Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up

Calendar

Year
UCI Tour
show filter
DateRaceWinnerClass
29.01 Trofeo Santanyi-Ses Salines-Campos PELUCCHI Matteo1.1
30.01 Trofeo Andratx-Mirador d\'Es ColomerCUMMINGS Steve1.1
31.01 Trofeo Serra de TramuntanaVALVERDE Alejandro1.1
01.02 Grand Prix Cycliste la MarseillaiseLIGTHART Pim1.1
01.02 Trofeo Playa de Palma-Palma PELUCCHI Matteo1.1
04.02 - 08.02 Etoile de BessègesJUNGELS Bob2.1
08.02 G.P. Costa degli EtruschiBELLETTI Manuel1.1
14.02 Vuelta Ciclista a MurciaTAARAMÄE Rein1.1
15.02 Clasica de AlmeriaCAVENDISH Mark1.1
15.02 GP Laguna GOGL Michael1.2
18.02 - 22.02 Volta ao Algarve em BicicletaTHOMAS Geraint2.1
18.02 - 22.02 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del SolFROOME Chris2.1
19.02 Trofeo LaiguegliaCIMOLAI Davide1.HC
21.02 - 22.02 Tour Cycliste International du Haut Var MatinGASTAUER Ben2.1
28.02 Omloop Het Nieuwsblad EliteSTANNARD Ian1.HC
28.02 Classic Sud Ardèche - Souvenir Francis DelpechSEPÚLVEDA Eduardo1.1
28.02 Ster van ZwolleREINDERS Elmar1.2
01.03 SuisseGas Gran Premio Città di LuganoBONIFAZIO Niccolò1.HC
01.03 Kuurne-Bruxelles-KuurneCAVENDISH Mark1.1
01.03 La Drome ClassicDUMOULIN Samuel1.1
01.03 Clássica Internacional Loulé Capital Europeia do DesportoWOODS Michael1.2
01.03 GP IzolaMÜHLBERGER Gregor1.2
04.03 Le SamynBOECKMANS Kris1.1
04.03 Trofej Umag - Umag TrophyKUMP Marko1.2
06.03 - 08.03 Driedaagse van West-VlaanderenLAMPAERT Yves2.1
07.03 Strade BiancheŠTYBAR Zdeněk1.HC
07.03 Porec Trophy - Trofej PorecKUMP Marko1.2
07.03 - 08.03 Troféu Alpendre Internacional do GuadianaSIMÓN Jordi2.2
08.03 Rabobank Dorpenomloop RucphenGERTS Floris1.2
12.03 - 15.03 Istarsko proljece - Istrian Spring TrophyEIBEGGER Markus2.2
14.03 Albert Achterhes Pet Ronde van DrentheTHEUNS Edward1.1
15.03 Energiewacht Dwars door DrentheBELLETTI Manuel1.1
15.03 KattekoersPLANCKAERT Baptiste1.2
15.03 Omloop van het WaaslandVAN DER WEIJST Geert1.2
15.03 Paris-TroyesMENUT David1.2
17.03 Sochi CupHARAKHAVIK Uladzimir1.2
18.03 Nokere Koerse - Danilith ClassicBOECKMANS Kris1.1
18.03 Grand Prix of Sochi MayorFIRSANOV Sergey1.2
19.03 GP Nobili Rubinetterie-Coppa Papa Carlo-Coppa Cittá  di StresaNIZZOLO Giacomo1.HC
19.03 - 22.03 Grand Prix of SochiFOLIFOROV Alexander2.2
20.03 Handzame ClassicMEERSMAN Gianni1.1
21.03 Classic Loire AtlantiqueGOUGEARD Alexis1.1
21.03 Ronde van Zeeland Seaports KEISSE Iljo1.1
21.03 - 22.03 GP Liberty Seguros-Troféu Sudoeste Alentejano e Costa VicentinaGUERREIRO Ruben2.2
22.03 Cholet - Pays De LoireFÉDRIGO Pierrick1.1
23.03 - 29.03 Tour de NormandieCLAEYS Dimitri2.2
24.03 - 27.03 Tour of ÇanakkaleAKDILEK Ahmet2.2
25.03 Dwars door Vlaanderen / A travers la FlandreWALLAYS Jelle1.HC
25.03 - 29.03 Volta ao Alentejo / Liberty SegurosBERNAS Paweł2.2
26.03 Classica CorsicaBOUDAT Thomas1.1
26.03 - 29.03 Settimana Internazionale Coppi e BartaliMEINTJES Louis2.1
28.03 - 29.03 Critérium InternationalPERAUD Jean-Christophe2.HC
31.03 - 02.04 Driedaagse De Panne-KoksijdeKRISTOFF Alexander2.HC
01.04 Krasnodar - AnapaSOLOMENNIKOV Andrei1.2
02.04 - 05.04 Tour of KubanSAMOKHVALOV Dmitrii2.2
03.04 Route Adélie de VitréFEILLU Romain1.1
03.04 - 06.04 Le Triptyque des Monts et ChâteauxCALMEJANE Lilian2.2
04.04 Gran Premio Miguel IndurainVICIOSO Ángel1.1
04.04 Volta Limburg ClassicKÜNG Stefan1.1
05.04 Paris-CamembertLOUBET Julien1.1
05.04 Vuelta Ciclista a La RiojaEWAN Caleb1.1
05.04 GP Adria MobilKUMP Marko1.2
05.04 Trofeo PivaGROßSCHARTNER Felix1.2U
06.04 Giro Belvedere di Villa di CordignanoVENDRAME Andrea1.2U
07.04 - 10.04 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la LoireNAVARDAUSKAS Ramūnas2.1
08.04 ScheldeprijsKRISTOFF Alexander1.HC
09.04 - 12.04 Tour of MersinPOLIVODA Oleksandr2.2
10.04 - 12.04 Circuit des ArdennesŠIŠKEVIČIUS Evaldas2.2
11.04 Ronde van Vlaanderen BeloftenEDMONDSON Alex1.Ncup
11.04 Trofeo Edil CREDA Francesco1.2
12.04 Klasika Primavera de AmorebietaHERRADA José1.1
15.04 De Brabantse Pijl - La Flèche BrabançonneHERMANS Ben1.HC
15.04 La Côte PicardeCONSONNI Simone1.Ncup
15.04 Maykop - Ulyap - MaykopBALYKIN Ivan1.2
15.04 - 19.04 Tour du Loir et Cher E ProvostCARDIS Romain2.2
16.04 GP de Denain Porte du HainautBOUHANNI Nacer1.1
16.04 - 19.04 Grand Prix of AdygeyaFIRSANOV Sergey2.2
17.04 - 19.04 Vuelta a Castilla y LeonROLLAND Pierre2.1
17.04 - 18.04 ZLM Roompot TourKRAGH ANDERSEN Søren2.Ncup
18.04 Tour du FinistèreDE TROYER Tim1.1
18.04 Arno Wallaard MemorialBOVENHUIS Jasper1.2
18.04 Belgrade Banjaluka IKUMP Marko1.2
18.04 Liège - Bastogne - Liège U23MARTIN Guillaume1.2U
19.04 Tro-Bro LéonGENIEZ Alexandre1.1
19.04 Belgrade Banjaluka IIBAJC Andi1.2
19.04 Profronde van Noord-HollandARIESEN Johim1.2
21.04 - 24.04 Giro del Trentino-MelindaPORTE Richie2.HC
22.04 - 26.04 Tour of CroatiaPATERSKI Maciej2.1
25.04 Gran Premio della LiberazioneGADAY Lucas Manuel1.2U
25.04 - 01.05 Le Tour de Bretagne Cycliste trophée harmonie MutuelleDELFOSSE Sébastien2.2
25.04 Zuid Oost Drenthe Classic IVERMEULEN Jeff1.2
26.04 - 03.05 Presidential Cycling Tour of TurkeyĐURASEK Kristijan2.HC
26.04 Giro dell'AppenninoFRAILE Omar1.1
26.04 La Roue Tourangelle Région Centre - Trophée Harmonie MutuelleMANZIN Lorrenzo1.1
26.04 Paris - Mantes-en-YvelinesBALDO Nicolas1.2
26.04 Rutland - Melton International CiCLE ClassicVON HOFF Steele1.2
28.04 - 03.05 Carpathian Couriers Race U-23ARIESEN Tim2.2U
01.05 - 03.05 Tour de Yorkshire NORDHAUG Lars Petter2.1
01.05 GP ViborgLANDA Oscar1.2
01.05 Memorial Andrzeja TrochanowskiegoNOWAK Mateusz1.2
01.05 Moscow CupLAGKUTI Sergiy1.2
01.05 National Championships Belgium U23 - ITTPOLS RubenNC
02.05 - 03.05 Vuelta Asturias Julio Alvarez MendoANTÓN Igor2.1
02.05 Himmerland RundtSTROETINGA Wim1.2
02.05 Memorial of Oleg DyachenkoKONONENKO Mykhaylo1.2
02.05 Memorial Romana SieminskiegoKAŇKOVSKÝ Alois1.2
02.05 Ronde van OverijsselVERMEULEN Jeff1.2
03.05 Grand Prix de la Somme « Conseil Général 80»JAUREGUI Quentin1.1
03.05 Circuito del Porto - Trofeo ArvediMINALI Riccardo1.2
03.05 Grand Prix of MoscowPAPOK Siarhei1.2
03.05 Skive-Løbet KAMP Alexander1.2
05.05 - 09.05 Five rings of MoscowPOLIVODA Oleksandr2.2
06.05 - 10.05 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-CalaisKONOVALOVAS Ignatas2.HC
06.05 - 10.05 Tour d'AzerbaïdjanROGLIČ Primož2.1
06.05 - 09.05 Szlakiem Grodòw PiastowskichBERNAS Paweł2.2
08.05 National Championships Cyprus - ITTMILTIADIS AndreasNC
09.05 - 10.05 Vuelta Ciclista Comunidad de MadridSHALUNOV Evgeny2.1
09.05 Berner Rundfahrt / Tour de BerneBOHLI Tom1.2
09.05 Hadeland GPKRAGH ANDERSEN Søren1.2
09.05 Scandinavian Race in Uppsala 1909-2015BRØCHNER Nicolai1.2
10.05 National Championships Cyprus - Road RaceTHYMIDES KostantinosCN
10.05 Flèche ArdennaiseVLIEGEN Loïc1.2
10.05 Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-OiseSTENUIT Robin1.2
10.05 Ringerike GPANDERSEN Asbjørn Kragh1.2
10.05 Tr. Città di San Vendemiano - 55° GP Industria & CommercioMOSCON Gianni1.2U
12.05 - 17.05 Olympia's 3M TourBOL Jetse2.2
13.05 - 17.05 Bayern RundfahrtDOWSETT Alex2.HC
13.05 National Championships Azerbaijan - ITTAVERIN MaksymNC
13.05 - 17.05 Flèche du SudDE LA PARTE Víctor2.2
14.05 - 17.05 Rhône-Alpes Isère TourOOMEN Sam2.2
14.05 - 16.05 Tour de BerlinLAMMERTINK Steven2.2U
15.05 - 17.05 Tour de PicardieBOECKMANS Kris2.1
16.05 National Championships Azerbaijan - Road RaceAVERIN MaksymNC
16.05 - 19.05 Tour of Black SeaMARCZYŃSKI Tomasz2.2
16.05 Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech RepublicBERNAS Paweł1.2
17.05 - 24.05 An Post RásPÖSTLBERGER Lukas2.2
17.05 Gran Premio Industrie del MarmoDI FRANCESCO Gian Marco1.2
17.05 Grand Prix CriquielionWALLAYS Jelle1.2
17.05 Visegrad V4 Race - GP Polski WARCHOł Bartosz1.2
20.05 - 24.05 Tour of NorwayHANSEN Jesper2.HC
20.05 - 24.05 Bałtyk - Karkonosze TourPLUCIŃSKI Leszek2.2
21.05 - 24.05 Ronde de l'IsardPETILLI Simone2.2U
22.05 - 24.05 Paris-Arras TourCALLEEUW Joeri2.2
23.05 - 24.05 World Ports ClassicBOECKMANS Kris2.1
23.05 Visegrad 4 Bicycle Race - GP Hungary - EYOF Test RaceKAŇKOVSKÝ Alois1.2
24.05 Visegrad 4 Bicycle Race - GP SlovakiaKAŇKOVSKÝ Alois1.2
27.05 - 31.05 Baloise Belgium TourVAN AVERMAET Greg2.HC
27.05 - 31.05 Tour des FjordsHALLER Marco2.1
29.05 - 30.05 Tour of EstoniaLAAS Martin2.1
29.05 - 31.05 Course de la Paix U23 / Závod Míru U23MÜHLBERGER Gregor2.Ncup
29.05 Horizon Park Race for PeaceLAGKUTI Sergiy1.2
29.05 - 31.05 Tour de GirondePOULHIÈS Stéphane2.2
30.05 Grand Prix de Plumelec-MorbihanVUILLERMOZ Alexis1.1
30.05 Horizon Park Race MaidanPOLIVODA Oleksandr1.2
31.05 Boucles de l'Aulne - ChâteaulinJAKIN Alo1.1
31.05 Garmin Velothon BerlinSINKELDAM Ramon1.1
31.05 Horizon Park ClassicKONONENKO Mykhaylo1.2
31.05 Paris-Roubaix EspoirsSPENGLER Lukas1.2U
02.06 Trofeo Alcide DegasperiCECCHIN Alberto1.2
03.06 - 07.06 Skoda-Tour de LuxembourgGERDEMANN Linus2.HC
04.06 - 07.06 Boucles de la MayenneTURGIS Anthony2.1
05.06 National Championships Denmark U23 - ITTWÜRTZ SCHMIDT MadsNC
06.06 Grand Prix of VinnytsiaBUTS Vitaliy1.2
07.06 National Championships Macedonia - ITTPETROVSKI StefanNC
07.06 Coppa della Pace - Trofeo F.lli AnelliVELASCO Simone1.2
07.06 Grand Prix of ISDKHRIPTA Andriy1.2
07.06 Memorial Philippe Van ConingslooSTENUIT Robin1.2
07.06 National Championships Denmark U23 - Road RaceGREGAARD WILSLY JonasNC
10.06 - 14.06 Okolo SlovenskaVIGANÒ Davide2.2
10.06 - 13.06 Tour of AnkaraBAKIRCI Nazim2.2
11.06 GP du canton d'ArgovieKRISTOFF Alexander1.HC
11.06 - 14.06 Ronde de l'OiseEDMONDSON Joshua2.2
12.06 National Championships Slovenia - ITTTRATNIK JanNC
12.06 - 14.06 Tour of MalopolskaKUMP Marko2.2
13.06 GP HorsensKAMP Alexander1.2
14.06 Ronde van LimburgLEUKEMANS Björn1.1
14.06 Rund um KölnBOONEN Tom1.1
14.06 Velothon WalesMORTENSEN Martin1.1
14.06 Fyen Rundt - Tour of FyenVANGSTAD Andreas1.2
14.06 Grand Prix SarajevoKATRAŠNIK Gašper1.2
14.06 Int. Raiffeisen Grand Prix Judendorf/StraßengelMÜHLBERGER Gregor1.2
17.06 - 21.06 Ster ZLM Toer GP Jan van HeeswijkGREIPEL André2.1
18.06 - 21.06 Route du Sud - la Depeche du MidiCONTADOR Alberto2.1
18.06 - 21.06 Tour de SlovénieROGLIČ Primož2.1
18.06 European Games - ITTKIRYIENKA VasilJR
18.06 - 21.06 OberösterreichrundfahrtMÜHLBERGER Gregor2.2
18.06 - 21.06 Tour de SerbieSAVITSKIY Ivan2.2
18.06 - 21.06 Tour des Pays de SavoieBELDA David2.2
20.06 Korona Kocich GorSISR František1.2
21.06 Beaumont TrophyLATHAM Christopher1.2
21.06 Circuit de Wallonie Ville de FleurusVAN ZUMMEREN Stef1.2
21.06 European Games - Road RaceSÁNCHEZ Luis LeónJR
21.06 Memorial im. J. Grundmanna and J. WizowskiegoSTACHOWIAK Adam1.2
21.06 National Championships Norway U23 - Road RaceEIKING Odd ChristianNC
24.06 Halle IngooigemBOUHANNI Nacer1.1
24.06 National Championships Finland - ITTPÖKÄLÄ SamuelNC
24.06 National Championships Italy - ITTMALORI AdrianoNC
24.06 National Championships Netherlands - ITTKELDERMAN WilcoNC
24.06 National Championships Poland - ITTBIAŁOBŁOCKI MarcinNC
24.06 National Championships Switzerland - ITTDILLIER SilvanNC
24.06 National Championships Turkey - ITTÖRKEN AhmetNC
24.06 Internationale Wielertrofee Jong Maar Moedig I.W.T.CLAEYS Dimitri1.2
24.06 National Championships Finland U23 - ITTHALME SasuNC
24.06 National Championships Netherlands U23 - ITT LAMMERTINK StevenNC
24.06 National Championships Poland U23 - ITTREKITA SzymonNC
24.06 National Championships Switzerland U23 - ITTSCHIR ThéryNC
25.06 National Championships Denmark - ITTJUUL-JENSEN ChristopherNC
25.06 National Championships Estonia - ITTJÕEÄÄR GertNC
25.06 National Championships France - ITTCOPPEL JéromeNC
25.06 National Championships Great Britain - ITTDOWSETT AlexNC
25.06 National Championships Hungary - ITTLOVASSY KrisztianNC
25.06 National Championships Ireland - ITTMULLEN RyanNC
25.06 National Championships Luxembourg - ITTJUNGELS BobNC
25.06 National Championships Norway - ITTBOASSON HAGEN EdvaldNC
25.06 National Championships Sweden - ITTLARSSON Gustav ErikNC
25.06 National Championships Great Britain U23 - ITTDAVIES ScottNC
25.06 National Championships Hungary - ITTFILUTÁS ViktorNC
25.06 National Championships Luxembourg U23 - ITTWIRTGEN TomNC
26.06 National Championships Portugal - ITTOLIVEIRA NelsonNC
26.06 National Championships Albania - ITTZHUPA EugertNC
26.06 National Championships Austria - ITTPREIDLER GeorgNC
26.06 National Championships Belarus - ITTKIRYIENKA VasilNC
26.06 National Championships Belgium - ITTVAN DEN BROECK JurgenNC
26.06 National Championships Czech Republic - ITTBÁRTA JanNC
26.06 National Championships Czech Republic U23 - ITTČERNÝ JosefNC
26.06 National Championships Germany - ITTMARTIN TonyNC
26.06 National Championships Greece - ITTTAMOURIDIS IoannisNC
26.06 National Championships Latvia - ITTSMUKULIS GatisNC
26.06 National Championships Lithuania - ITTNAVARDAUSKAS RamūnasNC
26.06 National Championships Russia - ITTOVECHKIN ArtemNC
26.06 National Championships Serbia - ITTKAZSA GaborNC
26.06 National Championships Slovakia - ITTSAGAN PeterNC
26.06 National Championships Spain - ITTCASTROVIEJO JonathanNC
26.06 National Championships Turkey - Road RaceAKDILEK AhmetNC
26.06 National Championships Ukraine - ITTLAGKUTI SergiyNC
26.06 National Championships Albania U23 - ITTNIKA IltjanNC
26.06 National Championships Belarus U23 - ITTAHIYEVICH AlehNC
26.06 National Championships Germany U23 - ITTKÄMNA LennardNC
26.06 National Championships Latvia U23 - ITTNEILANDS KristsNC
26.06 National Championships Portugal U23 - ITTFERNANDES JoséNC
26.06 National Championships Russia U23 - ITTEVTUSHENKO AlexanderNC
26.06 National Championships Serbia U23 - ITTBORISAVLJEVIC MilošNC
26.06 National Championships Slovakia U23 - ITTBAŠKA ErikNC
26.06 National Championships Spain U23 - ITTTIRILONTE DiegoNC
26.06 National Championships Ukraine U23 - ITTZMORKA MarlenNC
27.06 National Championships Bulgaria - ITTMIHAYLOV NikolayNC
27.06 National Championships Croatia - ITTKVASINA MatijaNC
27.06 National Championships Georgia - ITTNAREKLISHVILI GiorgiNC
27.06 National Championships Italy - Road RaceNIBALI VincenzoNC
27.06 National Championships Moldova - ITTRUSNAC MaximNC
27.06 National Championships Romania - ITTȚVETCOV SergheiNC
27.06 National Championships Romania U23 - ITTBARBU AndreiNC
27.06 National Championships Netherlands U23 - Road RaceGODRIE StanNC
27.06 National Championships Poland U23 - Road RacePALUTA MichałNC
27.06 National Championships Portugal U23 - Road RaceBICO NunoNC
27.06 National Championships Russia U23 - Road RaceNYCH ArtemNC
27.06 National Championships Spain U23 - Road RaceROSÓN JaimeNC
27.06 National Championships Ukraine U23 - Road RaceKOZACHENKO SergiyNC
28.06 National Championships Portugal - Road RaceCOSTA RuiNC
28.06 National Championships Albania - Road RaceHALILAJ RediNC
28.06 National Championships Austria - Road RaceHALLER MarcoNC
28.06 National Championships Belarus - Road RaceKRASILNIKAU AndreiNC
28.06 National Championships Belgium - Road RaceVAN HECKE PrebenNC
28.06 National Championships Bosnia and Herzegovina - Road RaceCRNCEVIC AleksaNC
28.06 National Championships Bulgaria - Road RaceMIHAYLOV NikolayNC
28.06 National Championships Croatia - Road RaceKISERLOVSKI EmanuelNC
28.06 National Championships Czech Republic - Road RaceVAKOČ PetrNC
28.06 National Championships Denmark - Road RaceSØRENSEN Chris AnkerNC
28.06 National Championships Estonia - Road RaceJÕEÄÄR GertNC
28.06 National Championships Finland - Road RacePÖKÄLÄ SamuelNC
28.06 National Championships France Road RaceTRONET StevenNC
28.06 National Championships Georgia - Road RaceNAREKLISHVILI GiorgiNC
28.06 National Championships Germany - Road RaceBUCHMANN EmanuelNC
28.06 National Championships Great Britain - Road RaceKENNAUGH PeterNC
28.06 National Championships Greece - Road RaceTZORTZAKIS PolychronisNC
28.06 National Championships Hungary - Road RaceMOLNAR IstvanNC
28.06 National Championships Ireland - Road RaceSHAW DamienNC
28.06 National Championships Latvia - Road RaceSARAMOTINS AleksejsNC
28.06 National Championships Lithuania - Road RaceKRUOPIS AidisNC
28.06 National Championships Luxembourg - Road RaceJUNGELS BobNC
28.06 National Championships Macedonia - Road RacePETROVSKI StefanNC
28.06 National Championships Moldova - Road RaceRUSNAC MaximNC
28.06 National Championships Montenegro - Road RaceCEROVIC GoranNC
28.06 National Championships Netherlands - Road RaceTERPSTRA NikiNC
28.06 National Championships Norway - Road RaceBOASSON HAGEN EdvaldNC
28.06 National Championships Poland - Road RaceMARCZYŃSKI TomaszNC
28.06 National Championships Romania - Road RaceȚVETCOV SergheiNC
28.06 National Championships Russia - Road RaceTROFIMOV YuriNC
28.06 National Championships Serbia - Road RaceSTEVIĆ IvanNC
28.06 National Championships Slovakia - Road RaceSAGAN PeterNC
28.06 National Championships Slovenia - Road RacePIBERNIK LukaNC
28.06 National Championships Spain - Road RaceVALVERDE AlejandroNC
28.06 National Championships Sweden - Road RaceGINGSJÖ AlexanderNC
28.06 National Championships Switzerland - Road RaceWYSS DaniloNC
28.06 National Championships Ukraine - Road RaceKONONENKO MykhayloNC
28.06 National Championships Albania U23 - Road RaceNIKA IltjanNC
28.06 National Championships Belarus U23 - Road RaceZHYHUNOU DzmitryNC
28.06 National Championships Italy U23 - Road RaceMOSCON GianniNC
28.06 National Championships Romania U23 - Road RaceDOBRE Vlad-nicolaeNC
01.07 - 05.07 Sibiu Cycling TourFINETTO Mauro2.1
01.07 - 04.07 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions OlympiquesARIESEN Johim2.2
04.07 - 12.07 Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of AustriaDE LA PARTE Víctor2.HC
04.07 Grand Prix MinskPAPOK Siarhei1.2
04.07 Omloop Het Nieuwsblad Beloften/Circuit Het Nieuwsblad EspoirsGERTS Floris1.2
05.07 Minsk CupGOLOVASH Oleksandr1.2
05.07 National Championships Germany U23 - Road RacePOLITT NilsNC
05.07 National Championships Switzerland U23 - Road RaceMÜLLER PatrickNC
05.07 Paris-Chauny (classique)VANTOMME Maxime1.2
09.07 - 12.07 GP Internacional Torres Vedras - Trofeu Joaquim AgostinhoBENTA João2.2
12.07 Giro del Medio BrentaGAZZARA Michele1.2
14.07 - 19.07 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont BlancPOWER Robert2.2U
16.07 - 19.07 Volta a Portugal do Futuro / Liberty SegurosAMEZQUETA Julen2.2U
19.07 Trofeo Matteotti SHALUNOV Evgeny1.1
19.07 Dwars door de Vlaamse ArdennenSTEELS Stijn1.2
22.07 Grand Prix CeramiGILBERT Philippe1.1
24.07 - 26.07 Podlasie TourVASYLYUK Andriy2.2
25.07 - 29.07 Tour de WallonieTERPSTRA Niki2.HC
25.07 Prueba Villafranca-Ordiziako KlasikaMADRAZO Ángel1.1
25.07 National Championships Italy U23 - ITTMARTINELLI DavideNC
26.07 Coppa dei Laghi - Trofeo AlmarMOSCON Gianni1.Ncup
26.07 Grand Prix de la ville de PérenchiesCLAEYS Dimitri1.2
28.07 - 01.08 Dookola MazowszaSTĘPNIAK Grzegorz2.2
29.07 - 09.08 Volta a Portugal em Bicicleta / Liberty SegurosCÉSAR VELOSO Gustavo2.1
29.07 - 02.08 Tour AlsaceLAENGEN Vegard Stake 2.2
31.07 Circuito de Getxo BOUHANNI Nacer1.1
31.07 National Championships Belgium U23 - Road RaceVAN HOOYDONCK NathanNC
01.08 - 03.08 Kreiz Breizh ElitesJENSEN August2.2
01.08 Odessa Grand Prix - 1POLIVODA Oleksandr1.2
01.08 - 09.08 Tour Cycliste International de la GuadeloupeCARENE Boris2.2
02.08 Prudential RideLondon & Surrey ClassicDRUCKER Jempy1.HC
02.08 La Poly NormandeNAESEN Oliver1.1
02.08 Odessa Grand Prix - 2BUTS Vitaliy1.2
02.08 Trofeo Internazionale BastianelliGAZZARA Michele1.2
04.08 - 08.08 Post Danmark Rundt - Tour of DenmarkJUUL-JENSEN Christopher2.HC
04.08 - 08.08 Vuelta a BurgosTAARAMÄE Rein2.HC
04.08 - 09.08 Tour de HongrieTHILL Tom2.2
06.08 - 08.08 Tour of SzeklerlandFANKHAUSER Clemens2.2
07.08 UEC Road European Championships U23 - ITTLAMMERTINK StevenCC
08.08 Memorial Henryka LasakaKAŇKOVSKÝ Alois1.2
09.08 UEC Road European Championships U23 - Road RaceBAŠKA ErikCC
09.08 National Championships Iceland - Road RaceÓMARSSON Ingvar NC
09.08 Antwerpse HavenpijlKRUOPIS Aidis1.2
09.08 Gran Premio Sportivi di Poggiana-Trofeo Bonin Costruzioni-Gran Premio Pasta ZaraNARDELLI Stefano1.2U
09.08 Puchar Uzdrowisk KarpackichHONKISZ Adrian1.2
11.08 - 15.08 Tour de l'AinGENIEZ Alexandre2.1
13.08 - 16.08 Arctic Race of NorwayTAARAMÄE Rein2.HC
13.08 - 16.08 Czech Cycling TourVAKOČ Petr2.1
16.08 GP Capodarco - Comunità di CapodarcoDONATO Riccardo1.2U
18.08 GP Stad ZottegemDEHAES Kenny1.1
18.08 - 21.08 Tour du LimousinCOLBRELLI Sonny2.1
18.08 - 20.08 Baltic Chain TourKULYK Andriy2.2
20.08 National Championships France U23 - ITTCAVAGNA RémiNC
21.08 Arnhem-Veenendaal ClassicGROENEWEGEN Dylan1.1
22.08 Puchar Ministra Obrony NarodowejBAŠKA Erik1.2
22.08 - 29.08 Tour de l'AvenirSOLER Marc2.Ncup
23.08 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom LeuvenLEUKEMANS Björn1.1
23.08 National Championships France U23 - Road RaceHOFSTETTER HugoNC
25.08 - 28.08 Tour du Poitou CharentesMARTIN Tony2.1
25.08 Grand Prix des MarbriersARIESEN Tim1.2
26.08 Druivenkoers - OverijseBAUGNIES Jérôme1.1
29.08 - 30.08 Ronde van Midden-Nederland PARDINI Olivier2.2
30.08 Schaal SelsSTENUIT Robin1.1
30.08 Croatia-SloveniaKUMP Marko1.2
30.08 - 03.09 Tour of BulgariaHRISTOV Stefan Koychev2.2
05.09 Brussels Cycling ClassicGROENEWEGEN Dylan1.HC
05.09 - 06.09 Black Sea Cycling TourBUTS Vitaliy2.2
06.09 GP de Fourmies / La Voix du NordFELLINE Fabio1.HC
06.09 - 13.09 Tour of BritainBOASSON HAGEN Edvald2.HC
06.09 Kernen Omloop Echt-SusterenWALSCHEID Max1.2
10.09 - 12.09 Giro della Regione Friuli Venezia GiuliaBILLE Gaetan2.2
11.09 - 13.09 East Bohemia TourTRATNIK Jan2.2
12.09 De KustpijlZANOTTI Marco1.2
13.09 Tour du Doubs - Conseil GénéralSEPÚLVEDA Eduardo1.1
13.09 Velothon StockholmKUMP Marko1.1
13.09 Chrono Champenois Masculin InternationalGANNA Filippo1.2
16.09 Coppa Agostoni - Giro delle BrianzeREBELLIN Davide1.1
16.09 Grand Prix de WallonieDEBUSSCHERE Jens1.1
17.09 Coppa BernocchiNIBALI Vincenzo1.1
18.09 Kampioenschap van VlaanderenGOŁAŚ Michał1.1
19.09 Primus Classic Impanis - Van PetegemDE BIE Sean1.HC
19.09 Memorial Marco PantaniULISSI Diego1.1
20.09 GP Industria & Commercio di PratoBENNATI Daniele1.1
20.09 Grand Prix d'Isbergues - Pas de CalaisBOUHANNI Nacer1.1
20.09 Rund um SebnitzKUEN Maximilian1.2
23.09 Omloop van het Houtland LichterveldeDEBUSSCHERE Jens1.1
26.09 - 27.09 Tour du Gévaudan Languedoc-RoussillonPINOT Thibaut2.1
27.09 Duo NormandTopsport Vlaanderen - Baloise1.1
27.09 Gooikse PijlNAESEN Oliver1.2
29.09 Ruota d'Oro - GP Festa del PerdonoVELASCO Simone1.2U
30.09 Tre Valli VaresineNIBALI Vincenzo1.HC
30.09 - 04.10 Tour de l'EurométropoleGOUGEARD Alexis2.1
01.10 Milano-TorinoROSA Diego1.HC
02.10 Giro del PiemonteBAKELANTS Jan1.HC
03.10 Sparkassen Münsterland GiroBOONEN Tom1.HC
03.10 Piccolo Giro di Lombardia MASNADA Fausto1.2U
04.10 Tour de VendéeLAPORTE Christophe1.1
06.10 Binche - Chimay - Binche / Mémorial Frank VandenbrouckeSINKELDAM Ramon1.1
07.10 - 10.10 International Tour of Torku MevlanaÖRKEN Ahmet2.2
08.10 Gran Premio Città di Peccioli - Coppa SabatiniPRADES Eduard1.1
08.10 Paris-BourgesBENNETT Sam1.1
10.10 Giro dell'EmiliaBAKELANTS Jan1.HC
11.10 Gran Premio Bruno BeghelliCOLBRELLI Sonny1.HC
11.10 Paris - Tours EliteTRENTIN Matteo1.HC
11.10 Paris-Tours EspoirsOOMEN Sam1.2U
13.10 Nationale Sluitingprijs - Putte - KapellenBOUHANNI Nacer1.1
18.10 Chrono des NationsKIRYIENKA Vasil1.1
22.10 - 25.10 Tour of AegeanÖRKEN Ahmet2.2
 



Quick links


Giro d'Italia


La Vuelta ciclista a España


Tour de France


Amstel Gold Race


Il Lombardia


Liège - Bastogne - Liège


Milano-Sanremo


Paris-Roubaix


Ronde van Vlaanderen - Tour des Flandres


Critérium du Dauphiné


Paris - Nice


Tirreno-Adriatico

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.22904 sec.