23.01 | 23.01 | Clàssica Comunitat Valenciana 1969 - Gran Premi València | LONARDI Giovanni | 1.2 |
26.01 | 26.01 | Trofeo Calvia | MCNULTY Brandon | 1.1 |
27.01 | 27.01 | Trofeo Alcúdia - Port d'Alcúdia | GIRMAY Biniam | 1.1 |
28.01 | 28.01 | Trofeo Serra de Tramuntana | WELLENS Tim | 1.1 |
29.01 | 29.01 | Trofeo Pollença - Port d'Andratx | VALVERDE Alejandro | 1.1 |
30.01 | 30.01 | Grand Prix Cycliste de Marseille La Marseillaise | CAPIOT Amaury | 1.1 |
30.01 | 30.01 | Trofeo Playa de Palma - Palma | DE LIE Arnaud | 1.1 |
30.01 | 30.01 | Grand Prix Megasaray | GUDMESTAD Tord | 1.2 |
02.02 - 06.02 | 02.02 | Etoile de Bessèges - Tour du Gard | THOMAS Benjamin | 2.1 |
05.02 | 05.02 | Grand Prix Alanya | MARTINELLI Alessio | 1.2 |
10.02 - 13.02 | 10.02 | Tour of Antalya | HINDSGAUL Jacob | 2.1 |
12.02 | 12.02 | Vuelta Ciclista a la Region de Murcia Costa Calida | COVI Alessandro | 1.1 |
14.02 | 14.02 | Clásica Jaén Paraiso Interior | LUTSENKO Alexey | 1.1 |
18.02 - 20.02 | 18.02 | Tour des Alpes Maritimes et du Var | QUINTANA Nairo | 2.1 |
19.02 | 19.02 | Grand Prix Velo Alanya | CHZHAN Igor | 1.2 |
20.02 | 20.02 | Grand Prix Justiniano Race | KARALIOK Yauheni | 1.2 |
24.02 - 27.02 | 24.02 | Gran Camiño | VALVERDE Alejandro | 2.1 |
01.03 | 01.03 | Le Samyn | TRENTIN Matteo | 1.1 |
02.03 | 02.03 | Trofej Umag - Umag Trophy | AUER Daniel | 1.2 |
05.03 | 05.03 | Craft Ster van Zwolle | | 1.2 |
05.03 | 05.03 | Grand Prix Gazipaşa ME | BALKAN Onur | 1.2 |
06.03 | 06.03 | Grote Prijs Jean-Pierre Monseré | DE LIE Arnaud | 1.1 |
06.03 | 06.03 | Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini | MENTEN Milan | 1.2 |
06.03 | 06.03 | Grand Prix Mediterrennean | BUDYAK Anatoliy | 1.2 |
06.03 | 06.03 | Trofej Poreč - Poreč Trophy | RAJOVIĆ Dušan | 1.2 |
06.03 | 06.03 | Visit Friesland Elfsteden Race | REINDERS Elmar | 1.2 |
10.03 - 13.03 | 10.03 | Istarsko Proljeće - Istrian Spring Trophy | RICCITELLO Matthew | 2.2 |
12.03 - 13.03 | 12.03 | South Aegean Tour | DAL-CIN Matteo | 2.2 |
13.03 | 13.03 | Albert Achterhes Profronde van Drenthe | VAN GESTEL Dries | 1.1 |
13.03 | 13.03 | Classica da Arrabida - Cyclin'Portugal | AULAR Orluis | 1.2 |
13.03 | 13.03 | Dorpenomloop Rucphen | ZIJLAARD Maikel | 1.2 |
16.03 - 20.03 | 16.03 | Volta ao Alentejo | AULAR Orluis | 2.2 |
17.03 - 20.03 | 17.03 | Olympia's Tour | ZIJLAARD Maikel | 2.2 |
18.03 | 18.03 | Youngster Coast Challenge | PLOWRIGHT Jensen | 1.2U |
19.03 | 19.03 | Classic Loire Atlantique | PEREZ Anthony | 1.1 |
19.03 | 19.03 | Grand Prix Manavgat Side | STASH Mamyr | 1.2 |
20.03 | 20.03 | Cholet - Pays de la Loire | SARREAU Marc | 1.1 |
20.03 | 20.03 | Per Sempre Alfredo | HIRSCHI Marc | 1.1 |
20.03 | 20.03 | GP Slovenian Istria | AUER Daniel | 1.2 |
20.03 | 20.03 | Grand Prix Criquielion | CÔTÉ Pier-André | 1.2 |
20.03 | 20.03 | Grand Prix Gündoğmuş | BUDYAK Anatoliy | 1.2 |
20.03 | 20.03 | International Rhodes Grand Prix | DREGE André | 1.2 |
20.03 | 20.03 | Popolarissima | GOMEZ Nicolas David | 1.2 |
21.03 - 27.03 | 21.03 | Tour de Normandie | LE BERRE Mathis | 2.2 |
22.03 - 26.03 | 22.03 | Settimana Internazionale Coppi e Bartali | DUNBAR Eddie | 2.1 |
24.03 | 24.03 | GP Vipava Valley & Crossborder Goriška | MIHOLJEVIĆ Fran | 1.2 |
24.03 - 27.03 | 24.03 | International Tour of Rhodes | BENDIXEN Louis | 2.2 |
27.03 | 27.03 | La Roue Tourangelle Centre Val de Loire - Trophée Groupama Paris Val de Loire | BOUHANNI Nacer | 1.1 |
27.03 | 27.03 | GP Adria Mobil | PATERSKI Maciej | 1.2 |
27.03 | 27.03 | Trofeo Città di San Vendemiano - Gran Premio Industria e Commercio | GUZZO Federico | 1.2U |
01.04 | 01.04 | La Route Adélie de Vitré | ZINGLE Axel | 1.1 |
01.04 - 03.04 | 01.04 | Le Triptyque des Monts et Châteaux | PALENI Enzo | 2.2U |
02.04 | 02.04 | Volta Limburg Classic | DE LIE Arnaud | 1.1 |
03.04 | 03.04 | Trofeo Piva | MARCELLUSI Martin | 1.2U |
05.04 - 08.04 | 05.04 | Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire | KOOIJ Olav | 2.1 |
06.04 - 09.04 | 06.04 | Circuit des Ardennes | ERIKSSON Lucas | 2.2 |
09.04 - 10.04 | 09.04 | Adriatic Lustica Bay Montenegro Race | | 2.2 |
12.04 - 15.04 | 12.04 | Giro di Sicilia - Tour of Sicily | CARUSO Damiano | 2.1 |
12.04 | 12.04 | Paris - Camembert | DELAPLACE Anthony | 1.1 |
13.04 - 17.04 | 13.04 | Belgrade Banjaluka | KACZMAREK Jakub | 2.1 |
13.04 - 17.04 | 13.04 | Tour du Loir et Cher | KUKRLE Michael | 2.2 |
15.04 | 15.04 | Classic Grand Besançon Doubs | HERRADA Jesús | 1.1 |
15.04 | 15.04 | National Championships Greece MU - ITT | EVANGELOS Sarris | NC |
16.04 | 16.04 | Tour du Jura Cycliste | O'CONNOR Ben | 1.1 |
16.04 | 16.04 | Arno Wallaard Memorial | REINDERS Elmar | 1.2 |
16.04 | 16.04 | Liège - Bastogne - Liège U23 | GRÉGOIRE Romain | 1.2U |
17.04 | 17.04 | National Championships Greece MU - Road Race | KATOPIS Andreas | NC |
18.04 | 18.04 | Giro del Belvedere | GRÉGOIRE Romain | 1.2U |
19.04 | 19.04 | G.P. Palio del Recioto - Trofeo C | GRÉGOIRE Romain | 1.2U |
24.04 | 24.04 | Klasika Primavera de Amorebieta | | 1.1 |
24.04 | 24.04 | Rutland-Melton CiCLE Classic | CROCKETT Finn | 1.2 |
25.04 | 25.04 | Gran Premio della Liberazione | UHLIG Henri | 1.2U |
25.04 - 01.05 | 25.04 | Le Tour de Bretagne Cycliste | LE BON Johan | 2.2 |
27.04 - 01.05 | 27.04 | International Tour of Hellas | GATE Aaron | 2.1 |
29.04 - 01.05 | 29.04 | Vuelta Asturias Julio Alvarez Mendo | SOSA Iván Ramiro | 2.1 |
29.04 - 03.05 | 29.04 | Carpathian Couriers Race in memory of Wacław Felczak | MIHOLJEVIĆ Fran | 2.2U |
29.04 | 29.04 | Grand Prix Nasielsk-Serock | BOGUSŁAWSKI Marceli | 1.2 |
30.04 | 30.04 | Grand Prix Wyszków | EINHORN Itamar | 1.2 |
30.04 | 30.04 | PWZ Zuidenveld Tour | VERMELTFOORT Coen | 1.2 |
01.05 | 01.05 | Circuito del Porto - Trofeo Arvedi | PERSICO Davide | 1.2 |
01.05 | 01.05 | Eschborn-Frankfurt | | 1.2U |
01.05 | 01.05 | National Championships Belgium MU - ITT | SEGAERT Alec | NC |
04.05 | 04.05 | National Championships Cyprus - ITT | MILTIADIS Andreas | NC |
06.05 - 08.05 | 06.05 | CCC Tour - Grody Piastowskie | | 2.2 |
07.05 | 07.05 | Ronde van Overijssel | VERMELTFOORT Coen | 1.2 |
07.05 | 07.05 | Sundvolden GP | TJØTTA Martin | 1.2 |
08.05 | 08.05 | National Championships Cyprus - Road Race | MILTIADIS Andreas | NC |
08.05 | 08.05 | Flèche Ardennaise | GRÉGOIRE Romain | 1.2 |
08.05 | 08.05 | Gran Premio Industrie del Marmo | MARTINELLI Alessio | 1.2U |
08.05 | 08.05 | Ringerike GP | LØLAND Sakarias Koller | 1.2 |
11.05 - 15.05 | 11.05 | Tour de Hongrie | DUNBAR Eddie | 2.1 |
12.05 - 15.05 | 12.05 | Tour de Lviv Region | | 2.2 |
15.05 | 15.05 | Paris-Roubaix Espoirs | | 1.2U |
21.05 | 21.05 | Tour du Finistère | SIMON Julien | 1.1 |
21.05 | 21.05 | Veenendaal-Veenendaal Classic | GROENEWEGEN Dylan | 1.1 |
21.05 | 21.05 | Grand Prix Herning | STOKBRO Andreas | 1.2 |
22.05 | 22.05 | Antwerp Port Epic / Sels Trophy | VERMEERSCH Florian | 1.1 |
22.05 | 22.05 | Boucles de l'Aulne - Châteaulin | ANDERSEN Idar | 1.1 |
22.05 | 22.05 | Rund um Köln | POLITT Nils | 1.1 |
22.05 | 22.05 | Fyen Rundt - Tour of Funen | PEDERSEN Mads | 1.2 |