 2:17
29 20 +4:43 34
Climber 26 Team Medellín - EPM 2:22 2:22
30 80 +21:39 63
Climber 19 Venezuela 2:24 2:24
31 27 +5:11 172
Climber 31 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 2:26 2:26
32 28 +5:21 101
Climber 21 Team Saavedra 2:29 2:29
33 23 +4:56 171
Sprint 32 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 2:35 2:35
34 25 +5:03 211
Sprint ROA Kevin El Andinito Concafe Loteria Tachira 23 El Andinito Concafe Loteria Tachira 2:40 2:40
35 38 +7:29 212
Sprint 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 3:31 3:31
36 33 +6:08 35
TT 26 Team Medellín - EPM 3:53 3:53
37 36 +6:50 192
Climber 22 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 3:58 3:58
38 35 +6:42 184
Sprint 29 JS Cycling 4:00 4:00
39 49 +12:24 191
Sprint 34 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 4:01 4:01
40 34 +6:20 124
Sprint 39 Osorio Group City Bikes Quit 4:02 4:02
41 39 +7:48 253
Sprint 22 Herrera Sport 4:22 4:22
42 37 +7:17 21
Climber 24 Bardiani-CSF-Faizanè 4:52 4:52
43 40 +8:16 204
Sprint 21 Guerreros Arduvi Betel 5:04 5:04
44 41 +8:40 42
Sprint 35 Best PC Ecuador 5:28 5:28
45 43 +9:30 125
Sprint 31 Osorio Group City Bikes Quit 6:04 6:04
46 59 +15:14 55
Climber 23 Equipe Continental Orgullo Paisa 6:21 6:21
47 73 +18:47 176
Climber 20 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 6:21
48 44 +9:42 104
Climber 21 Team Saavedra 6:23 6:23
49 46 +10:44 205
Climber 19 Guerreros Arduvi Betel 6:38 6:38
50 45 +10:16 196
TT 31 Vzla Pais Futuro Fina Arroz 7:34 7:34
51 54 +14:04 144
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 7:54 7:54
52 50 +13:35 263
TT 23 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 8:06 8:06
53 47 +11:34 25
GC 25 Bardiani-CSF-Faizanè 8:08 8:08
54 62 +15:40 213
GC 19 El Andinito Concafe Loteria Tachira 9:12 9:12
55 89 +24:16 186
Sprint 23 JS Cycling 9:22 9:22
56 58 +14:48 182
Sprint 34 JS Cycling 9:27 9:27
57 48 +12:05 2
Sprint 30 Team Atletico Venezuela 9:42 9:42
58 53 +13:50 71
TT 24 Panama 9:54 9:54
59 57 +14:45 115
Sprint 34 Club Guasa Bike Ecoplas 10:12 10:12
60 72 +18:26 64
Sprint 20 Venezuela 10:19 10:19
61 52 +13:47 181
TT 43 JS Cycling 10:26 10:26
62 68 +17:16 143
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 10:31 10:31
63 51 +13:43 5
Sprint 25 Team Atletico Venezuela ,, 10:31
64 101 +26:14 13
Climber 26 Androni Giocattoli - Sidermec 10:35 10:35
65 76 +19:57 16
GC 28 Androni Giocattoli - Sidermec 10:47 10:47
66 63 +16:11 232
TT 20 Fina Arroz MU Training 10:50 10:50
67 67 +17:11 66
TT 37 Venezuela 10:56 10:56
68 85 +22:52 93
TT 19 Jajó Trujillo Indet 11:06 11:06
69 55 +14:21 183
TT 24 JS Cycling 11:09 11:09
70 110 +31:14 221
TT 21 Pamplona Osuna Sanki 11:20 11:20
71 56 +14:32 32
Climber 34 Team Medellín - EPM ,, 11:20
72 61 +15:36 185
Sprint 21 JS Cycling ,, 11:20
73 66 +17:01 254
Climber 22 Herrera Sport 11:24 11:24
74 65 +16:38 75
TT 32 Panama 11:47 11:47
75 81 +21:42 6
Climber 25 Team Atletico Venezuela 11:57 11:57
76 124 +56:51 131
Climber 21 Agrofan Triple Tachira Seminaca 12:04 12:04
77 71 +18:22 262
Climber 30 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 12:09 12:09
78 74 +19:17 24
Climber 22 Bardiani-CSF-Faizanè 12:11 12:11
79 70 +18:12 76
TT 24 Panama 12:13 12:13
80 60 +15:36 33
GC 28 Team Medellín - EPM 12:26 12:26
81 69 +18:12 175
Sprint 28 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo ,, 12:26
82 77 +20:08 201
TT 31 Guerreros Arduvi Betel 12:55 12:55
83 64 +16:22 202
TT 20 Guerreros Arduvi Betel 12:56 12:56
84 105 +29:21 72
Classic 23 Panama 13:41 13:41
85 120 +50:23 96
Classic 23 Jajó Trujillo Indet 14:05 14:05
86 125 +57:24 146
Sprint 28 Ultrabikex Especialized 14:26 14:26
87 75 +19:29 56
Sprint 25 Equipe Continental Orgullo Paisa 14:29 14:29
88 78 +21:12 173
Sprint 27 Tierra Tachirense Org Andino Ofertazo 15:33 15:33
89 82 +21:50 163
Sprint 31 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 15:34 15:34
90 84 +22:21 73
TT 25 Panama 15:43 15:43
91 97 +25:28 195
Sprint 27 Vzla Pais Futuro Fina Arroz ,, 15:43
92 92 +24:55 12
Sprint 27 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 15:43
93 99 +25:43 215
Sprint 24 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 15:43
94 100 +25:43 214
Sprint 22 El Andinito Concafe Loteria Tachira ,, 15:43
95 83 +22:18 11
Sprint 25 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 15:43
96 86 +23:13 251
Sprint 30 Herrera Sport ,, 15:43
97 79 +21:24 156
Sprint 28 Deportivo Tachira 16:51 16:51
98 104 +28:23 233
Sprint 20 Fina Arroz MU Training 17:39 17:39
99 87 +23:24 261
Sprint 27 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 17:55 17:55
100 90 +24:34 92
TT 22 Jajó Trujillo Indet 17:59 17:59
101 95 +25:09 256
TT 19 Herrera Sport ,, 17:59
102 118 +43:30 265
Classic 31 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 18:01 18:01
103 88 +23:55 133
Classic 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 18:04 18:04
104 117 +42:36 223
Classic 20 Pamplona Osuna Sanki 18:06 18:06
105 93 +25:00 203
Classic 24 Guerreros Arduvi Betel 18:10 18:10
106 111 +32:11 252
Classic 27 Herrera Sport 18:18 18:18
107 128 +1:03:07 222
Classic 22 Pamplona Osuna Sanki 18:20 18:20
108 94 +25:02 62
TT 20 Venezuela ,, 18:20
109 130 +1:08:19 61
TT 21 Venezuela ,, 18:20
110 114 +37:01 135
TT 18 Agrofan Triple Tachira Seminaca 18:34 18:34
111 108 +29:47 74
TT 24 Panama ,, 18:34
112 96 +25:16 224
TT 29 Pamplona Osuna Sanki 18:41 18:41
113 98 +25:39 255
TT 19 Herrera Sport 19:02 19:02
114 91 +24:37 44
TT 23 Best PC Ecuador 19:08 19:08
115 107 +29:40 264
Sprint 28 Team Gestron Evolution Estancia Bolivar 19:24 19:24
116 106 +29:28 22
Sprint 23 Bardiani-CSF-Faizanè 19:25 19:25
117 102 +27:05 26
Sprint 24 Bardiani-CSF-Faizanè ,, 19:25
118 115 +37:39 106
Sprint 20 Team Saavedra 19:32 19:32
119 116 +40:20 162
Sprint 41 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 20:16 20:16
120 129 +1:06:30 94
Sprint 20 Jajó Trujillo Indet 20:22 20:22
121 123 +56:05 65
Sprint 18 Venezuela 20:33 20:33
122 103 +27:47 242
Sprint 27 Vit Osorio Gw 22:09 22:09
123 109 +30:27 105
Sprint 19 Team Saavedra 22:20 22:20
124 121 +51:26 145
Sprint 21 Ultrabikex Especialized 26:27 26:27
125 127 +1:02:02 95
Sprint 22 Jajó Trujillo Indet ,, 26:27
126 119 +45:50 45
Classic 28 Best PC Ecuador ,, 26:27
127 112 +34:10 102
Climber 22 Team Saavedra 27:07 27:07
128 126 +1:00:43 132
Climber 23 Agrofan Triple Tachira Seminaca 28:10 28:10
129 113 +35:08 103
Climber 19 Team Saavedra 28:48 28:48
130 122 +55:46 161
TT 20 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet 29:28 29:28
131 132 +1:36:47 113
TT 51 Club Guasa Bike Ecoplas 30:49 30:49
132 133 +1:39:26 134
TT 20 Agrofan Triple Tachira Seminaca 31:16 31:16
133 131 +1:22:35 116
TT 35 Club Guasa Bike Ecoplas 31:18 31:18
DNF 114
TT 32 Club Guasa Bike Ecoplas -
DNF 112
TT 20 Club Guasa Bike Ecoplas -
DNS 111
TT 21 Club Guasa Bike Ecoplas -
DNS 141
TT 19 Ultrabikex Especialized -
DNS 165
TT 23 Revivir Gob DC Yokosuna Gourmet -